Sněžné bratrstvo (2023)

Audiovizuálně skvěle natočený survival film,u ktrého zamrzí jen delší stopáž než by si zasloužil,velká škoda,pač mít to o 45 minut méně,tak bych si to užil ještě více.

To se mi snad zdá (2023)

To se mi snad zdá je velmi zdařilý snímek,který skvěle funguje jako satira dnešní moderní společnosti,má velmi kvalitní scénář i režii a Nicolas Cage si svou postavu opět zandal na pána,co více dodat,skvělá záležitost,která se vryje pod kůži.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Neuvěřitelně silný snímek o síle člověka vypravěný přirozeným způsobem a zároven bezpochyby emočně nejsilnější film o útěku z vězení,který jsem kdy viděl,nezbývá než to zakončit slovy-naděje je dobrá věc!

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Co to sakra bylo? To byli moje první slova po shlédnutí novinky od Snydera.Upřímně od Rebel Moon jsem nečekal žádné zázraky,ale doufal jsem v alespon fajn průměrnou sci-fi. Jenže ve výsledku se jedná o mix Duny,Star Wars,Matrix apod.,což by nebyl takový problém,avšak když sledujeme hlavní hrdinku verbovat bojovníky ve stylu jdeš,ano jdu se pomstít,tak je to problém.Zack Snyder přiznal inspiraci u sedmi samurajů/statečných jenže postavy tu jsou bez charakteru a ve výsledku jim jde o to samé a není mezi nimi ani žádná chemie.Ach jo,v tomto roce jsem viděl hodně špatných filmů i zklamání,ale Rebel Moon je nejodfláklejší a nejnudnější blockbuster tohoto roku.

Aquaman a ztracené království (2023)

Dvojka Aquamana je rozhodně slabší než první díl avšak díky komediálnější chemii mezi Arthurem a Ormem a i díky rozvíjející se mytologii a příšer ve stylu Lovercrafta se ve výsledku jedná o komiksovou popcornovku se vším všudy.

Wonka (2023)

Od Wonky jsem upřímně moc nečekal a dostal jsem nádherně kouzelný rodinný snímek se skvělými herci.Krásný vánoční dárek u kterého je zaděláno na rodinou klasiku.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Chápu Petera Jacksona,že chtěl příběh narvat do dvou filmů a vlastně by to dávalo smysl.Jenomže studio chtělo prachy a rozhodlo se o trilogii a co si budem,byla to chyba.Po úvodních minutách je Šmak mrtvý a mi po většinu snímku sledujeme zbylých 120 minut toho jak se to řeže v bitvě pěti armád a když to někdo z trpaslíků schytá,nic necítíme.Jediná pozitiva patří Martinu Freemanovi v roli Bilba a závěrečný fight mezi Azogem a Thorinem a to je prostě málo.Knižní Hobit není epický jako Pán Prstenů a snaha o zbytečnou epiku a zbytečné náznaky návratu Saurona bylo fakt ke škodě této trilogie a jako fanouška středozemě mě to mrzí pač potenciál tu byl,jenom stačilo dát Jacksonovi více času na přípravy jako v případě legendární prstenové trilogii.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Upřímně mi nevadí,když se u adaptací dělají změny, ovšem u Šmakovy dračí pouště prostě nechápu,proč tu sledujeme akční kreace Legolase nebo jeho kámošku Tauriel jejíž rádoby vztah s jedním z trpaslíku vůbec nefunguje,nemluvě o nudné skřetí postavě jménem Bolg.Opravdu velká škoda,že většinu stopáže sledujeme digitální akční kejkle(zdravím jízdu na sudech) a klidně bych mohl i pokračovat s problémy tohoto pokračování,ale abych nebyl jenom zlí,najde se tu i pár zajímavých záběrů,dialogů atd.Miluju středozemi,ale bylo načase sundat růžové brýle mého třináctiletého já a uznat,že se jedná o slabší pokračování,než jsem myslel.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

I po letech se jedná o relativně slušnou adaptaci knižního Hobita.Je sice pravda,že Neočekávaná cesta se logicky nemůže rovnat se Společenstvem,ale rozhodně se jedná o nejpovedenější díl z celé trilogie.

Napoleon (2023)

Ridley Scott opět natočil historický spektákl,který je skvěle natočený,Joaquin Phoenix jako Napoleon je skvělý a jeho Josephine,kterou hraje Vanessa Kirby také,tak kde je sakra problém? Problémem tohoto snímku je jeho zkratkovitost,kdy skáčeme napříč tím nejvýznamějším v Napoleonově životě,ale není čas chvilku strávit u politiky té doby,vztahu Josephine a Napoleona,ani u bitev(které jsou kulervoucí) atd...Po projekci jsem odešel s hořkosladkým pocitem,že mýt ten film o 60 min. více mohlo by se jednat o ještě vybroušenější historický spektákl a ne jen reklamu o režisérkou verzi,která dorazí na stream,fakt velká škoda.