artemis2

LinkedIn: artemis2

1 2 následující >>
    • 4.3.2009  23:42
    Goong (TV seriál) (2006)

Ach joj, keď som tento seriál pozerala, cítila som sa ako keby som sa vrátila do mojich pubertálnych liet. :) Občasné pojašené dialógy a scény mi tu vôbec nevadili a nemohla som inak ako sa proste schuti baviť. Väčšia časť deja sa prikláňa skôr ku komédii a v prípade, že kórejský štýl humoru Vám je blízky, o smiech určite nebudete mať núdzu. Romantika, určitá vážnosť spojená so životom v paláci a etiketou a tiež humor sú vo vyváženom stave a tak som sa aj napriek dlhej minutáži nepristihla pri tom, že by som sa nudila a čakala kedy to konečne skončí. Sledovanie tohto seriálu bolo pre mňa potešením a určite sa k nemu budem často vracať.

• 19.2.2009  16:09
    Keopi peurinseu 1hojeom (TV seriál) (2007)

Pre mňa jeden z najmilších seriálov, aké som videla a pri akejkoľvek spomienke naň sa mi vyčarí úsmev na tvári. Absolútne mi v tomto prípade nevadí nižšia miera uveriteľnosti pri pomyslení na zámenu pohlaví, mňa osobne to proste úplne dostalo so všetkým čo k tomu patrí. Herci odviedli poriadny kus dobrej práce a tak dokonale sa vžili do svojich úloh, že to musíte spraviť aj vy. Jedna rada, nepozerajte to, keď máte veľa práce, lebo Vás to zarazí do kresla tak ako mňa na dlhé hodiny a bude ťažké odolať a vrátiť sa do reality. :) Krásne, čo viac dodať...

• 17.1.2009  01:51
    Heoming (2008)

Príbeh o tom ako neúprimnosť, únava a nevšímanie si reality zasiahne do vzťahu. On, Jun-seo sa chce rozísť, ona, Mi-yeon si myslí, že je všetko v poriadku a do toho zasiahne ruka osudu a stane sa nehoda. A on si zrazu uvedomí, že chvíľky a činy, ktoré sa mu predtým zdali otravné, sú mu zrazu nepredstaviteľne vzácne a chytá sa ich ako stebla trávy. Platí tu známe "To čo máme si uvedomíme, keď to stratíme."Svoje chybičky tento film určite má,ale výsledok je celkom pekná štúdia.

• 7.1.2009  02:05

Veľmi silný film, ktorý ma dojal. Zaujímavo natočený ďalší životný príbeh, čo ho však robí neobvyklým je to, že je divákovi rozprávaný pohľadom koňa. Ako milovníčke koní sa mi ťažko pozerá na niektoré scény, odzrkadľujú však skutočnosť, ako sa samozrejme aj v súčasnosti niektorí majitelia správajú k týmto úžasným stvoreniam. Na záver nemôžem zabudnúť vyzdvihnúť skvelú hudbu a jeden môj osobný postreh, kde som práve v tomto filme ako prvom z tích všetkých,ktoré som na túto tématiku videla, že jazdec zosadá z koňa tak, ako sa po správnosti zosadať má.

• 23.11.2008  22:42

Napriek všetkej gýčovosti mi tento filmík navodil veľmi príjemnú vianočnú atmosféru a Tichá noc v podaní Sinead O" Connor (spolu s danými scénami z filmu priliehajúcimi k tejto piesni) ma neskutočne dojala. Veľmi pekné, nešlo nedať 4 hviezdičky.

• 31.10.2008  02:07
    Git (2004)

Krásny a kvalitný film ako presne pasujúca bodka na záver či už za ťažkým dňom, ktorý tento film určite spríjemní, alebo dňom pokojným, ktorého pozitívny dojem ešte umocní. Napriek pomaly plynúcemu deju sa nepristihnete pri tom, že by ste sa nudili. Tiché prostredie ostrova Udo, sympatická ústredná dvojica, žiadne zbytočné scény či dialógy a v pozadí krásne znejúce tóny tanga, pre mňa relax ako sa patrí.

• 5.7.2008  22:17

Veľmi smutný a zároveň veľmi krásny film, ktorý nechal výraznú stopu v mojej pamäti svojim príbehom, prevedením, záverom a jednoducho všetkým. Ešte stále nie som dostatočne odolná voči filmom plným emócií lásky či smútku a väčšinou u mňa nastane slzavé údolie. Zamyslela by som sa nad sebou, keby som mala takéto prehnané emócie pri vyslovene citovo vydierajúcom filme či filme príbehovo poslabšom, ale pri Crying Out Love, In the Center of the World sú všetky emócie, ktoré vo Vás príbeh vyvolá úplne prirodzené a cez slzy sa pristihnete, že Vás neskutočne tešia.

• 2.7.2008  19:03

Jeden z tých filmov, ktoré Vás svojim vývojom naozaj prekvapia, avšak pocity, ktoré z neho už od začiatku máte sa ešte vygradujú.

• 26.5.2008  02:24

Tento príbeh ma úplne dostal. Krásne, čisté, jemné a pre mňa jednoznačne nezabudnuteľné.

• 14.5.2008  00:40

Prekrásny film...viac nemám čo dodať. Určite odporúčam k zhliadnutiu!

• 18.2.2008  01:11
    Desatero (2007)

Niečo tak slabé a bezduché som už dávno nevidela,verte mi,radím dobre,keď hovorím od tohto čo najďalej...

• 14.2.2008  22:13
    McLeodovy dcery (TV seriál) (2001)

Ako tak pozerám,tak budem jedna z mála, ktorá vybáča z radu negatívnych hodnotení.Je pravda, že tento seriál môže niekoho nudiť a zdať sa nezaujímavý,ale pre mňa znamená niečo úplne iné. Aj popri všetkých akčňákoch, romantických a podobných žánroch ponúka niečo úplne iné - veď tradičná farmárska problematika sa už vo filmovom prostredí vyskytuje len zriedkavo. Pre niekoho je akcia napríklad naháňačka na autách plná výbuchov, pre hrdinov tohto seriálu to je každodenný boj o prežitie nie prostredníctvom zbraní, ale tvrdou prácou. Boj o prežitie tu je záchrana majetku, pôdy, tradície, rodiny.To nádherné prostredie a atmosféra, do ktorej je dej zahrnutý, spolu s príbehmi jeho aktérov vo mne vyvoláva veľmi pozitívne pocity. Celkom som sa do života tíchto rančeriek vžila a nenechám si ujsť ani jeden diel.

• 24.1.2008  01:23

Ja som normálne stratila reč a to sa mi teda často nestáva,niečo tak krásne,jemné,dokonalo vystihnuté a precítené som už dávno nevidela.Tiež som mala problém dopozerať tento skvost,pretože s toľkými emóciami v duši a srdci, a slzami v očiach to bolo veru náročné.Som naozaj dojatá a úprimne šťastná, že som tento skvelý (v mojom prípade 144 minútový) filmový počin mohla zhliadnuť.Veľká vďaka zaň.

• 1.11.2007  02:02
    Prázdniny (2006)

Romantických komédií nikdy nemám dosť a táto ma tiež potešila.Bolo to veľmi príjemné sledovanie,ktoré si vždy rada zopakujem.Vtipný námet,dobré obsadenie,nechýba primeraný humor a ani atmosféra,ktorú to má mať.Jednoducho povedané,moje očakávania boli naplnené.

• 1.11.2007  01:55
    Lilja (2002)

Veľmi silný a reálny film.Tak zle ako som sa cítila po tomto filme,som sa necítila asi pri žiadnom a teda splnil efekt,ktorý mal vyvolať.Pre mňa to bolo určite zdesenie,ale na druhej strane i radosť.Zdesenie z toho aký krutý dokáže byť život k ľuďom,ktorí možno nemali to šťastie sa narodiť v tých "správnych podmienkach", či vybrať si tú lepšiu cestu ako uniknúť ...a radosť z toho,že to nie som ja.

• 1.11.2007  01:40

Tento film bol jedným z mála,pred ktorých zhliadnutím som nevedela do čoho idem.Po pár minútach sledovania som si povedala,že to bude skvelá komédia.Skvelý herec v hlavnej úlohe,vtipné scény,dialógy...V istom momente som si však uvedomila,že to nie je to pravé čo tento film vystihuje.To čo ho vystihuje je umenie,umenie zobraziť tragédiu ľudského osudu tak,že človek sa pristihne ako sa smeje cez slzy dojatia.

• 1.11.2007  00:49

Asi som od tohto filmu očakávala viac ako som mala,možno by ma tak nesklamal.Takéto príbehy sa snáď ani pokaziť nedajú,ale mne ho neuveriteľne pokazil výkon hlavnej hrdinky,ktorý mi prišiel až príliš preafektovaný a neprirodzený.

• 1.11.2007  00:41

Keby som sa mala pustiť do komentovania tohto skvostu medzi rozprávkami,tak použijem len samé superlatíva.Pre mňa je to určite jedna z mála rozprávok,bez ktorých si pomaly ani neviem predstaviť Vianoce.Jedným slovom NÁDHERA.

• 1.11.2007  00:38

Dobré obsadenie,skvelé herecké výkony,nádherná hudba,krásny príbeh,toto všetko spôsobilo to,že som sa na takmer 2 hodinky cítila ako v inom svete a nechala sa unášať dejom.Naozaj krásny film,ktorý sa určite oplatí vidieť.

• 1.11.2007  00:29

Pre mňa jednoznačne jeden z najkrajších príbehov lásky aké som kedy videla s nezabudnuteľnými výkonmi hlavných predstaviteľov.Nemám čo dodať.

• 1.11.2007  00:11

Prvá zhruba hodinka filmu bola pre mňa ako maximálnu milovníčku Vianoc totálnym utrpením,dosť veľa trápnych scén a dialógov a o strate atmosféry,ktorú by mal film navodiť ani nehovorím.Trošku to zachránila ta posledná polhodinka,ale aj tak tento filmík patrí k tým poslabším čo som videla.

• 29.10.2007  02:27
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Greys anatomy je pre mňa stálicou, ktorú síce zrovna nevyhľadávam, ale keď už na ňu narazím, tak si ju vždy pozriem. Príjemný seriál z lekárskeho prostredia, ktorý síce vo výraznejšej miere zachytáva skôr osobné vzťahy lekárov, stážistov či sestričiek, než prípady medicínske, ale nejak extra mi to nevadí.

• 29.10.2007  01:37
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Friends môžem sledovať kedykoľvek, nikdy sa mi to neopozerá a vždy mi vylepšia náladu.

• 29.10.2007  00:04
    Anna a král (1999)

Veľmi pekný a jemný film nielen o nenaplnenej láske učiteľky Anny a siamského kráľa, ktorý ma určitým spôsobom dojal. Mám rada Jodie Foster a touto rolou ma potešila a Chow Yun-fat je veľmi charizmatický a na úlohu kráľa Mongkuta priam stvorený.

• 28.10.2007  13:10

Filmová životná láska :) Keby som mala detailne hodnotiť Hriešny tanec, tak sú tu nekonečné ódy...Vyjadrím sa preto stručne, skvelý tanec, hudba, obsadenie, príbeh...

• 28.10.2007  01:04
    Ally McBealová (TV seriál) (1997)

Pri Ally si proste nemôžem pomôcť. Jej pochabosť, žartíky, predstavivosť či zaujímavé doplňujúce zložky príbehov, ako napr. malé tancujúce postavičky, to všetko robí tento seriál výnimočným. Možno by som akurát privítala ponímanie sexuality a sexuálnych narážok vôbec (aj keď tie sú už automatickou súčasťou Ally McBeal) v menšej miere.

• 28.10.2007  01:03
    Frasier (TV seriál) (1993)

Sarkazmus v prijateľnej a vtipnej miere. Jeden zo seriálov, ktoré určite rozosmejú a zlepšia náladu a preto patrí medzi tie, ktoré si vždy rada pozriem.

• 28.10.2007  00:37

Veľmi silný zážitok.