• Romantický

Desatero (2007) odpad!

Niečo tak slabé a bezduché som už dávno nevidela,verte mi,radím dobre,keď hovorím od tohto čo najďalej...

McLeodovy dcery (2001) (seriál)

Ako tak pozerám,tak budem jedna z mála, ktorá vybáča z radu negatívnych hodnotení.Je pravda, že tento seriál môže niekoho nudiť a zdať sa nezaujímavý,ale pre mňa znamená niečo úplne iné. Aj popri všetkých akčňákoch, romantických a podobných žánroch ponúka niečo úplne iné - veď tradičná farmárska problematika sa už vo filmovom prostredí vyskytuje len zriedkavo. Pre niekoho je akcia napríklad naháňačka na autách plná výbuchov, pre hrdinov tohto seriálu to je každodenný boj o prežitie nie prostredníctvom zbraní, ale tvrdou prácou. Boj o prežitie tu je záchrana majetku, pôdy, tradície, rodiny.To nádherné prostredie a atmosféra, do ktorej je dej zahrnutý, spolu s príbehmi jeho aktérov vo mne vyvoláva veľmi pozitívne pocity. Celkom som sa do života tíchto rančeriek vžila a nenechám si ujsť ani jeden diel.

Vzpomínky na lásku (2004)

Ja som normálne stratila reč a to sa mi teda často nestáva,niečo tak krásne,jemné,dokonalo vystihnuté a precítené som už dávno nevidela.Tiež som mala problém dopozerať tento skvost,pretože s toľkými emóciami v duši a srdci, a slzami v očiach to bolo veru náročné.Som naozaj dojatá a úprimne šťastná, že som tento skvelý (v mojom prípade 144 minútový) filmový počin mohla zhliadnuť.Veľká vďaka zaň.

Prázdniny (2006)

Romantických komédií nikdy nemám dosť a táto ma tiež potešila.Bolo to veľmi príjemné sledovanie,ktoré si vždy rada zopakujem.Vtipný námet,dobré obsadenie,nechýba primeraný humor a ani atmosféra,ktorú to má mať.Jednoducho povedané,moje očakávania boli naplnené.

Lilja (2002)

Veľmi silný a reálny film.Tak zle ako som sa cítila po tomto filme,som sa necítila asi pri žiadnom a teda splnil efekt,ktorý mal vyvolať.Pre mňa to bolo určite zdesenie,ale na druhej strane i radosť.Zdesenie z toho aký krutý dokáže byť život k ľuďom,ktorí možno nemali to šťastie sa narodiť v tých "správnych podmienkach", či vybrať si tú lepšiu cestu ako uniknúť ...a radosť z toho,že to nie som ja.

Život je krásný (1997)

Tento film bol jedným z mála,pred ktorých zhliadnutím som nevedela do čoho idem.Po pár minútach sledovania som si povedala,že to bude skvelá komédia.Skvelý herec v hlavnej úlohe,vtipné scény,dialógy...V istom momente som si však uvedomila,že to nie je to pravé čo tento film vystihuje.To čo ho vystihuje je umenie,umenie zobraziť tragédiu ľudského osudu tak,že človek sa pristihne ako sa smeje cez slzy dojatia.

Pýcha a předsudek (2005)

Asi som od tohto filmu očakávala viac ako som mala,možno by ma tak nesklamal.Takéto príbehy sa snáď ani pokaziť nedajú,ale mne ho neuveriteľne pokazil výkon hlavnej hrdinky,ktorý mi prišiel až príliš preafektovaný a neprirodzený.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Keby som sa mala pustiť do komentovania tohto skvostu medzi rozprávkami,tak použijem len samé superlatíva.Pre mňa je to určite jedna z mála rozprávok,bez ktorých si pomaly ani neviem predstaviť Vianoce.Jedným slovom NÁDHERA.

Hledání Země Nezemě (2004)

Dobré obsadenie,skvelé herecké výkony,nádherná hudba,krásny príbeh,toto všetko spôsobilo to,že som sa na takmer 2 hodinky cítila ako v inom svete a nechala sa unášať dejom.Naozaj krásny film,ktorý sa určite oplatí vidieť.

Bouřlivé výšiny (1992)

Pre mňa jednoznačne jeden z najkrajších príbehov lásky aké som kedy videla s nezabudnuteľnými výkonmi hlavných predstaviteľov.Nemám čo dodať.