Bel Ami (2005) (TV film)

Súhlasím s tým, že film je naozaj exterirérom a interiérom ako aj celou výpravou dovedený k dokonalosti. Ak by sa mala dodržať literárna predloha bol by sa musel nakrútiť TV film po dieloch a nie iba TV film. Moje komentáre si môžte prečítať v zaujímavostiach. Verte tomu, že premiéra 2005 v Paríži mala obrovský úspech...Takže s niektorými "užívateľmi" ktorí ho "hodnotia" by sme sa tu mali rozlúčiť ! Ďakujem.

Ústav (2005)

Prečo som dal 5*? Film iba „vyzerá“, že nie je na 5*. Ale ak sa stotožníme s dejom, dobou, prostredím, postavami, poznáme trocha psychiku spávania ľudí a ich prejavy slabostí, je na mieste tomuto filmu dať absolutórium. Sledujme hlavnú hrdinku, jej ambivalentné správanie, ktoré vedie k dráme a tragédiám v tomto filme a je vlastne hlavnou témou. Únik protagonistky z nudného manželského života, nadviazanie milostného vzťahu s vrahom manželky a psychopatom, chovancom ústavu, ktorý postupne (šokujúco) vzniká a graduje do neuveriteľnej drámy, film plný zvratov s očakávaným dejom a koncom, ale s excelentným hereckým výkonom protagonistky. Postupne aj vás zožiera jej neschopnosť „mať sa dobre“ po boku manžela a skoncovať s milostným vzťahom, ktorý nemá budúcnosť. Želáte si jej pomôcť, no jej sa pomôcť nedá. Preto ste odkázaní sledovať životnú tragédiu ženy, ktorú spaľuje a ničí vlastná neschopnosť vrátiť sa do tých správnych životných koľají a zákonite sa tragicky skončí.... . Vynikajúco navodená chladná a ponurá atmosféra filmu k tragickému príbehu o slabosti nežnej bytosti zmietanej a manipulovanej v citoch, ktoré víťazia nad rozumom. 5* aj preto, že Pani herečku už neuvidíme hrať, tragicky zahynula a je to veľká strata pre filmovú obec.

Vyloupení banky v L. A. (1966)

Na môj vkus trocha pomalu sa rozbiehajúca akcia na vylúpenie banky, ale film je cenný hlavne z pohľadu HR Jamesa Coburna, ktoré hrával zriedka a ktorého poznáme zo Siedmych statočných. Vlastne akcia sa začína po 50 minúte a nadobúda už konkrétne rysy a pointu. Všimnime si aj demonštrujúcich s transparentom (proti návšteve ruského premiéra v L.A.) "Stay Home end Free Czechoslovakia", ktorá sa ukáže v davu. Ďalšia zaujímavosť je v prvej roličke Harrisona Forda ako 22 ročný si tu zahral (upresňujem) hotelového poslíčka asi 22 sec., no tu je vedený ako herec. No a Camilla fakt pekná, na svoju dobu to musel byť jeden z trhákov. Temer žiadna akcia, všetko je riešené s kľudom a psychologickým prístupom k "veci". Šťastný let Mr. Coburn ! 65%.

Wrecked (2010)

Brody vyložene vydaný (žiaľ) na nemilosť réžii a scenáru, stvárnil novodobého Ma(e)resjeva v hlbokom lese. Záhady a záblesky akýchsi epizód zručností sa snažia vám vytvoriť drámu zachraňujúceho sa človeka, no je to kostrbaté a neuveriteľné až poburujúce pre diváka, ktorý tomu neverí. Prepchatý a rýchly sled udalostí, prešpikovaný stratou pamäti po autonehode, útok pumy, útok človeka, vyvolávanie spomienok, zrazu sa objaví magický pes, ktorý je vycvičený, bolesť v zlomenej nohe asi hrdina už necíti, mysteriózna frajerka mu prekáža a látame látame dej ako sa len dá, puma žerie iba ľudské mŕtvoly a hrdina jej ich hádže do papule. Puma americká ale pán scenárista a p. režisér mŕtvoly vôbec nežerie, no tu ich spráskala asi 3 za pár dní (neuveriteľné!!). Pointa vopred známa a obohratá.... Pripútajte sa všetci ideme dole kopcom !!! 40%

Trust (2010)

Slabota, slabota, plochosť na plochosť, nezáživné, nič vo vás tento film nevyvoláva, iba to, že chápete tému, dej, prostredie, okolnosti, no pocity vo vás vyvolané žiadne, herci (ale v rukách režiséra) akosi ako by nezvládli svoje role, rola otca, ktorá mala dominovať akosi nedominovala a prejavovala sa ako slabošstvo muža neschopného riešiť tento problém. No dajme tomu, že tento film poslúži aspoň pre rodičov na prevenciu proti internetovej kriminalite. U nás súčasná legislatíva neochraňuje nijako deti pred internetovou kriminalitou a asi si to pozrú zasa iba deti (12-17) a záujem rodičov o tento film bude nulový, takže zasa len zarobí filmový priemysel. Ani nie je k tomuto filmu čo viac komentovať, ale pozrieť sa to dá. Takže rodičia ..náctiletých choďte do kina, aby vám nevybuchla bomba vo vašej nukleárnej rodinke, skončite s demokratickosťou v rodinke a zaveďte tam poriadny patriarchát !! 50%

Bratři (2009)

Čítam, čítam komentáre a nemôžem nájsť (jasnú) „odpoveď“. Kto trocha pozná vojnový život a vojnové misie asi bude mať tento pohľad: Film má skrytú diagnózu a tou je posttraumatický šok (syndróm), aký môžete „získať“ po prežitkoch na vojnových misiách v Iraku, Afganistane, Balkáne, alebo afrických zón, (nezabudnime na Kóreu a Vietnam), tak to vidím ja a asi celkom ostro. Upresňujem, že to bol Afganistan, kde náš hrdina získal tento syndróm a s ktorým sa vrátil a čo zmenilo jeho správanie. Týmto syndrómom trpí 95% účastníkov vojen, čo je dokumentárne zmapované a preukázané. Preto tento filmový dej sa približuje skutočnosti, je neskutočne verný a to aj zásluhou hercov a ich výkonov. Tu vidíme s drastickou pointou filmu ako je ťažké prežiť takúto misiu a prekonať psychikou jedinca traumy z tohto „poslania za vlasť“. Otec: „Tvoj brat je hrdina, bojuje za vlasť“. Film o vzťahoch v typickej vojenskej americkej rodine, ktorú toto hrdinstvo dramaticky ničí....85%

Hanna (2011)

Dobrodružný / Thriller / Akční / Psychologický / Rozprávka / Krimi / Fantasy / Rodinný / Sci-fi / Špionážny / Tragédia /, nezabudol som niečo? Asi o tom je film a výsledkom je, že nám rastie nová filmová hviezdička, ktorú treba obsadzovať a predstavovať v takýchto filmoch, filmových farmách na výrobu dojmov. Ale zahrala si nám to pekne a budeme na teba zvedaví nabudúce, teším sa. Cate mi žiaľ vyšla v tomto filmovom guláši dosť na smiech (iba) a ostané postavy (okrem detí) sa môžu prepadnúť pod zem. Pod vplyvom pôsobenia tohto filmu dočista zmutujete. :-) 55%

Tři dny ke svobodě (2010)

Na mňa moc skorý remake a spomienky na -Nevinnú- Kruger s Lindonom, ktorí silno konkurujú Croweovi. Veľmi, veľmi skorý remake a to zoslabuje, čo zoslabené byť nemuselo. V USA sa nenakupujú európske filmy, ale sa radšej nakrúcajú Hollywoodom a to sa im ráta. Obchod je obchod a honoráre sa zaplatia tak či tak, divákov je dosť a ako vidieť páči sa im to aj v inom podaní a inom hereckom obsadení. Chcete nakrútiť remake? Obsaďte tam Russella Crowea! 70%

Paparazzi na Riviéře (2010) (TV film)

Ako Paris Hilton "prepije" 400 000 eur na šampanskom v St. Tropez za jeden večer... Fakt výkon hodný „celebrity“. Ja prepijem asi 4 eura a mám dosť. Inak zábava, aspoň sa tu dozvieme Who Is Who...70%

Bratislavafilm (2009) odpad!

Typická tvorba a réžia v SR, pokus ako sa napakovať a ešte si vyslúžiť slávu. Omyl, všetko špatne, umelé, hlúpe, nepravdivé. Kŕčovité herecké výkony treťotriednych hercov a nehercov bez premyslenej vnútornej výstavby a s hlúpymi dialógmi. Kto to videl, má pocity a zážitky ako Bebáček, ktorá to jasne skomentovala a to je človiečik z branže!! Takže pozor ak chce niekto nakrútiť vulgárne krimi, nemenujte a neočierňujte akékoľvek mesto, tobôž hlavné mesto. Bratislava je krásne mesto, hovorí sa jej krásavica na Dunaji, plná možností spoločenského vyžitia, kde je kriminalita ako všade inde a netreba ju menovite zneužiť a démonizovať. Vybral si si špatnú obeť „pán režisér“ a že si z rodu Kronerovcov (vnúčik – produkt doby-súhlasím), to neznamená, že si sadneme na zadok, takže môj milý podľa mňa (a verím, že aj iných) si začal veľmi zle a hľadaj cesty ako to napraviť ty umelec a nabudúce pojem Bratislava vynechaj, urazil si asi 400 000 ľudí. Vysmiaty z kina môžem ísť aj ja, ale iba ja viem, že sa tomuto braku, ktorý sa nakrúcal 2 roky(!) môžem iba smiať, no druhí to nemusia vedieť, preto im to oznamujem.. Áno, film, ktorý umením nie je..