Strážci - Watchmen (2009)

Snyder opět předvedl, že komiksy umí. Po 300 zvládl i převést na plátno nejlepší a donedávna nezfilmovatelný dílo. Opět ukázal, jaký má cit pro výběr herců pro jednotlivé role. Vizualizace filmu je opravdu věrná knize. Director's cut je pak opravdovou třešničkou na dortu.

Ruka mrtvého muže (2008) (TV film)

Už jenom český překlad filmu nechápu, co tím distributor chtěl říci. Připadalo mi to jako slabá parafráze Sedmi statečných, kdyby byli jen 4 (asi v rozpočtu na víc nebyly peníze) a místo mexických banditů tu byli stavitelé železnice.

Vzhůru do oblak (2009)

Hodnotím spíše z pozice synátora a tomu se to líbilo i když více se bavil u Ice Age 3, a mně se to taktéž líbilo, i když ze životního příběhu Carla čiší spíše melancholie a víc to ocení dospělí. Pro děti jsou hlavně akčnější scény, které vyniknou hlavně ve 3D verzi.

Ztracená patrola (1934)

Spíše než válečný dobrodružný film je to psychologické drama, co s člověkem udělá bezmocnost a strach. Zajímavostí je role Karloffa jako duchovního jednotky. Dnešní filmaři by si z toho mohli vzít to, že k napětí a atmosféře nepotřebuji efektivní průstřeli hlav a ukazování znetvořených těl.

Útěk do Mexika (1994)

Není to špatné, ale originál je holt originál.

Útěk (1972)

McQueen v roli drsňáka to je ono, super kamera a hudba. Feministky z přístupu k ženám v tomto filmu asi šílí, ale film je to skvělej, rozdoně lepší než remake.

Časové pásmo bylo změněno