Tarbíci (2011) (seriál)

Po dlouhé době pěkný večerníček pro děti, který zábavnou formou seznamuje děti se zvláštními zvířaty v Africe. Synátoři, kteří májí rádi přírodu, jsou nadšeny a je smutné že 2/3 dětí ze třídy toho staršího nezná luskouna, hrabáče, hadilova a ani ty tarbíky. Nechápu jak tomu může dát někdo odpad, to mi připadá dost nefér, asi to taky nejsou milovníci přírody.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Prvni dil prijemne prekvapil, doufam ze se kvalita a napeti nebude snizovat. Damian Lewis je opet ve forme, bylo mi lito, kdyz ukoncili LIFE, ale tohle je jeste vetsi vyzva nez Life i BoB. Zajimavosti je, ze se jedna o remake izraelskeho serialu HATUFIM (2009-2010) anglicky Prisoners of War. 1. série - 100%. 2. série - 100%. 3. série - 100%.

Vetřelci (1986)

DC verze je opravdu klenot žánru sci-fi.

Vetřelec (1979)

Skvělé v původní i v DC verzi.

Vetřelec ³ (1992)

Po shlédnutí SE verze o plném počtu * není pochyb. Skvělý vstup Finchera do světa filmu.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Hodnotím už po 12 dílech i když se snažím seriály hodnotit po celé odehrané sérii. Dělám to z důvodu, že se mi zdá ,že že je tady plno těch co si honí ego tím, že když je to od Novy, tak to musí být zákonitě sračka. Dle mně má seriál vzestupnou tendenci a nezažil jsem seiál, kde by všechny díly udržely 100 % vyrovnanost. Když to srovnám z jinými českými seriály za poslední léta, tak je to pro mně jeden z nejlepších co se točí.

30 dní dlouhá noc (2007)

Hodnotil jsem dříve, ale komentář píši až po shlédnutí sequelu, který je bohužel po lahůdkové jedničce zklamání. Jednička dokázala s 30 mil. rozpočtem super masky i triky, o to víc teď jednička vyniká. Ponurá atmosféra a beznaděj je cítit z každého políčka filmu, akce a brutalita odpovídá tomu, co jsem očekával na zádladě předešlého komiksu.

300 Sparťanů (2007) (TV film)

Já byl velice spokojen, zajímavou formou podaná historická fakta nejen o bitvě, ale co jí předcházelo a co následovalo.

Jak vycvičit draka (2010)

Hodnotím spíše z pozice synátora a tomu se to líbilo a mně se to taktéž líbilo, Děj má spád a je vtipný a zároveň poučný. Děti se baví hlavně u létajících scén a výcviku v aréně, které vyniknou hlavně ve 3D verzi.

Kick-Ass (2010)

Matthew Vaughn do třetice všeho dobrého. Po krk v extázi i Hvězdný prach jsou mé oblíbené filmy, proto jsem byl velice zvědavý na Kick-Ass. A žádné překvapení se nekonalo. Vaughn dokázal, že umí mixovat zajímavou akci s humorem. Vizualizace a děj filmu jsou hodně věrný knize i když ne tak jak u Strážců. Děj má spád, akční scény jsou prvotřídní a vše skvěle skombinované s humorem a doplněné do dokonalosti suprovou hudbou. Zkrátka celek tvoří filmový šperk a ne dort pejska a kočičky. Fandové komiksu a akce budou prožívat extázi.