Nejvyšší boss (2001) (TV film)

Kedze mam velmi rad filmy z mafianskeho prostredia, tento film bol pre mna vyslovene sklamanim. Asi najslabsi, ktory som videl. Cely film taha charizmaticky Chazz Palmintieri. No zvysni bossovia mafie boli totalne nezapamatovatelni a neregistrovatelni. Asi ako keby ste sa z rychlika pokusili zistit, ktory z dvoch vlciakov je fena a ktory pes. Je to presne ten typ filmu, pri ktorom zaspite po piatich minutach a zobudite sa 10 minut pred koncom. Uplne staci, aby ste vedeli ako to skonci a o com to bolo.

Náctiletí gangsteři (2004) (seriál) odpad!

Totalne trapne deti s artritidou, ktore iba tliachaju nezmysly a myslia si, ze vladnu celemu svetu. Venca163 to vystihol prefektne.

Fair Play (2014)

Velmi slabucky film. Za zmienku stoji akurat vykon Anny Geislerovej a Romana Luknara. Zvysok ucinkujucich predvadza uplne amaterske vykony, ktorym sa ich rola neda uverit. Pribeh povrchny a pritom ma ohromny potencial, aby mal film paradne grady. Mna tento film absolutne nepresvedcil.

Drevená dedina (1954)

Typická politická agitka na tú dobu, so šťastným koncom. Privriem však obe oči. Hrajú: Samuel Adamčík(rychtár Peter Púplava), Oľga Adamčíková(stará Púplavová), Andrej Bagar(vládny komisár Martin Šechnár), Mária Bancíková(Zuza Šechnárová), Karol Machata(Pavo Šechnár), Jozef Kroner(Ondro Chlistoň), Jozef Čierny(Juraj Mikula), Beta Poničanová(stará Mikulová), Oľga Sýkorová(učiteľka Melánia Krutková), Zdena Grúberová(Hanka Ťapajová), Mária Markovičová(stará Ťapajová), Ján Bzdúch(Mišo Múčina), Július Vašek(Ondro Ončo), Ľudovít Reiter(Števo Záholec), Vilma Jamnická(stará Záholecová), Frída Bachletová(Tereza Chrchútová), Božena Slabejová(Dora Chrchútová), Gejza Slameň(Ondrej Zoba), Mikuláš Bugár(Adam Janovčík), Juraj Haľama(tajomník strany), Branislav Koreň(správca píly), Július Bulla(Jožko Grajciar), Ctibor Filčík(okresný vyšetrovateľ), Pavol Mikulík(brat Pava Šechnára), Arnošt Garlatty(úradník na píle).

Hrbáč (1959)

Krasny romaticky film. Aj ked niekolko krcovitych scen mi tam vyslovene vadilo, 4stars si to zasluzi. Je to klasika.

Tajomstvo alchymistu Storitza (1991) (TV film)

Hrajú: Vladimír Kratina(Ing. Henry Vidal), Marián Labuda st.(Štepark, náčelník polície), Milan Lasica(župan), Július Satinský(doktor Roderič), Stano Dančiak(Parížsky policajt), Marián Zednikovič(kapitán Haralan Roderič), Michal Gučík(Mark Vidal), Božidara Turzonovová(pani Roderičová), Gabriela Škrabáková-Kreuz(slečna Myra Roderičová), Marián Labuda ml.(chovanec polepšovne), Henryk Talar(alchymista Wilhelm Storitz), Emil Horváth st.(Béla, sluha u Roderičovcov), Vlastimil Zavřel(cestujúci na parníku), Peter Áczel(kapitán na parníku), Július Vašek(Hermann, Storitzov sluha), Peter Šimun(kostolník)

Neodchádzaj nocou letnou (1984)

Hrajú: Maroš Kramár(mechanizátor Mišo Haviar), Július Pántik(Mišov starý otec), Jana Kopsová-Pizová(Eva Spodniaková), Anton Šulík(Karol Spodniak, Evin otec), Adela Gáborová(Evina mama), Marián Kleis st.(vedúci montážnikov Jozef Mendik), Jozef Dóczy(montážnik Ján Král), Marián Geišberg(montážnik Štefan Gregor), Sagvan Tofi(montážnik Boris Krajňák), Eduard Vítek(horár), Vilma Jamnická(pastierka husí), Edita Gallová(Danka Onufráčka), Peter Rúfus(Peter), Ján Kroner(Ivan), Dušan Lenci(primáš Bango), Ján Bzdúch(Zubaj), Milan Kiš(traktorista Lofaj), Viliam Polónyi(predseda JRD), Peter Bzdúch(policajt), Darina Chmúrová(poštárka Marka), Jana Nagyová(čašníčka Etelka)

Nech žije deduško (1978) (seriál)

Hrajú: Jozef Kroner(deduško Leopold Pradeno), Bronislav Križan(Edko, Vladkov otec), Kveta Stražanová(Evka, Vladková mama), Juraj Mrocek(Vladko), Hana Anna Grissová(Agáta Kapustová), Oľga Šalagová(Paulinina mama), Juraj Sarvaš(Paulinin otec), Monika Paššová(Paulinka Siličová), Eva Kristínová(Debnárka), Dušan Blaškovič(Ferdiš Debnár), Darina Chmúrová(Marka Debnárová), Ivan Krivosudský(poštár Zajac), Eva Krížiková(Mariška Zajacová), Andy Kraus(Lojzo/Alojz Nespál), Vladimír Durdík ml.(Ferinko Šurin), Ivan Rajniak(okresný veliteľ hasičov Michal Torák), Oľga Zöllnerová(Elvíra Toráková), Martin Maťo Mišík(Žuvko/Jozef Zástera), Adam Matejka(dedo Metód), Ondrej Jariabek(dedo Bartolomej), Hilda Augustovičová(súdružka riaditeľka), Judita Vargová(Hanka), Ľubo Roman(Vinco), Peter Debnár(heligonista Pongrác), Emil Horváth st.(Karol Matyáš), Slavo Záhradník(dopravák), Terézia Hurbanová-Kronerová(Emília Kurtíková), Norina Bobrovská(strelničiarka), Lotar Radványi(hosť u Debnárovcov na obede)

Barbar Conan (2011)

Jednoducho sprznenie pôvodného, milovaného, neprekonateľného CONANa.