Epizody(7)

Zoznámime sa s desaťročným Vladkom, ktorý už pol roka žije u svojho deduška na dedine, pretože jeho mama si išla zvyšovať kvalifikáciu a je na dlhodobom školení. Zoznamujeme sa aj s obyvateľmi dediny, svojráznou susedou Kapustovou a Debnárovou, večnými klebetnicami, s malou Pavlínkou, ktorá je tak trochu zaľúbená do Vladka a preto si aj píše denník. No najmä sa zoznámime so svojráznym deduškom, miestnym bývalým kováčom a perfektným vynálezcom. (oficiální text distributora)

anderson

JOZEF KRONER vo svojej ďalšej kultovej úlohe. Tentokrát ako deduško - vynálezca, ktorý normalizačnú dedinskú idylku osviežuje svojimi bláznivými nápadmi. V týchto pestvách mu výdatne pomáha jeho uvedomelý vnuk Vladko (JURAJ MROCEK). (25.4.2009) ()

PatoP

Seriál, ktorý som ako chlapec žral, pretože som na podobnej dedine trávil prázdniny. Vidieť, že scenárista a režisér vedeli, čo robia, poznali detského diváka a prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva. Opäť skvelé herecké obsadenie na čele s Jozefom Krónerom a Annou Grissovou. ()

Stefan_M

Hrajú: Jozef Kroner(deduško Leopold Pradeno), Bronislav Križan(Edko, Vladkov otec), Kveta Stražanová(Evka, Vladková mama), Juraj Mrocek(Vladko), Hana Anna Grissová(Agáta Kapustová), Oľga Šalagová(Paulinina mama), Juraj Sarvaš(Paulinin otec), Monika Paššová(Paulinka Siličová), Eva Kristínová(Debnárka), Dušan Blaškovič(Ferdiš Debnár), Darina Chmúrová(Marka Debnárová), Ivan Krivosudský(poštár Zajac), Eva Krížiková(Mariška Zajacová), Andy Kraus(Lojzo/Alojz Nespál), Vladimír Durdík ml.(Ferinko Šurin), Ivan Rajniak(okresný veliteľ hasičov Michal Torák), Oľga Zöllnerová(Elvíra Toráková), Martin Maťo Mišík(Žuvko/Jozef Zástera), Adam Matejka(dedo Metód), Ondrej Jariabek(dedo Bartolomej), Hilda Augustovičová(súdružka riaditeľka), Judita Vargová(Hanka), Ľubo Roman(Vinco), Peter Debnár(heligonista Pongrác), Emil Horváth st.(Karol Matyáš), Slavo Záhradník(dopravák), Terézia Hurbanová-Kronerová(Emília Kurtíková), Norina Bobrovská(strelničiarka), Lotar Radványi(hosť u Debnárovcov na obede) ()

javlapippi

Zidealizovaná dedina, kde vďaka kolektivizovanému poľnohospodárstvu žijú všetci v dostatku a spokojnosti a majú dostatok času a energie na voľnočasové kratochvíle ako dobrovoľný hasičský zbor, dedinský futbal, skladanie oslavných ód a vynálezectvo. V tomto harmonickom prostredí sa ľahko riešia problémy ako manželská kríza rodičov nezletilca dočasne odloženému k dedkovi na vidiek. Nenáročný detský seriál, kde herecky dominuje svojrázny dôchodca/vynálezca Jozef Króner a solídne sekundujú Grissová, Blaškovič, Krížiková, Krivosudský alebo Rajniak. Všetci z nich majú na konte aj lepšie veci, ale aj tuná odvádzajú viac než poctivú robotu. ()

MagyG

Uznam, ako dieta som jednotlive diely priam hltal, ale ked clovek dospeje, mnoho veci vidi jasnejsie a nie detskymi naivnymi ocami a uz to nema tu iskru. Teraz po rokoch vidim, ze figliarstvo deduska priamo vychadza z Kronerovych predchodzich uspesnych stvarneni Ragana a Pagaca. Lenze kym Ragan a Pagac boli zasadene do obdobia rakusko-uhorska, kde sa komunisticka garnitura nemohla dostatocne vyburit na ideologickej propagacii svojich nezmyslov, tak dedusko je klasicka komunisticka normalizacna propaganda, ktora parazituje na popularite postav Ragana/Pagaca tak fenomenalne stvarnenych Kronerom. Bohuzial tym ale celu pointu skazili. ()