rainman93

okres Olomouc

Skype: rain.man93

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 15.7.2014  23:49

Hodně hvězdiček jsem vyplítval jen na Brigitte Bardot. Zbytek patří velmi dobře zvládnuté problematice jedna krásná žena a spoustu mužů co nedkožou myslet na nic jiného.

• 14.7.2014  16:40

Důkaz, že i v Československé socialistické republice dokázali rozpoznat výdělečný podnik a náležitě ho vytěžit. Zdaleka né tak dobré jako první díl, nicméně stále velmi povedené a především zábavné. Což je asi tak maximum, které od něčeho takového divák očekává.

• 28.9.2014  13:08

Tak tohle byl šílený zážitek. Pochybná omluva všem původním obyvatelům vybitých bílými muži? Příběh lásky až za hrob? Já ten film prostě nepochopil.

• 17.7.2014  14:50
    13 Sins (2014)

V mnoha směrech povedené a rádoby neokoukané. Co všechno je člověk schopen udělat za peníze? Jak moc ho to změní? Je zrůda ten kdo zadává úkoly nebo kdo je mění? Víte, kde jsem se s velmi podobnou myšlenkou setkal poprvé? U filmu Hračka s Pierrem Richardem. Kde pochopitelně teklo daleko méně krve na druhou stranu bylo vyznění možná ještě více syrovější.

• 27.9.2013  12:51
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Nemůžu se zbavit dojmu, že v postatě nejde o nic nového a sitcom čerpá inspiraci z takových komediálních sitcomů jako Přátelé, Blacks books a v neposlední řadě i Big bang theory. Jak káže povinnost dobrého sitcomu, musíme zde mít urýpanou postavu a tak trošku exotickou postavu. Nicméně padla inspirace na úrodnou půdu a je se tedy na co dívat.

• 4.1.2013  14:16

Jaké to opravdu je poznat člověka, s kterým žijete a chcete žít i na dále? Velmi těžké! Vždy si můžete být jistí, že narazíte na něco co se vám nebude lítbit. Každopádně si taky můžete být jistí, že se v tom pořád budete šťourat. Stejně jako si neustále musíte strhávat strup. Okořeněné odcizení o jazykovou bariéru jednoho z ústřední dvojice jen dotváří paranoiu, kterou při podobných situacích chtě nechtě získáváte.

• 28.9.2014  12:54
    2012 (2009)

Emmerich pravděpodobně používá filmové řemeslo jako určitou formu terapie z panické hrůzy po konci světa. Naštěstí pro něj i pro nás to zatím vždy dopadlo dobře, víceméně. Opět nás válcuje povedenými digitálními efekty a stává se modlou všech, kteří věří horoskopům. Nicméně se nemohu zbavit dojmu, že se jim tak trochu vysmívá... Za to má hvězdu k dobru!

• 4.1.2013  14:11

Ohraný scénář s ohranou zápletkou s ohranou klišé formou. Tento film je ve finále více než o hraní si na gangsterský film, prohraná snaha o vytvoření odkazu na Kmotra. Tudy ne přátelé!!!

• 17.7.2014  16:09

Režiséra si velice vážím. Ačkoli by někdo mohl oponovat, že jeho snímku jsou nesmysly, budu ho bránit, že jeho filmy jsou super nesmysly a díky bohu za něj, že se jich ujal a přivedl je k životu. Abraham Lincoln, coby úpírobijec je delikatesní šílenost, která jenom podtrhuje funkci filmu, zhmotňovat naši fantazii. Bohužel všechnu tuto odvahu a originalitu jsem dokázal vměstnat do oněch dvou hvězdiček. Zbytek už film stahuje nemilosrdně ke dnu televizní podívané na Nově po 22:00.

• 15.7.2014  23:52

Jednoznačně jedna z nejlepší komedií/parodií. Extraligový herci a jedinečný scénář znalý věci. Miluji když během sledování filmu klíčuji inspiraci obashu nebo stylystických postupů. Vždy budu zastáncem "inteligentní" komedie před Kameňáky. Neboť tento film z nás dělá znalce piva a krásných žen, a Kameňák pouze blbce. Adéla nikdy nezklame :-)

• 16.7.2014  00:00
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Vedle Black Books a Červeného trpaslíka jeden ze seriálu, ke kterým se vždy rád vracím, a který mi zvedne zaručeně náladu.

• 2.7.2012  12:30
    Alois Nebel (2011)

Než vynesu konečný verdikt o filmu, zajímají mě názory ostatních, především laické veřejnosti, mezi kterou řadím i moji milovanou maminku. Ta mi odpověděla něco v tomto smyslu: "Bylo to hrozně zajímavé, ale nějak vlastně nevím, o čem to bylo." Pro nás cinefily hláška k nezaplacení. Avšak naprosto mamince rozumím. Jsem však tolerantní a vědec, proto jsem pátral dál a dočkal jsem se opravdu masového názoru. Názoru televize! Masovější je snad jenom internet a masné krámy. Zde jsem se dozvěděl, že film Alois Nebel je přezdívaný "české Sin City"!!! Vidíte ty paralely??? Všude na vás křičí rukopis Rodrigueze a Tarantina s jejich humorem a poetikou pro absurdní brutální násilí. Příběh je mozaikou několika epizod, v kterých narazíme na ty nejpodivnější existence. Teď vážně!!! Cením si názoru maminky, protože má pravdu. Pro laickou veřejnost je děj těžko definovatelný jedním slovem a děj, který zabírá cca 45 let, může být pro někoho těžko uchopitelný. Přesto pro mě film představuje novum v kontextu české kinematografie. Forma i obsah mi absolutně sedly a je jen málo věci, které bych vytkl. Na druhou stranu mám strach, že přízvisko „české Sin City“ se ve slovníku naší mládeže asi jen těžko ujme.

• 24.6.2013  21:03

Jedinou hvězdu pro Lancii Deltu.

• 18.2.2013  13:23

Je velmi málo filmů, které v sobě obsahují, alespoň zlomek komplikovanosti lidského života, se všemi jeho krásami i bolesti.

• 26.9.2013  13:05

Ona je to už takhle dost vražedná kombinace: Frič, Haas, Manlová, Hašler, Trégl; ještě když k tomu přidáte smrt jako takovou. Morbidní humor zde čekejte jen v jemných a vkusných dávkách, přivřite oči nad nedomyšlenou záměnou rentgenových snímků u doktora a máte postaráno o mrtvičné záchvaty smíchu.

• 28.9.2013  09:58
    Banáni (1971)

Jak vtipnou a přitažlivou formou sdělit nemilé věci týkající se krvavých diktatůr ve světě. Banáni jsou výborným příkladem. Woody si zde zvolil vynikající a bohužel stále aktuální téma, které podal s inteligentním humorem jemu vlastním. Nádherně pak bourá zažité filmové konvence, když ve skříni nalezne hráče na harfu, soulož a vražda prezidenta jsou podány jako sportovní zápasy a večeře u diktátora se zvrtne v návštěvu v restauraci.

• 16.7.2014  02:09
    Barbarella (1968)

Fantastická výprava do fantazie nejen za krásnou Jane Fondovou, ale všech střeštěností, na které jste se báli jen pomyslet. Tváří se to jako sci-fi, komedie/parodie, erotický film, fantasy, ale ve skutečnosti je to dokumentární záznam fantazie jednoho pubescenta na drogovém večírku.

• 14.7.2014  13:55

Hodně mi to svoji atmosférou připomínalo Kdo se bojí Virginie Woolfové. Není divu, těch styčných bodů je tu hned několik. Obě předlohy jsou původně divadelní hry; děj je vystavěn na interakci lidí, které spolu musí nějakým způsob vycházet, i když by se jim spíše ulevilo kdyby tomu tak nebylo; hlavní roli zde hraje text a to jak je podáván, než to kde se děj odehrává, respektive odehrává se v obou případech v uzavřeném prostředí - domě. Určitě těch paralel daleko více. Film určitě nesedne každému a je potřeba se nejprve naladit na jeho specifickou vlnu. Mnoho je zde nakousnutu a naznačeno, aby to vzápětí bylo opuštěno a zůstalo ve vzduchu jako otravný odér laciného parfému. Film dráždí svoji surovostí s jakou vyobrazuje komplikovanost lidských vztahů, které jsou všechno jen ne ploché. Jsou však kruté? Myslím si, že takto pesimistický snímek není. Přes všechny překážky a neshody si vždy najdeme nějaký důvod druhé milovat. Kompromis? Těžko říct, možná jen nic lepšího neumíme.

• 26.9.2013  12:55
    Bílá nemoc (1937)

Knižní předloha je strhující manifestací pacifismu a lidské solidarity, která však vidí naši budoucnost černě, respektivě bíle. Film přebírá tyto rysy s optimistickým koncem. Dá se říci, že Haas vicítil potřebu naděje pro český národ. Zároveň dokázal, že je mistrem metamorfózy a neexistuje role, kterou by nedokázal zahrát s přesvědčením a grácii.

• 26.3.2013  11:12
    Bůh masakru (2011)

Souhlasím s woodym ve srovnání se snímkem Kdo se bojí Virginie Woolfové. Velmi kvalitní sestava herců v uzavřeném prostoru dokonale odhaluje dřeň našich povah. Nikoli dobráci až na kost, ale spíše pěkná směsice zamindrákovaných sobců.

• 7.6.2014  20:11
    Churchball (2006)

Po formální i obsahové stránce žalostně slabé. Nejlepší na celém filmu byl komentující voice over.

• 28.8.2012  15:40
    Cosmopolis (2012)

Je jen málo filmů, kde byste mohli nalézt více odkazů a symbolů, než právě v Cosmopolisu. Od křesťanství, přes existenciální filozofii, po evoluční sociology. V čem je ale smysl takového paskvilu? Co se nám touto mozaikou snaží autor sdělit? Proč tolik práce s multivýznamovostí? My sami jsme odpovědí. Cronenberg se snažil svým filmem ukázat, co jsme. Jsme evolučně vyspělá zvířata, jež bojují v betonových džunglích o svoje právo na sex. Úspěch a peníze nám k tomu otevírají cestu. Jsme na sebe pyšní a chceme se opájet a dávat najevo kým jsme. Na druhou stranu jsou tu i jiné hodnoty. Lidský život má stále nějakou cenu. Věrnost a láska nejsou pouhá slova z poezie. Náš svět je rozdílný. Událo a děje se v něm mnohé. Cronenberg neříká: Žijte jinak! Cronenberg říká: Tohle všechno jsme my! Co s touto informací uděláme je jenom na nás.

• 26.9.2013  13:09
    Crash Road (2007)

Jsem alergický na určité kombinace. V tomto případě templáři, sexuální libido, muzikálová vsuvka a Hanychová. Film má jediné pozitivum, můžete u něj beztrestně nadávat, jak jde česká kinematografie po hlavě do prdele.

• 26.9.2013  18:57
    Crossroads (2002)

Spoustu POP stars a obecně řečeno celebrit mám ve filmech rád. Tak jako Paris Hilton v Dům voskových figurýn nebo Pink v Katakombách. Proč je mám rád? Umřou. Britney zde bohužel přežije a zpívá. Hvězdička je za vcelku zajímavé drama s těhotnou kámoškou.

• 28.9.2014  12:42

Ten film je kouzelný jen a pouze z těchto úhlů pohled: 1) je tam asi tak milion a jedna chyba, ať v logické výstavbě děje, tak v technickém provedení 2) neúmyslná komedie sahající až ke hvězdám.

• 28.9.2014  12:57
    Den poté (2004)

Propagace globálního oteplování nebyla ještě nikdy tak zábavná, kam se ale hrabe na Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem!

• 15.7.2014  16:43

Film mi připomněl výbornou knihu Raymonda Queneaua - Stylistická Cvičení. Jednotný obsahový materiál v několika variacích a podobách. Výsledek? Nic není jak se na první pohled zdá a především, obsah a forma (a zbavenost) nejdou od sebe oddělit pokud má něco dávat smysl a mít význam, nejen pro nás samotné, ale pro svět jako takový. Dle mého názoru velmi zdařilá záležitost, kde je za těžko posuzovat jednotlivé povídky izolovaně, neboť každá jedna ovlivňuje vyznění druhé.

• 26.6.2013  11:03
    Doblba! (2005)

Prostě blbý...

• 21.3.2013  17:37

Dle mého skromného názoru jeden z kultovních filmů, který svoje přednosti dokázal v několika dalších filmech, které ho s chutí vykrádají či skládají poctu. A pochopitelně nezapomenutelné Porsche :-)

• 26.9.2013  10:59
    Dracula (1931)

Kultovní Bela v kultovním filmu o kultovní postavě.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7