Zrůdy (1932)

Excelentní horor, jdoucí proti tehdejšímu a bohužel i současnému trendu, opovrhováním fyzicky postižených lidí. Snímek se tak snaží přesvědčit diváka o nesmyslnosti strachu z takto postižených jedinců. Zrůdy jsou ukryty v nás samých, často přitažlivých lidech. Snímek je tak sociologickým výchovným opusem.

Dracula (1931)

Kultovní Bela v kultovním filmu o kultovní postavě.

Poslední skaut (1991)

Nej, nej, nej hláškoidní biják pro opravdový chlapy!!! Znáte noir filmy s Humphreym? Tak tohle je jejich nejlepší derivát v 80./90. letech. Jen přibilo víc akce, kulek a s nimi řízných slovíček!

Narušení (1999)

Skutečně kvalitní snímek, který otevřeně odhaluje herecký talent ústřední dvojice. O čem ten film je? O tom jak je život zkurvenej a jaký svině jsou lidi. Člověk se nedokáže ubránit vzpomínce na Formanův Přelet nad kukaččím hnízdem.

Slavík a růže (1967)

Výborná předloha a excelentní zpracování. Nyní se jen ponořit do vlastní fantazie a nechat se unášet všemi našemi sny.

Kočičí lidé (1942)

Mám rád, když film mnohem víc pracuje s psychologickým strachem a napětím než s pompézními efekty. Nakonec není strach z toho, že něco může přejít z možnosti do uskutečnění to nejreálnější nebezpečí? Myšlenka toho, že největší nebezpečí a zrůdy se ukrývají v nás samých je stará a pravdivá jak lidstvo samo. Ve finále se dá řící, že Vetřelece, kultovní hororové monstrum, by bez člověka nebyl ničím. Vetřelec doslova pochází z nás.

Oskar (1967)

Bravo! Bravo! Bravo! Neexistuje role, která by de Funesovi sedla lépe než tato. Zavřete lva do klece a on ji naplní svým řevem a všichni oněmí úžasem!!!

Anglický pacient (1996)

Je velmi málo filmů, které v sobě obsahují, alespoň zlomek komplikovanosti lidského života, se všemi jeho krásami i bolesti.

Pán času (2005) (seriál)

Doctor Who? Jeden z mála seriálu, který má vše co dobré dílo mít má. Humor, promyšlený děj, charismatické hrdiny a sonický šroubovák :-)