Topaz (1969)

Jsem velkým milovníkem a obdivovatelem Alfreda Hitchcocka, avšak tento snímek je pro mě hořkým zklamáním. Dramatická linka je až neuvěřitelně mdlá a diváka film až nudí.

Torchwood (2006) (seriál)

3. série je dle mého názoru plnohodnotný sci-fi film. Lze vidět, že čím méně sexuálních narážek a bisexuálních scén je ku prospěchu věci.

Touha Sherlocka Holmese (1971)

Anglické detektivky a především detektivy mám velmi rád. Sherlock je pochopitelně mezi nejoblíbenějšími a tak jsem byl na tento český počin poměrně zvědavý. Dramatizace pro rozhlas považuji v českém podání za velmi zdařilé a doufal jsem, že i tento projekt dopadne úspěšně. Bohužel se tak nestalo. V čem spatřuji hlavní neduhy? Nevadí mi, že se nejedná o původní povídku Doyla, a že je žánrem více tlačena ke komedii než krimi. Vadil mi rozpadající se děj filmu, který nedává skoro žádný smysl ani na začátku natož na konci filmu. České parodie považuji za specifický subžánr, ale toto už prosím vice ne!

Trabantem až na konec světa (2014)

Jeden z nejlepších dokumentů, které jsem za poslední dobu viděl. Vtipné, akční, zábavné a kosmopolitní. A Trabant!!! A Maluch!!! A Jawa!!! Super!!!

Transcendence (2014)

Transcendence by měla přesahovat smyslové duchovním, obohatit nás vyšším poznáním a ukázat nám smysl tam, kde jsme ho dosud neviděli. Tento snímek nedělá nic z toho, naopak nás pěkně přitiskne k zemi a těm, kdo by se chtěli vznášet ještě přistříhne jejich pomyslná křidélka. Jedná se v podstatě o "vykrádačku" osvědčených témat a vyprávění, na kterou producenti nabalili několik zvučných jmen. Škoda, osobně považuji Ona (http://www.csfd.cz/film/312650-ona/) za několikanásobně hodnotnější dílo, ačkoli se zabývá v podstatě totožným tématem, staví se k němu originálně a s vkusem, který v současné kinematografii jen těžko hledá konkurenci.

Tři muži ve sněhu (1936)

Herecký koncert prakticky pro všechny herce, kteří se třeba jen mihnou v záběru. Scénář rozpracovává v podstatě jednoduchou zápletku do smrště slovního humoru a komických situačních akcí, které prakticky neberou konce. Máme tu tedy nepřerušenou jízdu zábavy nikoli pouze na sněhu.

Turbo (2013)

Vcelku nic nového pod sluncem. Film kopíruje a nijak nenarušuje zavedený pořádek. Vezměte hloupého Honzu, pošlete ho do světa a udělejte z něj krále. Film trpí předvídatelností a hluchými dialogovými místy. Jako automobilový fanda oceňuji efektní honičky a odkazy na Rychle a zběsile.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Takze co tu mame? Holcici roman ve filmove podobe! Zni to zajimave? Nezni a presto je to tak uspesne. Proc? Inu protoze tu mame chudinku holku a in bohateho kluka, ktery je tak zajimavy az je z nej nakonec upir. Druhy hrozne zahadny kamarad je zase vlkodlak co ma trable se svou smeckou. Vizualne se nam dava kycovita svatba z divcich snu, milovani v mori pri svitu mesice a dum na plazi. K tomu pridejte priserne efekty, herce neherce a vyjde vam nocni mura vsech upiru a vlkodlaku. Za to co jim tento film dela, by se meli na jeho stabu mstit spolecnymi silami!

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

O čem všichni v souvislosti s tímto filmem mluví? O závěrečné bitvě. Tento film je důkazem stále rostoucí popularity upírů a jejich expanze do všemožných žánrů a filmových stylu. To že se jedná o červenou knihovnu je v podstatě jedno. Že nás představitelé masírují topornými hereckými výkony je také jedno. Co rozhodně není jedno je fakt, že upíří celou touto ságou prodělali kastraci a lobotomii zároveň. Stali se z nich napomádovaní panáci do výloh a na plakáty.

U Konce světa (2013)

Simon Pegg a Nick Frost mě dokážou zaručen vždy zvednout náladu. Líbí se mi jejich neurvalý, neuhlazený styl humoru. Uráží a zesměšňují vše, tak nějak si představuji starou dobrou Anglii. Jejich filmy se zároveň musí vnímat jako parodie na současné Hollywoodské trendy. U Konce světa mě dokázal dostatečně pobavit, ačkoli za svoji aktivní tvorbu se jim podařil již lepší opus.