Churchball (2006)

Po formální i obsahové stránce žalostně slabé. Nejlepší na celém filmu byl komentující voice over.

Zlé pondělí (1960)

Excelentní psychologické drama, které mi v mnohem připomnělo Svědomí (http://www.csfd.cz/film/5337-svedomi/), jež má ve filmových kruzích kultovní pověst. Tento snímek je dle mého názoru neprávem zastrčen do kouta!

Suprhrdina (2008) odpad!

V mnoha směrech nechutné a nízké! Další zbytečný film.

V moci ďábla (2005)

Současný hororový žánr je naskrz prolezlý exorcistickými paskvily snažící se buď o remake nebo jsou nesnesitelně vyčpělé. Tento snímek se snaží oživit vyčpělí žánr jeho posunutím do soudní síně. Stává se tak díky tomu mnohem více reálnějším a tedy i více strašidelným, než je tomu dnes zvykem. Dilema zda je posednutí ďáblem skutečné či nikoli, je zde postaveno na společensko-právní úroveň, které jak v minulosti tak i dnes určuje normu pravdivosti. Nejzajímavější tedy na celém hororu jsou jeho "nehororové" scény ze soudní síně, kde se odehrává skutečné napětí mezi vědou a vírou.

Vražda ve vlaku (2008)

Na konci snímku je asi nejlepší vtip o Sherlocku Holmesovi jaký znám, a bohužel také nejlepší vtip za celou dobu filmu.

Transcendence (2014)

Transcendence by měla přesahovat smyslové duchovním, obohatit nás vyšším poznáním a ukázat nám smysl tam, kde jsme ho dosud neviděli. Tento snímek nedělá nic z toho, naopak nás pěkně přitiskne k zemi a těm, kdo by se chtěli vznášet ještě přistříhne jejich pomyslná křidélka. Jedná se v podstatě o "vykrádačku" osvědčených témat a vyprávění, na kterou producenti nabalili několik zvučných jmen. Škoda, osobně považuji Ona (http://www.csfd.cz/film/312650-ona/) za několikanásobně hodnotnější dílo, ačkoli se zabývá v podstatě totožným tématem, staví se k němu originálně a s vkusem, který v současné kinematografii jen těžko hledá konkurenci.

Jedenácté přikázání (1935)

Základní otázka zní: Proč tento film nefunguje? Jeho ústřední zápletka není nikterak špatná, Herecké obsazení je až na jednu výjimku, Jiřinu Štěpničkovou, kvalitní sestava. Problémem jsou vyhrocené nepravděpodobné situace. Několikrát se film dostane do momentu, kdy si řeknete, že zde to autoři již přehnali. Někdy je méně opravdu více.

Láska a smrt (1975)

Nejfilozofičtější, nejvitpnější, nejpropracovanější a další nej by zde mohly defilovat. Tento snímek pravděpodobně už nikdy nepřekoná!

Banáni (1971)

Jak vtipnou a přitažlivou formou sdělit nemilé věci týkající se krvavých diktatůr ve světě. Banáni jsou výborným příkladem. Woody si zde zvolil vynikající a bohužel stále aktuální téma, které podal s inteligentním humorem jemu vlastním. Nádherně pak bourá zažité filmové konvence, když ve skříni nalezne hráče na harfu, soulož a vražda prezidenta jsou podány jako sportovní zápasy a večeře u diktátora se zvrtne v návštěvu v restauraci.