Kočičí lidé (1942)

Mám rád, když film mnohem víc pracuje s psychologickým strachem a napětím než s pompézními efekty. Nakonec není strach z toho, že něco může přejít z možnosti do uskutečnění to nejreálnější nebezpečí? Myšlenka toho, že největší nebezpečí a zrůdy se ukrývají v nás samých je stará a pravdivá jak lidstvo samo. Ve finále se dá řící, že Vetřelece, kultovní hororové monstrum, by bez člověka nebyl ničím. Vetřelec doslova pochází z nás.

Svítání (2009)

Originální myšlenka. Ta je největší devizou tohoto opusu. Upíři, coby oběť epidemie, se už v určitých variantách objevila v několika snímcích. Ono novum zde představuje oficiální ovládnutí světa upíry, kteří musí řešit svoje existenční problémy podobně jako my řešíme své problémy s ropou apod. Zajímavé je i ztvárnění mutantů coby našich feťáků. To co tomuto snímku skutečně podráží nohy je samotný rytmus snímku, který vás nakonec ukolíbá do netečné apatie. Jako by sami tvůrci nevěděli co chtějí natočit...

Looper: Nájemný zabiják (2012)

"Looper mi přišel hlavně debilní. protože totálně selhával ve věci, ve které měl dominovat a co byla celou myšlenkou filmu. prostě se blbě poprali s cestováním v čase." Souhlasím s uživatel bradl3y, kterého jsem tímto citoval a získal, tak cený impakt bod.

Bůh masakru (2011)

Souhlasím s woodym ve srovnání se snímkem Kdo se bojí Virginie Woolfové. Velmi kvalitní sestava herců v uzavřeném prostoru dokonale odhaluje dřeň našich povah. Nikoli dobráci až na kost, ale spíše pěkná směsice zamindrákovaných sobců.

Oskar (1967)

Bravo! Bravo! Bravo! Neexistuje role, která by de Funesovi sedla lépe než tato. Zavřete lva do klece a on ji naplní svým řevem a všichni oněmí úžasem!!!

Fantomas (1964)

Tento film spadá do obrovské škatulky: Tak špatné až kultovní. Wallas si trefně povšiml nefungující střihové skladby já bych k tomu ještě rád přidal herecký výkon Mylène Demongeot, která mě v některých momentech svým hereckým projevem doháněla k uštěpačným poznámkám. V podstatě ani nápad není originální, ale v podstatě se jedná o remake. Co nám tedy zbývá? To proč je tento film kultovní a kdyby tam místo Louise byl kdokoli jiný, tak se z něho kult nikdy nestane. Malý proplešatělý histerický pán, co ve svých charakterech skloubil klasickou němou grotesku s úžasnými grimasami a afektovaný slovní humor plný uštěpačných poznámek.

Final Cut (2004)

Moc jsem se snažil tomu příběhu přijít na kloub, ale prostě si myslím, že tam žádný kloub nebyl, a pokud byl, tak rozhodně bez chrupavky. Strašně to vrzalo a skřípalo. Inu i pod šikovným zevnějškem (Robin Wiliams) a vcelku inteligentním nápadem se ukrývá bohužel jen málo geniality.

Doktor Hollywood (1991)

Dle mého skromného názoru jeden z kultovních filmů, který svoje přednosti dokázal v několika dalších filmech, které ho s chutí vykrádají či skládají poctu. A pochopitelně nezapomenutelné Porsche :-)

Krev: Poslední upír (2009)

Cokoli vás napadne, že má něco společného s filmem, tak v tomto pokusu to jen těžko budete hledat. Napadá mě jediná věc, která se mi tam vážně líbila. Ten černý Peugeot.