Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Pohádka

Recenze (84)

plakát

„Pane, vy jste vdova!“ (1970) 

Jestli je něco pomyslný vrchol toho, co všechno ve filmu může býti za motivy a všechno to zároveň ladilo, tak je to v tomto filmu. Film jsem opětovně zhlédl a myslím, že Macourek a Vorlíček udělali nejlepší filmy ve své nejranější éře. Tento film se od těch předchozích a následujících liší svojí obecností. Je to řada motivu, které jsou pospojovány do sebe v jednoduchém a humorném příběhu. Na obsazení byl Vorlíček vysazen, což vysvětluje, že si zde zahrála většina nejlepších herců tehdejších veseloher. Janžurová, Schoberová, Cupák, Sovák, Menší, Filipovský a další. Vyzdvihnul bych výkon Jana Libíčka, který mě svým hraním uvěřitelným skutečně uchvátil. Až nedávno se mi zalíbil i Otto Šimánek, který (třebas, že nevyčnívá) má krásnou suchou komiku. Film považuji za jednu z nejlepších komediích u nás a dílny Macourek-Vorlíček je tento film u mě asi nejvýše. Minimálně mezi jeho barevnými filmy.

plakát

Veselé příhody z natáčení (1988) (pořad) 

Krásný mystifikační pořad, který řada lidí nepochopila a brala ho zcela vážně. To dokazuje fakt, že některé zajímavosti, kterou jsou i na této stránce jsou brány z tohoto pořadu i přesto, že to není pravda. Na druhou stranu... ten fakt, že projev ředitele v Marečku, podejte mi pero! byl delší jest skutečně faktem, a díky tomuto pořadu ten střih v tom filmu pořád vidím. Všechny díly pobaví, nejslabší je asi ten poslední, ale jsem rád, za zapojení herců, kteří neměli problém si ze sebe udělati legraci.

plakát

Chalupáři (1975) (seriál) 

Je to klasika, která by byla rozhodně lepší, kdyby ji televize (jenom ČT) nevysílala každé léto. Ten seriál měl tu výhodu, že se prostě žil v době, ve které byl a agitace tam nebyla v popředí. Vzhledem k tomu, že mám velmi rád Jiřího Sováka i Josefa Kemra, tak jsem s obsazením spokojen. Jiřina Bohdalová, kterou moc nemusím, zde hrála takovou roli, která mi ani u ní nevadila. Co však musím vypíchnouti je znělka, která je skvěle hudebně vyřešena. Matuška to zpívá luxusně a bez znělky by ten seriál skutečně byl poloviční (stačí se podívati na verzi z 80. let, kde je zpěv nahrazenou jakousi hrůznou instrumentální dechovkou). Je ovšem zajímavé, že verze této skladby vyšla na MC a CD, jen v jakési hrůzné dechovkové podobě se zpěvem Matušky, která je neposlouchatelná, na rozdíl od verze ze znělky, která je krásná i z hudebního hlediska.

plakát

Četnické humoresky (2001) (seriál) 

Seriál, který jsem nevím proč tak dlouho odkládal, jest pro mě překvapení. Když jsem si na DVD jen kvůli distribuci Centra českého videa pořídil první tři disky obsahující dvě řady tohoto seriálu, nečekal bych, že mě seriál natolik osloví. První dvě série mě prostě bavily jak z hlediska obsahové tak z hlediska detektivního, tak z hlediska vedlejších linek o životě četníků. 3. série je jistě slabší než ty předchozí. I tak se všechny epizody povedly na alespoň na průměr tohoto seriálu a na nadprůměr seriálů obecně. Závěr byl pak skvostem a příběh se uzavřel. Nepovažuji toto za seriál pro vyložené milovníky složitých případů. Ale i přesto - je to jeden z nejlepších detektivních seriálů u nás a byla by škoda ho minouti.

plakát

Comeback (2008) (seriál) 

Asi jediný sitcom amerického stylu, který u nás v Čechách prorazil a stojí za to. Možná ten motiv hudební průmyslu tomu přidává. Přeci jen... kombinace Gotta, Vondráčkové a Rolling Stones, ACDC a dalších... ta je prostě vděčná. Seriál oddechový a rozhodně vhodný jak pro mladistvé, tak starší. Tomáš Matonoha, kterého moc herecky nemusím, mi zde vůbec nevadil. Martin Dejdar je tu k nepoznání od svých jiných hereckých úloh, čímž u mě získal plusové body. Doporučuji všem, co rádi zasmějí, nechtějí nic moc složitého, ale zároveň nechtějí úplný brak.

plakát

Maxipes Fík (1976) (seriál) 

Maxipes Fík předvedl to, co mám na večerníčcích rád. Ukázal nám pohádku jako grotesku. Dělalo to později A je to..., Bob a Bobek a trochu i Mach a Šebestová. Maxipes Fík však byl v tomto průkopnickým večerníčkem, který tu byl.  Václav Bedřich byl zárukou toho, že ten večerníček dosáhne komičnosti, kterou si to zasluhuje. Pobaví se tak nejen dítě, ale dospělý. Dívám se na to odstupem a vidím tam věci a narážky, které jsem před tím ještě neviděl. A je to dobře...

plakát

Byli jednou dva písaři (1972) (seriál) 

Improvizační koncert pánů Sováka a Horníčka v klasice a v jednom z nejlegendárnějších seriálů všech dob. Dlouho jsem věděl, že je známý a úspěšný, ale až teprve rok minulý mě donutil podívati se a jsem rád, že jsem to udělal. Jeden z nejlepších seriálu naší vlasti v historii. Třebaže jde o adaptaci díla francouzského... je to velmi české, což ale v tomto případě není vůbec špatné.

plakát

Vyprávěj (2009) (seriál) 

K tomuto seriálu mohu říci, že je to seriál pohodlný. Člověk se většinou nijak nevzrušuje vidí-li tento seriál, ale ani se nedurdí. Je to takové pohodlné. Místy až trošičku sluníčkové, na události, které se zde probírají, ale myslím, že nutné tohle nebráti jako historický seriál, ale spíše jako ságu. Neurazí, nenadchne.

plakát

Okresní přebor (2010) (seriál) 

Na tomto seriálu se dá oceniti řada věcí, ale jedna nadevše vyčnívá. I pro lidi, kteří fotbalu toliko neholdují, se u komedie této pobaviti mohou. Je to zkrátka komedie kolem fotbalu, a třebaže tam kopaná hraje velkou roli, není to jediné téma. Od lidí, kteří fotbalu tolik nerozumím sám vím, že je to baví. Z hereckého hlediska mě tu zaujal samozřejmě Ondřej Vetchý, který je prostě Luňák jak vyšitý a Luděk Sobota, který zde hraje jednu z mála rolí, kde nehraje silně nesmělého nebo pološíleného chlapa, ale normálního muže, se kterým lze míti sympatie. Což se jen tak u Soboty nevidělo. I ta další herecká garda je legendární, ale tato dvojice vyčnívá. Z epizodních rolí pak samozřejmě Ivan Trojan jako Bohumír Zenkl (Boža). Silně doporučuji. Věřím, že se pobavíte.

plakát

Pan Novák (1949) 

Film, ve kterém mám rád hlavního hrdinu, dokud se z něj nestane rudý pan Novák. Začátek filmu nebyl vůbec špatný, ale čím více si pan Novák na režim zvykal - tím se z komedie stávala agitační komedie a to už tak veselé a dobré nebylo. Film by byl býval dobrý, kdyby nemusil býti veden k "socialistickému konci". Ale taková Anna proletářka nebo Rudá záře nad Kladnem... to se s tímto rovnati moc nemůže.