Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Drama
  • Krimi

Recenze (33)

plakát

Pat a Mat (1979) (seriál) 

Až jako starší jsem pochopil, že Pat a Mat, ač jsem si to možná dříve myslil, není zábava jen pro děti. Takto vlastně i měl působiti tento seriál když začínal. Ty epizody jsou opravdu dobře vymyšlené a co jako starší musím oceniti je geniální hudební doprovod. Petr Skoumal uměl udělat řadu hudebních doprovodů, ale zde se předvedl s famózním dílem. Některé instrumentály se už ikonické.  Co mě také těší je mezinárodní úspěch. Jestli autoři dostali někoho do světa, byl to právě Pat a Mat. Je známý opravdu skoro všude, v řadě zemích je i dabován a třeba fanouškovská základna v Polsku je až neskutečná. Takový třebaže jednoduchý počin a vlastně geniální. První epizody od roku 1979 jsou excelentní. Stejně tak i epizody z roku 1989/1990. Série z roku 1992 také rozhodně není k zahození a byl to náznak slušného porevolučního pokračování. Epizody vysílané v sérii Pat a Mat a Pat a Mat se vracejí/vrací byli také slušné. Nový hudební doprovod nebyl špatný. Epizody z roku 2009 a novější už mě tolik neoslovují, ale špatné nejsou. Nicméně první čtyři série - tam mám rád vše a vždy jsem schopen si to pustit. 5 hvězd.

plakát

Kouzelná Beruška a Černý kocour - Série 4 (2021) (série) 

Tady si říkám, čím to je, že čím novější je to série, tím více mě to baví. Možná tím, že ty epizody už nejsou tak prosté a stejné, jako bývaly. Oproti předchozím řadám je tu zvratů spousta. Možná až moc. Ale konečně to celý seriál někam posulo. Ten závěr 3. série tomu možná pomohl. Jinak řečeno, tato série je zatím ta nejlepší. Je sice nutné vidět často nudné epizody z dřívějška, ale tahle řada za to stojí. Jde to vidět i z hodnocení. 5 hvězd. A závěr? Nejlepší ze všech.

plakát

Kouzelná Beruška a Černý kocour - Série 3 (2019) (série) 

Tato řada byla dle mého soudu - lepší než 1., ale horší než 2. Z toho prostého důvodu, že je tu spousta zbytečných epizod. Byli tam pokusy zlepšit nudnost nějakým zvratem, ale ten se často vyřešil v jedné epizodě, což je problém. Ve své celkové recenzi píši, že to je linka na kterou má seriál najet. Tím myslím, dělat zvraty, třeba nesouvislé s hlavním dějem, ale něco, co zaujme. Co je zajímavé. Což tahle řada uměla, ale často to zahodila. Závěr řady se povedl značně lépe než ten 2., ale série není sto diváka občasného nějak zaujmouti. Nechávám 4 hvězdy, protože to napětí, zda se něco stane, umí autoři udělat dobře.

plakát

Kouzelná Beruška a Černý kocour - Série 2 (2016) (série) 

Série je mnohem lepší než první. Pár zvratů, nová mirákula, nové schopnosti. Epizody si ale stále drží jakousi šablonu. Opakují se. Závěr řady trochu zklamal, ale nebylo to špatné. 4 hvězdy.

plakát

Kouzelná Beruška a Černý kocour - Série 1 (2015) (série) 

Spíše seznamovací série. Děj moc nerozvíjí. Je tam pár epizod, ale většina je spíš takové prodloužení. Formát epizod se ve směs opakuje a často tam jsou úplně nesmyslné chvíle, při kterých by seriál skončil a autoři nevěděli, jak je vyřešit. Podstatné je i to, že vůbec neznáme motivaci Lišaje. To tomu také dost ubírá. Vím, je to první řada, ale vlastně až tak na cca. 6, 7 epizod se děj nerozvíjí. 3 hvězdy.

plakát

Pozadí událostí (2022) (seriál) 

Nejsem z toho zhnusen jako někteří jiní. Spíš mi to připadá průměrné. Herecké výkony jsou poměrně v pořádku. Nic co by vynikalo a ani nic co bylo mně vadilo. Asi nejvíc mi vadilo ukončení této minisérie. Nemyslím to, co se týče vyšetřování, ale ta epizoda obecně. Jsou tam linky, které prostě nejsou ukončené a upřímně mi to vadí. Určitě to není něco k čemu bych se vyloženě vrátil, ale myslím že odpad to není. Myslím, že některé detektivky u konkurence, která cpe týden co týden různé případy, často s absurdním dějem kolem jsou mnohem předvídatelnější a k postávám si člověk nepropracuje takový vztah. Což upřímně tady jakžtakž fungovalo. 3 hvězdy.

plakát

Hospoda - Pes (1997) (epizoda) 

Skvělá epizoda opravdu jedna hláška za druhou. Ale musím říct, že jako poslední epizoda by měla býti ta předchozí. Vystupují tam všechny nejpodstatnější postavy a končí dojemně. Většinou si jako poslední epizodu pouštím právě Veselku.

plakát

Hospoda - Veselka (1997) (epizoda) 

Musím říct, že tohle by byla lepší epizoda na závěr seriálu. Epizoda Pes je sice pěkná, ale tahle se více dle mého soudu hodí na uzavření tohoto seriálu. Když jsem díl viděl poprvé u konce jsem natahoval moldánky. Nečekal bych, že se mi to stane u Hospody. Ale když jsem ji viděl poprvé a byli to pro mne čerstvé epizody, už jsem asi cítil, že to symbolizuje konec pro opravdu úžasného seriálu.

plakát

Vladimírova volba (2022) 

Excelentní. Nesmírně mě to bavilo. Dost zajímavých možností i konců. Dokazuje to, že jestli v této době Češi něco umí točit jako film nebo interaktivní hru, tak je zasazena do historie. Nejlépe té moderní. Možná to někomu vadí, ale já jako milovník moderních dějin nemůžu říct ani ň. Globusy mi dali zabrat, trávil jsem nad tím asi 3, 4 hodiny, protože jsem asi slepý. Ale zvládl jsem to a ty bonusy z natáčení za to stáli. Škoda, že není více takových her. Grandiózní!

plakát

Dlouhý, Široký a Krátkozraký (1987) (divadelní záznam) 

Tento záznam, který znají především starší diváci má minus, že hra i když v ní toho hodně nechybí, je kratší. Ale plusy to převáží. Jaroslav Weigel natočený na videu jako Děd Vševěd je to, co musí každý vidět. Stejně tak třeba Jaroslav Vozáb jako Zlatovláska či mladší trojice Svěrák, Čepelka, Hraběta a samozřejmě skvělý Pocestný Kotek. Navíc mám pocit, že diváci se zde více smějí. Tedy tuto verzi mám oproti té novější radši.

Ovládací panel
1 bod