Nejistá sezóna (1987)

"Další obludný Svěrákův paskvil. Když zrovna nenatáčí příšerné komedie nebo divadlení hry o Cimrmanovi, natočí zas "dokukomedii" od tom, jak si celého Cimrmana vymyslel. Dobová mocenslá hyerarchie je sice dobře zachycena, z těch nemožných vtipů a kecech o Cimrmamovi se mi ale jako vždycky chtělo blít..." -> napsal dne 24.11.2009 a jednu hvězdičku udělil uživatel lekr. Proč, když lidi nevidí film, jdou ho hodnotit? V celém filmu Nejistá sezona nepadne ani jednou jméno Cimrman. Ani jednou! A vůbec nikdy se o něm nikdo nezmiňuje. A už vůbec to není o jeho "stvoření" či vymyšlení. Nejistá sezona je více než dobrá sonda do absurdity cenzury a socialismu normalizace.

Jan Hus (1954)

Neodvolám, protože jste mě nepřesvědčili!

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011) odpad!

Předešlu, že nejsem umaštěný uslintaný hnidopich, který posuzuje všechno v důsledku toho, jakou to má uměleckou hodnotu a zajímá mě skoro pokaždé v největší míře právě míra dopadu na lidi, očividný záměr tvůrců udělat ze shitu hit - naprosto úmyslně, samozřejmě - a lidi změnit ve stádo. V případě Twil už je to lehká, cílová skupina stádem je už dávno, hlavně, že každý má s"svůj styl, svůj vkus a je sám sebou", jak zní jejich oblíbená polopatetická fráze, ale jsou všichni úplně stejní (ne celá jejich generace, ale ti, co to říkají). Patetičnost, které je ve Twil více, než v celém ročním archivu VéKáVéček, je moderní (Transformers!!!, ale i vše, co je na Facebooku, o tom náležitě svědčí - záliba nanynek v bezduchých cintátech o lásce a přátelství, kde snad nezůstane oko třináctileté ňufinky, co se fotí v zrcadle s našpulenou pusou v prázdné podprsence, suché), takže se nad ní snad ani nebudu pozastavovat a přejdu rovnou k věci. Takže tohle měkčí mozky a likviduje soudnost a vkus dnešní mládeže? Je to samozřejmě totální idiotský blábol, výplod choré mysli, absurdní rádoby catch-all, spíš tedy catch-all-stupids na intelektuální úrovni plesnivýho povidla s šarmem a důvtipem německýho ovčáka po transplantaci hlavy, tedy čtrnáctileté zmalované nány, hra na umění, spíš hra na hru na umění, nesnesitelná stopáž, všechno tam děsně dlouho trvá a je to nezajímavé, samotná myšlenka filmu i knihy je totálně na nic, filmová série dělá věci tak, jak se jí hodí, a tak věci, které se děly v Twilight dřiv za určitých okolností už prostě nejsou, nevyjímaje naprostou idiocii děje. A proč jsem se tak rozhorlil? Vždyť fanoušci tohoto "fenoménu", nebo "strhující upíří romance", jsou vypatlaná bezosobnostní individua, kterým vyhovuje, že hlavní hrdinka je úplně (jednoduchá je slabé slovo) nanicovatá husa - proto je fajn být taky taková, protože přijde Ed a zlomí s nimi postel. Vždyť je to úplná dekadence vkusu, já to prostě nikdy nepochopím, proč se stalo standardem, že se hnus, břídilství, neumětelství, špatný vkus a zmetek vydává v nablýskaných pozlátcích jako příslovečný exkrement v taštičce s flitry a lahvičkou parfému zdarma vydává za něco, co je in jen proto, že by to mělo být in. A když je to tímhle způsobem "in", musí to být jistě i kvalitní. A že je to nejlepší díl série, to nikomu nedává právo tenhle absolutní shit vychvalovat jako terno. Jestli je jednooký mezi slepými králem, tak tadyto je jako jednoprstý mezi bezrukými králem.

Hurvínek to zařídí (1960)

jak může někdo napsat, že je Hurvínek český Bart a Spejbl Homer, jako by je někdo vymyslel jako jejich alternativy? Vždyť jsou ty naše postavičky o 75 let starší a naprosto jiné.

Klíšťák (1994) (seriál)

GENIÁLNÍ parodie!!!

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! Smrtelně vtipní Pythoni.

Pokémon: První film (1998)

"Nevěděl jsem, že ještě žijou Vikingové!" - "Většina jich je v Minnesotě!"

Epizody (2011) (seriál)

Není to komedie. Občas úsměvné, ale jinak ne, je to prostě studie hollywoodských praktik.

Český sen (2004)

Prostě, jako... je to prostě jako, prostě jako, jako já se jako snažim prostě lidi nenaštvávat jako, prostě nechci podvádět lidi jako, prostě jako abych z toho měl prostě jako radost, jako, prostě. Mě reklama baví. Když jdu z kamarády do hospody, tak si myslim, že jsem to já, kdo hejbe tim světem. My v reklamách lidem nelžem. ...v jakém světe tupců to žijeme? Nejlepší dokument na světě.