Asterix a Galové (1967)

Nemastné a neslané, rozpačité filmové animované Asterixovy začátky. No, kdo mohl tušit, že za 30 let tohle někdo zfilmuje s živými herci a bude to průšvih.

Souboj Titánů (2010) odpad!

Vzetí staršího filmu, na kterém byla v mém věku v kině moje matka, neberu jako svatokrádež. Každá generace má právo vidět všechno zpracované svou technikou a tak, jak jen to jde, ne? My máme 3D, kdo ví jak to bude s "filmovým plátnem" dál, věřím, že přijdeme o to plátno. Tenhle Kleš přišel o atmosféru a stal se prvoplánovou vizualitou, jako 300.

UFO: The Greatest Story Ever Denied (2006)

Je to přesně jak píše teutates, až na to, že já, nejateističtější z ateistů, do žádného kostela nelezu. I proto dávám o chlup lepší hodnocení, v každém případě se jako obvykle jedná o několik zvláštních až pochybných lidí, kteří mají zaručeně pravdu. Ono spřádat konspirační teorie je jednoduché. Stejně jednoduché je říct: Prostě to tak je a NASA všechny důkazy ztopila, nemůžeme to dokázat, ale už to samotné je důkaz, že máme pravdu! Kdo by nevěřil ve spiknutí mocných, je to přece moderní. Já s nimi sice nesouhlasím, ale to, co z dokumentu fakticky vyplývá, mi přijde velice pravděpodobné.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Začátek je opravdu velice, velice vtipný. Po přistání v Africe příliš patetické a rodinné. Ale někdo ty děcka vychovávat musí, když jejich rodiče touto nutnou filmovou výukou morálky, etiky a patosu neprošli, ne?

Gulliverovy cesty (2010)

V podstatě nic jiného než zachování trendu moderního Hollywoodu, a sice sebrání a totální znásilnění nějaké staré storky a její převedení do současného nastavení světa a konfrontace příběhu s nějakými moderními hovadinami. Dnes nemůže vzniknout v takových vodách nic jiného, protože tohle vydělává. Hlavně, aby tam bylo něco moc cool, něco inženýrsky vyrobeného přímo pro plebs, pro tzv. (fuj, jak já to slovo nesnáším) teenagery. Aby to sdíleli na Facebooku. Aby to těm průměrákům padlo do noty. Aby se bavili, jak je hustý, že Jack Black pomočí krále Liliputů. A pak čumí jak blbci, když se odehrává nejlepší scéna z filmu, jak interpretuje Liliputům jiné filmy. No zkrátka zatuchlá plesnivá prašivá zelená houba a ne film.

Tom a Jerry: Rychle a chlupatě (2005) odpad!

Úplně všechny animované filmy či seriály, obsahující moje oblíbené postavičky, se zvrhly v posledních deseti letech v idiotské parodie! Co se to sakra děje? To opravdu děti nesmí vidět staré dobré grotesky a musí přijít do styku jenom se slaboduchými moralitami nebo rádoby cool výmazy, které vznikly ze starých dobrých a atmosferických fláků?

Tom a Jerry letí na Mars (2005) odpad!

Poslal jsem tento díl do modrých čísel a je to jen dobře. Disneyovská animace, vošklivost prvního kalibru.

Asterix a Vikingové (2006)

Hnusná a odporná prohnutá animace.... Zničehonix je TAK hroznej! A ta vikingská holka taky! Hrozná disneyovitost! Atmosféra je v kravím lívanci. Jakoby kopírovali filmy, když se tu objevují ty absurdní (tehdy) futurismy, se kterými to opravdu přehánějí. No a červivou třešničkou na zkyslém dortu jsou ty písně.

Kmotr II (1974)

Mě to prostě nebaví.