Lovec jelenů (1978)

Pod režijní taktovkou Michaela Cimina vzniklo jedno z nejlepších válečných dramat a jednoznačně režisérův nejlepší film za který byl po zásluze oceněn oscarem. Objevuje se zde spousta známých tváří, nejvýrazněji na sebe upozornil Robert De Niro, Meryl Streep a Christopher Walken, který za svou roli získal rovněž oscara. Film získal celkem 5 oscarů včetně oscara za nejlepší film (film, režie, herec ve vedlejší roli, střih, zvuk) z celkových 9 nominací. Ještě bych vyzdvyhl jímavou úvodní melodii, která se postupně prolíná celým filmem a skvěle dokresluje celkovou atmosféru.

Blade Runner (1982)

Moje srdeční záležitost, která i po letech vzbuzuje úžasné emoce. Nádherná vizuální podívaná doprovázená hudbou od Vangelise. Co víc si přát? Zajimavosti: O zakoupení práv se v roce 1969 zajímal i Martin Scorsese.***Před Scottem byli osloveni režiséři Adrian Lyne, Michael Apted a Robert Mulligan.***Kromě Dustina Hoffmana se v souvislosti s hlavní rolí mluvilo i o Christopheru Walkenovi.***Harrison Ford a Ridley Scott spolu příliš nevycházeli. Po premiéře filmu Ford poznamenal, že to bylo nejhorší natáčení jaké absolvoval.

Tenkrát na Západě (1968)

Klasika nejen ve svém žánru. Aby byl film výjímečný, musí v něm fungovat úplně všechno. Zde se to maximálně vydařilo- skvělí herci, skvělá režie a snad nejhezčí filmová hudba vůbec. Dohromady nezapomenutelný film, který ve vás přetrvá navždy.