Cela (2000)

Kdysi dávno jsem Celu viděla poprvé na jedné slovenské stanici a nemohla jsem od toho odlepit oči. Pak to tak po roce dávali i u nás. S nadšením jsem zapla televizi, ale po několika minutách mě to přestalo bavit... Nevím jestli je to mnou nebo filmem. Každopádně i po druhém shlédnutí uznávám, že film je to dobrý, sem tam dost nechutný. Všechny tři * patří hlavně "výletům" do mysli psychopata a skvělým maskám. Jinak se mi zdálo, že tvůrci mohli dát svým postavám více prostoru. Nápad to byl totiž dost slušný.

Muzikál ze střední 2 (2007) (TV film)

Dvojka mě bavila o něco víc než první díl. Nebo to bylo snad proto, že jsem už byla na tu velkou nudu připravená? Oběma dílům se však nedají vytknout dost dobré písničky - což je asi to jediné, co tenhle film drží nad vodou. Ze závěru "jsme jedna velká rodina" mi bylo sice lehce zle, ale nakonec se to se smíchem a nadhledem dalo přežít. Dávám hvězdičku navíc už jen proto, že Zacu Efronovi to nějak víc sluší :)

Ošklivka Betty (2000) (seriál)

Ošklivka Betty měla slušný nápad. Namaskovaná Ana María Orozco byla skutečně odporná, škoda jen, že po přeměně nebyla až o tolik hezčí... Nejlepšími postavami byly bezpochyby Patricia a její ustavičné "Marceee", které mi v hlavě zní doteď a otec Betty a jeho hláška hodící se snad do každé situace: "Čert nikdy nespí". (Jo a málem jsem zapomněla zmínit naprosto úžasnou úvodní znělku, resp. hudbu v ní. Skvělá je verze jak na salsu tak na tango.) Při výběru mužské hlavní role se ale docela sekli. Při telenovele bych předpokládala, že chlap, po kterém šílí hlavní hrdinka bude aspoň pořádný fešák. Zatímco Armando by spíš mohl dělat předsedu klubu ošklivek... Dalším minusem je neúčelnost některých epizod. Normální běžnou poradu trvající tak max. 30 minut dokázali tvůrci natáhnout na tři 45 minutové epizody (bez nadsázky), aby ve výsledku stejně zase nic nevyřešili. Kdyby se tohodle vyvarovali mohla mít telenovela tak o polovinu méně dílů a možná by lidi i více zaujala, ale takovýto problém má myslim většina telenovel...

Fakulta (1998)

Nejlepší na tomto filmu (naschvál neříkám hororu) je hlavně jeho obsazení: Josh Hartnett, Elijah Wood, Clea DuVall... a další skvělí herci. Jako komedie to funguje dobře. Jinak je to velice slabý horor.

Noční hlídka (2004)

Ze začátku jsem si říkala, že nerozumím ději právě proto, že je to "začátek". Uprostřed filmu mě napadlo, jestli bych to už alespoň trošku neměla chápat... Na konci filmu jsem byla naprosto zmatená, nevěděla jsem kdo s kým a kdo proti komu. Ale přestože jsem vlastně celý film byla naprosto mimo, zanechal ve mně takový pocit zvědavosti, že bych se naň měla podívat znovu. Lepší 3*, už jen proto, že i Rusové se dívají na Buffy