• Thriller

Duna: Část druhá (2024)

Nepisem recenzie uplne casto...ale DUNA je pre mna slabost a to som necital knihu ale urcite sa chystam to zmenit....napsiem to v par bodoch 1)HUDBA - ta hudba je proste megalomansky dobra, silna a extremne zosilnuje zazitok z celeho filmu a tak to ma byt! 2)VELKOFILM - v dnesnej dobe netflixovych, disney, atd. sraciek je toto velkofilm ktory predstavuje filmove umenie v plnom zmysle...od pribehu, cez kulisy, scenar, kamera, pocit 3)Herecke VYKONY - T.CH. sa mi paci v kazom filme v ktorom som ho videl...ten chalan ma talentu na rozdavanie...ale taktiez ostatne postavy. Nemam jednu vytku co sa tohto tyka 4)Pribeh a Atmosfera - ja som mal v par situacii kedy som mal skoro slzy na krajicku...viem sa vzit do situacie v danej scene a toto film pokryva velmi dobre.... 5)DOJEM - z Kina som mal moznost hned sadnut na pivo ale musel som sa prejst na 10 minut aby som to rozdychal....KONECNE som videl megafilm kvalit ktore sa dnes uz nevidia tak casto :)....... Mozem povedat ze ma to presvedcilo ze tu knihu si kupim a zacnem citat....mozno potom by som bol viac kriticky kedze je to podla kniznej predlohy ale....ako clovek co necital knihu to hodnotim ako top adepta pre 2024 :)

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Dobry film na vecer. Ale bohuzial len mierne nadpriemerny a to hlavne tym napadom ktory sa podla mna dal rozvinut ovela lepsie. Pribeh ma nenadchol tak ako by mohol. Inac ale celkom fajn oddychovka ale ziaden trhak....

Rivalové (2013)

Filmy podla skutocnej udalosti zvyknu chytit za srdce a Rivalove niesu vynimkou. Filmarom sa podarilo krasne vykreslit profil dvoch silnych individualit, ktorych silna rivalita hnala vpred az na hranicu zivota. Krasne ukazane zlozite povahy a ich strety v pribehu, az kym nedojde k uvedomeniu ze vzajomna symbioza a respekt v akomkolvek sporte je tym co si musia sportovci vazit. Film ktory Vas dozenie si po jeho konci zapnut google a citat si o Laudovi a Huntovi a prezerat si ich skutocne fotky. ‘’Lauda described Hunt as an "open, honest to God pal." Lauda admired Hunt's burst of speed, while Hunt admired Lauda's capacity for analysis and rigour’’…85%

Westworld - Labyrint (2016) (série)

Po dlhsej dobe, a vela pozretych filmoch som si opat povedal ze si dam dalsi serial. Nasiel som. Westworld zujme hned prvym dielom, nepotrebujete sa do deja dostat a vyzrera to na prvy pohlad jednoducho. Svet stvoreny ludmi aby ukojil nase zle a hriesne chutky. Ale po par castiach si uvedomite ze nieje to len tom. Serial ma hlbsi zmysel a dejove linky sa dost prelinaju takze sa pripravte na par momentov ‘’kto kde a preco?’’. Niektore charaktery navonok posobia ohrate, ale po povrchom sa  im nieco deje.  Zaujimavy pohlad na to ake je nase vedomie zlozite a ako by to mohlo raz vyzerat ked ho budeme vediet ‘’vyrobit’’.  Serial ma ale svoje hluche momenty ako dhle opakujuce sa sceny, filozofovanie, obcasne stratenie sa v deji ktore ale koniec koncov dospeje k rozuzleniu. Anthony Hopkins perfektny az mrazivy. No ten pocit kedy si neviete odskocit na WC pri tomto seriali necakajte. Pre mna osobne odrete ****

Parazit (2019)

A mame tu prvy neanglicky film ktory vyhral oskara. Film si ziskal velku pozornost a preto som sa velmi snazil to nevnimat a necitat aby som nemal vysoke ocakavania. Aj tak si ma ale tento kusok ziskal. Film ukazuje velke kontrasty v Korejskej spolcnosti kde bohatym ludom doslova ti chudobni smrdia a poznaju ich po pachu (pasaz kde to opisuju je memento). A taktiez zobrazuje kam az su ochotni ludia zajst aby sa mali lepsie a dojstojnesie. Ale ludska chamtivost je bezodna a presne tak sa vyvija aj tento pribeh z milej komedie do cierneho humoru az k prekvapivej drame. Prva polovica filmu bola skvostna naozaj som sa bavil. Nepredvidatelne kusky deja ktore sa odohravali potom boli o to lepsie. Nuti Vas to rozmyslat ake mozne scenare sa mozu odohrat, ale tuto sa to predivat neda. Poklona reziserovi, kamera uzasna, herci vynikajuci…pozor mozny SPOILER: jedine co ma minulo bol asi zaver. Nejak som sa v nom nenasiel (dlhy otcov odkaz, morzeovka, vizia) a vedel by som si to predstavit inak. Tento film si urcite zasluzi *****

Muhammad Ali: Na vrcholu (1996)

Som fanusikom boxu a hlavne sucasnej tazkej vahy ale coraz viac ma zacala zaujimat minulost, historicke zapasy a hlavne velki sampioni. Tento dokument je premna vstupom do krasnej ery Muhammada Aliho. Ked o Alim nic neviete, tento dokument vam trochu pootvori dvere do jeho zivota, nacrtne vam jeho osobnost. Ukaze vam ze preco Aliho volaju ‘’The Greatest’’...Prvy krat som videl zabery Aliho v roznych situaciach a musim napisat, ked ten chlapik rozprava naozaj sa nedaju odtrnut oci od obrazovky. Dokument buduje atmosferu az do onoho momentu velkej bitky Rumble in the Jungle ale venuje sa aj aktivitam mimo ringu. Poukazuje na to, preco bol Ali tak velka osobnost, preco sa zapas udial v Afrike a tiez, preco zapas dopadol ako dopadol. Autenticke spomienky ludi ktori toho boli sucastou su dobre spracovane a mna tento pribeh iba nacal k tomu aby som hladal dalsie taketo dokumenty.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Neviem ako som tento film mohol v roku 2019 minut – asi preto, ze niesom velky fanusik komiskoviek, no na druhej strane musim povedat ze som velky fanusik cyberpunku do ktoreho tento film urcite patri a preto ma aj zlakal. Milujem filmy ktore vedia vytvorit atmosferu do ktorej som vtiahnuty, ktore maju od zaciatku putavy dej (Verim ze v tomto pripade za to moze Cameron). Hlavna hrdinka bola zaujimava, nenudila a tak isto moj oblubenec Christopher Waltz. Film ma vsetko potrebne: myslienku, akciu, napatie, kvalitne efekty a v neposlednom rade emocie. Cakal som ako sa reziser ujme vztahu cyborga s clovekom a bol som milo prekvapeny. Jedine co mozem vytknut a co uplne nieje moja salka kavy je otvoreny zaver ktory sa v tomto pripade da odpustit s ocakavanim druhej casti. A to najdolezitejsie s vtipkou humoru: moja polovicka pri Alite nezaspala dokonca si aj poplakala 😊 90%

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Chronoligicky tretia cast SW ma zaujala zatial najviac...(spoilers ahead)...Postupny prerod Anakina na Darth Vadera sa mi celkom pacil, tak ako aj finalny suboj s Obivanom, no co uz v tretej casti musim vytknut (nejak som to neriesil v predoslych) je nedostatok emocii, na legendarny pribeh a super efekty podla mna prvym trom episodam poriadne chybal emocny naboj. Jedine kedy som pocitil sucit a naozaj az taku lutost bolo vdaka skvelej Natalke Portman...snazila sa, tahala ten vztah ale emociu to proste nemalo...Dialogy som kritizoval uz v prvej a druhej episode. Celkovo to bola premna ale najlepsia cast a okrem hore vytknutych veci mi nic nechybalo :) Akcia, efekty, zvuk, vsetko paradne. a hlavne ma to nuti zapnut si 4 episodu :)..az na tu chybajucu emociu teda premna spodna hranica *****

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Moj vstup do serie Star Wars pokracuje. Ako divak ktory si z povodnej trilogie pamata len velmi malo sa beriem ako Star Wars novacik a hodnotim to ako druhu cast celku. Oproti Epizode 1 ovela lepsia cast. Bol som zvedavy na pribeh aj atmosferu a to ma vobec nesklamalo. Naopak film ma stiahol do svojej atmosfery. Poodkryli sa dalsie fakty, a osudy...Ceresnicka na torte bol zaverecny suboj ktory mohol byt urobeny lepsie ale aj tak sa mi pacil. Suboje, efekty na tu dobu naozaj dobre....Opat zvuk vynimocny...Dialogy sa zlepsili ale stale som tam citil taku strnulost. Dej sem tam pokulhaval ale nic zavazne.  Celkovo to malo grady a neviem sa dockat na 3 epizodu. Premna 85%

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Rok 2021 a ja som sa konecne odhodlal na Star Wars :).... som fanusik serii ako HP, Pan Prstenov....Star Wars ma nejak nezaujimali asi preto lebo ako dieta som len jednym okom preskakal stare casti. Rozhodol som sa zacat pribehom od Epizody 1....Musim pvoedat ze ma to po prvej casti chytilo...nadsenie, pribeh, atmosfera...film mal vsetko. Pozdvihujem velmi zvukove efekty...radost pre usi. Co sa mi nepacilo boli mozno premna kusok jednoduche dialogy a akysi cudny dabingovy efekt aj v anglictine. Mozno len zla verzia filmu ale kazdopadne dojem to kazilo len kusok. Suhlasim s viacerymi komentarmi ze to bolo mierne ''Infantilne''...ale celkovo sa mi to pacilo a pekne ma to vtiahlo do deja. Tesim sa na Epizodu 2. Dal by som tak 65 %....