Pink Floyd: Živě v Pompejích (1972)

Naprostá nádhera - "Set the controls for the heart of the sun" je skvělá, ale třeba moje oblíbená "One of these days" nebo úvodní "Echoes" jsou prostě úžasné. I když, není to jedno :-) Jo poznámka: existuje director's cut, který má 92 minut.

Pirát Blackie (1971)

Film by šel ohodnotit známkou pouze lehce průměrnou, ale velkým pozitivem je naprostá změna prostředí, ve kterém se děj odehrává. Pokusy dvojice Hill & Spencer o "zábavné" westerny už diváky musely nudit.

Planeta opic (1968)

Rozhodně jde o kvalitní a jistě i důležitý film minulého století, ale pro mě je to trochu vyhořelé palivo - už to prostě nemá tu správnou atmosféru.

Ples příšer (2001)

První půle filmu je cynická až "na půdu", ale rozhodně to není na škodu. Poté už jde o eroticko-romantické rozuzlení dost spletitého děje. Je to velmi koukatelné (až napínavé), žádná situace není zbytečně rozpitvávána a film má vynikající spád. Po shlédnutí zřejmě nikomu nebude do smíchu, ale nebude těch dvou hodin litovat. P.S:Billy Bob Thornton byl minimálně stejně přesvědčivý jako Halle Berry, řekl bych i lepší.

Podivná pohostinnost (1990)

V tomto erotickém thrilleru bude mladý anglický pár na dovolené v Benátkách podléhat svádění záhadného, staršího páru. Mary a Colin přijeli do Itálie, aby si vyjasnili budoucnost jejich vztahu, který se potýká s problémy. Brzy se seznámí s Robertem, záhadným majitelem pitoreskního baru. Ten je velkoryse rozmazluje spoustou vína a baví barvitými historkami ze svého dětství, které strávil s brutálním, dominantním otcem. O něco později, opilí a ztracení v labyrintu starobylého města, se pár znovu setkává s Robertem, který je ubytuje ve své velkolepé vile. Seznámí se také s jeho ženou Caroline , která trpí strašlivými bolestmi zad a zjevnou emocionální nestabilitou. Colina a Mary tento okouzlující starší pár fascinuje, a i když je zneklidňují jejich zjevné problémy, postupně se zapojují do jejich emocionálních a sexuálních her, které však náhle vyústí v násilí. Paul Schrader natočil tento snímek podle scénáře Harolda Pintera, jenž je adaptací románu Iana McEwana. Natasha Richardson si do té doby zahrála například ve Schraderově filmu Patty Hearst, jenž je portrétem dědičky novinového deníku, z níž se stala teroristka

Podivný pátek (1976)

Moc pitomé, staré triky, špatná hudba. A na to, že jde o komedii, se divák prakticky ani nemá kdy zasmát (což je u komedie dost velká chyba).

Podoby lásky (1998)

Nevím proč, koukám na to jedním okem v televizi a bavím se. Je to vtipné, je to smutné, je to trefné, je to promyšleně napsané - prijde mi, že si v tom každý najde svoje. Rozhodně nikoho neurazí. A snad ani neunudí k smrti. Prostě dobrý nadprůměr 75%.

Pokondr live (2011) (pořad) odpad!

Tihle dva by mohli "nudit za vlast"!