Zázraky přírody (2009) (pořad)

Kramár je strašnej a nedá se na něj dívat ani ho poslouchat - jinak by to snad i šlo.

Země nikoho (2001)

Výborný scénář !!! Oscar za cizojazyčný film? Rozhodně souhlasím. Na mnoha místech vtipný příběh a stejně se v kině moc lidí nesmálo. Myslím si,že zrovna nám, Čechům, tento film hodně řekne.

Zkáza letu 4938 (2001) (TV film) odpad!

Pozor na tuto blbost, vyhněte se jí oklikou. Jsem překvapený, že někteří nevidí trapnost tohoto pokusu o film. Německá tvorba je opravdu děsná a toto je její typický výtvor. Že se jim to vyplatí vůbec natáčet?????????????????

Zlo mezi námi (2003)

Vyborně natočené! Skvělý herecký výkon mladých a pro nás neznámých herců. Nejde sice o kdovíjak novátorský a originální děj,ale celý film šlape jako hodinky. 2 hodiny uběhnou jako voda - a nebudete litovat. Vřele doporučuji.

Znamení (2002)

Zase jsem jednou překvapený, jak se z filmu, který mě příšerně nudil (nuceně jsem vydržel až do konce), spousta lidí raduje. NUDA DĚS.

Zrození (2004)

Celkem nepodařené rodinné a "partnerské" drama, které zuby nehty drží jen přesvědčivý herecký výkon Nicole Kidman. Téma sice je celkem originální, ale né moc uvěřitelné a jeho zpracování není zdařilé - místy až nechutné. Pro Nicole ale určitě kladná herecká zkušenost (tedy až na tu koupel s desetiletým chlapcem).

Zvětšenina (1966)

Rozhodně mě to nezklamalo. Naopak jsem byl příjemně překvapen, protože jsem čekal něco úplně jiného. Zvláštní mix několika filmových žánrů, který díky svému pomalému a rozvláčnému "ději" chvilkami trošičku skoronudí.

Žár mládí (2002) (TV film)

Přiznám se, že jsem ten film cca od poloviny začal brát spíš jako napínavou komedii. Dlouho jsem čekal na nějaké rozuzlení a pak to najednou skončilo. Jak to vlastně dopadlo? :-)

1984 (1984)

Jelikož jsem knižní předlohu nečetl, můžu skutečně potvrdit, že jsem byl celý film dost zmatený. Film přece jen nemůže vykreslit celý tak bizarní svět, ve kterém hlavní hrdinové žijí. I tak ale musím říct, že jsem se "bavil". Některé scény byly drsně pesimistické a kruté. A to každodenní nekonečné televizní propagandistické vysílání v každé místnosti - co na to říct - asi bych to moc dlouho nevydržel. Velmi těžký film na strávení.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Jsem zmaten!!! Nevím jak tento film chápat, především pak jeho závěr. Chvílemi jsem se nudil, chvílemi jsem byl pohlcen atmosférou - leč bohužel častěji jsem byl v marném očekávání něčeho, co nepřišlo :-(( Musím uznat a obdivovat skvělý styl, kterým pan Kubrick natočil tento opus, leč naše myšlení se asi rozchází. Jsem z tohoto filmu zmatený - občas se mi to zdálo úžasné, občas zase nuda nuda - šeď šeď. Uvidíme za pár let, až se k tomuto filmu vrátím, ale dnes hodnotím pouze jako lehký nadprůměr. To ale neznamená, že lituji toho, že jsem to viděl - filmový Bože chraň :-))