Jídlo (1992)

Opravdu gurmánský zážitek! Úroveň stolování, jídlo jako čistá konzumace, jídelní pseudosnobismus a ochotní číšnici - věci, které jsou stále k vidění v kdejakém jídelním a restauračním zařízení zobrazuje Švankmajerm originalním, ale pravdivým způsobem. Ostatně, pro takovéto zážitky nemusíme chodit daleko.

Jumanji (1995)

Na tohle mě vzal táta do kina, když jsem byla ještě malá holka. Nezapomenutelný zážitek. Celou dobu jsem se výborně bavila a dokonce i po těch letech se na to znovu ráda podívám. Desková hra, která vás doslova vtáhne do děje...kam se hrabe dračák!!! Vlastně, ani nevím, proč dávám jen 4*, protože jsem už dlouho tak zábavnou rodinnou akční podívanou neviděla. (Zathura je slabota :-)

Juno (2007)

Juno je příjemně natočený film o prekérní životní situaci – řekněme nechtěném a předčasném těhotenství. Hlavní hrdinka v bezprostředním a mírně ztřeštěném podání slečny Page si získává mé sympatie hned na začátku. Rozhodne se totiž podniknout něco, co je v mých očích skutečné heroický výkon – dítě dá k adopci páru, který po něm už na první pohled velmi touží. I když…né tak docela. Juno je zkrátka sympatická postava – dokázala se smířit se svou situací bez zbytečného sebelitování a depky, naopak vše ironicky komentuje a nakonec dochází k závěru, že na lásku, potažmo na rodičovství musí být dva.

Klub sráčů (2000) odpad!

Bože za co?!! Fekální humor nesnáším, a tohle jsem byla nucena shlédnout na střední, když se ke konci roku neučilo a někdo přinesl do třídy toto "veledílo". Vážně jsem se ani jednou nezasmála, něco tak nevkusného už dlouho neuvidíte. Jako dívaka mě to uráželo a nechápu, jak se tomu mohl někdo smát? Inu, proti gustu....

Královna prokletých (2002)

Dost podprůměrný upíří "horor", při kterém se rozhodně bát nebudete. Ani ústřední sexy dvojice matky upírů (která je krásná, což o to) a jejího upířího milence nic nezachrání. Hudební doprovod ušel, fanoušci metalové či rokovové hudby si přidají hvězdičku navíc. P.S. Jsem velký fanoušek hry Vampires, ale tá má na rozdíl od tohoto filmu atmosféru (for Gemini) a mnohem lepší příběh.

Kudrnatá holka (1991)

Obyčejný, předvídatelný film o životních hodnotách, lásce, štěstí a o tom, že důležitější je mít se o koho opřít než mít naditou penženku. Neurazí, ale ani nedojme...

Labyrint (1986)

Protože mám slabost pro Bowieho, Connely a fantasy :-)

Legenda (1985)

Když jsem jako malá viděla dva běžící jednorožce uprostřed louky plné poletujícího chmýří, doufala jsem, že takhle vypadá ráj. Krásná scéna, která se náznakem objevuje v Scottově filmu Blade Runner. Legenda je jedna z mála pohádek na kterou se znovu ráda podívám a vrátím se tak na chvíli do dětství, kdy jsem o podobných světech často snila.