• Krátkometrážní

Mafie vraždí jenom v létě (2013)

O mafii na Sicílii tak nějak jinak, ...vtipně. Což nic nemění na krvavých jatkách, která koncem 80. let začal na Sicílii Toto Riina organizovat.

Major (2013)

Zpočátku se to vyvíjí slibně. S přibývajícím časem se to začíná překombinovávat až se to na konci úplně zauzluje a stává se z toho takový blábol. Jednání zejména toho hlavního hrdiny (antihrdiny) začíná ztrácet hlavu i patu. Škoda, protože první půlka vypadala docela dobře. Kdyby ten konec nebyl tak překombinovaný, bylo by to i na 4.

Maličkosti (2019)

Hlavní hrdina je debil a je až tak velký debil že vás to rozčiluje a na konci si řeknete: Dobře mu tak, debilovi. #kviff2019

Mamma Mia! (2008)

Na muzikál a ještě ABBA? Tak na to bych nikdy nešel. Ale protože to byl poslední film na festivalu v KV, šel jsem. Výsledek? Překvapen, potěšen! Jak už to u muzikálů bývá, zápletka banální, textu málo. V podstatě kravina, ale hezky udělaná. Písničky chytlavé (nikdy bych nevěřil že řeknu že se mi ABBA líbí) a v podání Maryl Streepové, Pierce Brosnana, ještě zábavnější. Takový příjemný film na zlepšení nálady.

Manor (2013)

Těžko si představit takovou normální židovskou rodinku. Pro mě jeden z nejlepších filmů letošního 48. MFF KV 2013. Souhlasím s Isherwoodem.

Matrix Revolutions (2003)

Dlouho jsem nemohl Revolutions nějak skousnout. Ovšem teď jak Prima odvysílala všechno za sebou jsem si uvědomil jak moc je to jeden příběh. "Všechno co má začátek, má i konec." Jak by řekl agent Smith.

Miele (2013)

Můžete s euthanazií souhlasit, nebo jí odsuzovat. Faktem ale je, že k ní dochází a docházet bude bez ohledu zda bude nebo nebude povolená. Snímek Miele ji neobhajuje ani nezatracuje. Zajímavý komentář CiTrus007

M.O. (2012) (studentský film)

Před projekcí říkali jak výborný je to film a kolik získal cena podobně. No, mě to tak úplně super nepřišlo. Docela vtipně udělané, ale že bych toho byl nějak na větvi, to zase ne. Hezké 3 hvězdy.

Mravenci nesou smrt (1985)

Tohle je záležitost, kterou je třeba vidět na vlastní oči! Ideálně jako půlnoční projekci na #KVIFF (děj se odehrává v Karlových Varech). Josef VInklář během závěrečné automobilové honičky na silnici třetí třídy střílí z jedoucího Žigulíku na Avii plnou sodovek. Zlý muž a vrah Rudolf Jelínek kontruje a vyhodí z jedoucí Avie za sebe pytlík se slupkami od banánů po kterých jeden ze stíhajících policejních vozů uklouzne a skončí mezi smrčky mimo vozovku. Napětí se stupňuje. Avie smykem zastaví a Rudolf Jelínek prchá. Evidentně nic nezapomněl ze svého elitního výcviku který získal coby major Hradec z Bella Vista a svými přesně mířenými střelami eliminuje jednoho policistu za druhým. Ale Josef Vinklář je těžký protivník a nakonec dobře mířenými střelami mezi loptaky ukončuje život Rudolfa Jelínka. Jeho tělo klesá k zemi v několika piruetách za které by se nemusel stydět žádný westernový hrdina. Za mě paráda.