• Krátkometrážní

Vesnice plavajících krav (2018)

Nějak nejde poznat jestli to je dokument nebo hraný film. Je to takový střet BIO salónních vyznavačů výchoních kultur a vegetariánů s realitou skutečného života na vsi. Vtipné to samozřejmě je.

Větší, silnější, rychlejší (2008)

Dokumentární film u kterého jsem se ani chvilku nenudil. Ačkoli v popisu a v prvních minutách to vypadá že hlavní problematickou látkou jsou anabolické steroidy, není to pravda. Víc než o účinku dopingu je spíš o pokrytecké morálce. Připomnělo mi to film Grass (Tráva). Film nikoho neodsuzuje, nikoho nechválí. Neříká co je a není špatné. Závěr si musí udělat divák sám. Ale každý kdo dokument uvidí, musí uznat, že problematika dopingu není černobílá, jak ji často politici, sportovní komisaři a jiní rádoby strážci čistoty a morálky prezentují. Ve filmu je více otázek než odpovědí. Celý dojem je o to autentičtější, že hlavními hrdiny jsou režisérovi bratři kteří uživají anabolické steroidy a vlastně i on sám a celá jeho rodina. Na kameru také vypovídají slavní sportovci, Carl Lewis, Ben Johnson, Floyd Landis, politici, senátoři. Film vznikal 4 roky a v jednu chvíli měl prý více než šest hodin. Takže se stříhalo a stříhalo, spousta hokejistů, tenistů, golfistů, ... se do filmu nedostalo. Nicméně DVD verze bude obsahovat i některé nepoužité záběry.

Věž (1993) (TV film) odpad!

Celou dobu jsem si říkal že to přeci nemůže už být horší, a ono jo!

Vítejte v Sodomě (2018)

No zas taková pecka to není, navíc tahle konkrétní skládka má asi 300x300m, ono je to patrné i ze záběrů, že tam jsou vidět stejné věci z různých úhlů. Vyvážet toxický odpad (to elektroodpad je) z EU už je dávno zakázané. Takže řeči tohle přivezl bratranec z EU jsou mimo. Je to na místě bývalého slumu, který byl dávno zlikvidován. A tuhle konkrétní skládku řeší přímo to město kde ta skládka je, protože znečišťuje ovzduší a asi 400m od ní je například plnírna Coca-Coly. Obyvatelé skládky v převážné většině nejsou Ghaňané, ale lidi kteří přišli z okolních zemí. Každopádně problém odpadů je daleko děsivější než si asi umíme představit. Ale zrovna tohle není ten správný příklad. Nakonec zkuste se podívat na to jak vypadají delty vekých zejména Asijských řek. To je nekonečný proud odpadků do moře. Vizuálně ohnivé scény z vypalování kabelů a pálení plastů je velmi vděčné, ale hlavně je podle mě ten film moc dlouhý. Hodina by mu slušela víc.

Všichni to vědí (2018)

Ask by to mohlo být kratší, ale prakticky až do konce film udržuje diváka v napětí.

Vůně podzemí (2015)

Středověk s moderními technologiemi. Tak nějak vypadá odvrácená tvář Číny, která je turistům skryta.

V závějích (2013)

Už sama zápletka příběhu je značně ironická, a ačkoliv se během filmu zas tak moc smát nebudete, je to vlastně docela vtipný film a řadím ho mezi to nejlepší co jsem na letoším 48. MFF viděl.

Win Win (2011)

Tenhle film určitě uvidíme někdy na ČT2 v rámci "amerického nezávislého léta". Je to taková optimistická podívaná, i když to zpočátku na to nevypadá. Takové filmy mám mnohem raději než depresivní úchylárny jichž bývá ve Varech přehršel. V zásadě souhlasím se všemi komentáři se třemi a více hvězdami co tu jsou, jde jen o to jestli tyhle filmy máte rádi nebo ne. Já ano.

Wrestler (2008)

Nehrát tam výborný Mickey Rourke (za něj ty tři hvězdy), asi bych měl problém v kině zůstat až do konce. Jeho výkon bylo to jediné co mě udrželo v kině. Ztotožňuji se s myšlenkou, že je to jeho životní role a že tam vlastně hraje sám sebe. Jenže scény z ringu jsou dlouhé a nudné. Děj velmi jednoduše předvídatelný. Zajímavé je to pozadí wrestlingu, že skutečně bolí. Ale to je asi tak všechno. Já fakt nevím co na tom filmu všichni vidí. Nebo spíš jinak: Film byl promítán ve velkém sále v Thermalu a pak v Puppu, což je přibližně 1200+450 sedadel, takže nechápu jak ten film tady mohlo v tuto chvíli hodnotit 2710 lidí když do kin jde až v pátek. Že by tisíc stahovačů? Nebo je to spíš tak že tady dost lidí hodnotí filmy podle trailerů a recenzí?