• Krátkometrážní

Fantomas (1964)

Když jsem byl dítě a dávali Fantomase, druhý den ve škole jsme nemluvili o ničem jiném. Zhruba od sedmnácti mě tyhle filmy moc nebraly. Jenže jak šel čas, tak za dvacet let se mi zase začaly líbit a zase mi přijdou vtipné. Možná víc než když mi bylo těch deset dvanáct. Sledovat Funese, jeho gesta, grimasy a slyšet úžasný dabing Františka Filipovského mě zkrátka nepřestává bavit.

Sunflower Hour (2011)

Od začátku do konce se slečna sedící vedle mě smála, až se za břicho popadala. Na konci prohlásila, že strašnější film neviděla. Takhle rozpolcené budou rekace diváků na tenhle velmi zábavný snímek. Dlouho jsem se v kině takhle nepobavil. A Borat ani náhodou, toho jsem viděl a neměl jsem pocit že bych ho chtěl vidět podruhé. Tohle ano.

Odcházení (2011)

Kdo má rád absurdní dialogy Václava Havla bude potěšen. Velmi mě překvapila Dagmar Veškrnová-Havlová. Nejen tím jak vypadala, ale hlavně jak hrála. Film má naprosto skvělé obsazení, každou postavu hraje výborný herec. Tím mi trochu připomíná Mazaného Filipa. Nemám moc rád takové ty pseudointelektuálské kritiky, kterým rozumí zřejmě jen jejich autor nebo hrstka zasvěcených, takže to shrnu: Za sebe mohu říct, že jsem se velmi bavil. A pokud se to někomu nelíbí, tak se mu to nelíbí. Jen mám pocit, že spoustu lidí ten film značí jako odpad hlavně kvůli autorovi. Ani bych se nedivil, kdyby ho vůbec neviděli.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Nikdy bych nevěřil, že se mi bude takhle líbit něco, za čím stojí NOVA. Dokonalé obsazení. Kdo někdy zažil vesnický fotbal, potvrdí, že to takhle doopravdy chodí.

Dívka na koštěti (1971)

Pokaždé když přejíždím hranice do Švýcarska doufám, že se nás zeptají kam jedeme a my odpovíme: "Světit kostel do Švýcarska." Zatím jenom sledují jestli máme dálniční známku.

Bigbít (1998) (seriál)

Tenhle dokumentární epos je úplně nejvíc. Začíná to hudbou mých rodičů a končí to v mých dvaceti letech. Je to pro mě neuvěřitelný retro a připomenutí toho co jsem kdy poslouchal. Nejraději mám ty díly o "nové vlně".

ČT Live - Gipsy CZ (2007) (koncert)

Těžko hodnotit živé hraní v televizi, když jsem byl na jejich vystoupení. Živé hraní je zkrátka něco, co televize nemůže přenést. Takže ty hvězdy jsou spíš za to jací jsou naživo, než jak to vyzní v telině.

Avatar (2009)

Oč menší očekávání jsem měl, o to víc jsem byl překvapen. Užíval jsem si celých 162 minut. Nechci ale vidět všechny filmy ve 3D, to bych nevydržel.

Plán 9 (1959)

Nedokázal jsem odejít ani na záchod! Což se o mnoha jiných filmech říct nedá. Ed Wood jak má být!