Pokání (2007)

Smutné, dojemné a krásné. Navíc i výborně natočené podle kvalitního scénaře a skvěle zahrané. Jestli vám to nestačí,pak nevím, co víc byste od takovéhoto filmu chtěli.

Prázdniny v Římě (1953)

Nádhera. Film, na jehož konci budete mít slzy na krajíčku(možná ještě dál...). Výborný Gregory Peck a skvělá, v té době začínající, Audrey Hepburnová. Kam se na to hrabe současná americká produkce.

Zvětšenina (1966)

Možná že film věrně zobrazuje atmosféru té doby a některé scény jsou tu odvážné(na dobu, kdy to bylo natočeno). Možná, že vás i donutí i vymýšlet nejaké filosofie o životě (sám příběh to sám o sobě podle mě moc nedokáže a režisér si v závěru pomáhá scénou s mimy-a to mi dá ještě problém z ní vymyslet nějaké to moudro(tak hloupej, abych to nezvládl snad nejsem, jen mi vadila v závěru ta abstrakce-to nebylo nic pro mě)). Ale mě to prostě a jednoduše nijak neoslnilo a hlavně ten film strašně pomalu ubíhá. 60% je podle mě dost.

Sloní muž (1980)

Je zrůdou ten, kdo jako zrůda vypadá, nebo kdo se jako zrůda chová? Je člověkem te, kdo jako člověk vypadá, nebo ten,kdo se jako člověk chová? To jsou otázky, které mě v souvislosti s tímto filmem napadají. Dojemné, ale pro mě bohužel příliš polopatické, člověk si zde nemůže nic domýšlet. Možná proto právě těch 80%.

Těsně vedle (2007)

Nazval bych to spíš Hodně vedle.Jeden dobrý okamžik se tam možná najde,ale muíte si na něj počkat celý film a probrodit se trapnými, místy až nechutnými scénami. Ach jo, další ztracenej večer...

Život je krásný (1997)

Nejdříve je to vtipné a romantické, později vám k tomu přibyde dramatičnost, dojemnost a nakonec i slzy.

Thelma a Louise (1991)

Já si nemohu pomoci, ale některé prvky mi v tomhle filmu nesedly a od půlky filmu už šlo vytušit , jak to musí celé dopadnout. A taky to tak i nakonec dopadlo(doslova)-ta závěrečná scéna mě ale mile překvapila.O něco důležitější tu však byl psychologický vývoj obou hlavních postav, který byl podaný velmi slušně.

Hvězdný prach (2007)

Mooc pěkná pohádka(v hollwoodu se to nazývá romanticko-dobrodružné fantasy) pro malé i pro ty odrostlejší.Pro mě rozhodně milé překvapení. 90%

Road Trip (2000)

Líbilo se mi to i před sedmi lety, líbilo se mi to znova.Patří k tomu lepšímu z žánru teenagerskách komedií. 70%

Wimbledon (2004)

Na to, že to byl Wimbledon, tak ten tenis(a ani film) takovou úroveň neměl a bylo tam také pár, pro mě sporných, okamžiků. Příběh je zde relativně dobře předvídatelný, a už od začátku víte jak dopadne,což zas tak moc nevadí, jen to mohlo být více propracovanější. U romantického filmu šlo přidat více romantiky, u tenisu trochu na kvalitě a z hlediska komedie i více humoru(mockrát se u toho nezasmějete). Nemůžu si pomoct, ale dávam 50% - dalo se na to dívat.Myslím, že hodnocení přes 70% je na tenhle film moc.