Sběratel kostí (1999)

not bad. pokud pomineme nekolik scenaristovych mozkovych kratasu (ktere by mozna svou intenzitou zabily laboratorni krysu, ale my je radeji prejdeme decentnim mlcenim) a nechtene usmevnych okamziku, vyjde nam prekvapive napinavy thriller s tradicne vybornym denzelem a otresnym koncem - vrah je v zaveru skutecne uderny jako dlouholety kurak opia a blbejsi motiv jste nevymysleli ani pri omlouvani pozdni dochazky na zakladce. takhle to snad joe dever nenapsal...

eXistenZ (1999)

tak tohle je opravdu cyber se silnou bio primesi, sexy jennifer jason leigh a vychytanou atmosferou! zadna blaboliva hollywoodska mucholapka na cyberpunk.

Americké psycho (2000)

poctiva a dobre zpracovana pocinajici japikovska degenerace. sice obcas trochu samoucelne, ale brutalniho nasili neni ve filmu nikdy dost.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

urcite jeden z tech lepsich "new wave" slasheru, navic hlavni badguy neni zadny okridleny manik z vesmiru nebo nesmrtelny dement, ale docela realny charakter s realnym motivem. s motorovkou se sice moc ohanet neumi, ale zato ma rozsahlou a milujici rodinu (kam patri i serif s ne zrovna ferovymi praktikami), coz se vzdycky hodi. ve sklepeni rodne hroudy ma prostornou cimru na "hrani", kam zavita mj. i jessica biel, ktera skvele vypada a skvele hraje. a vubec, k hercum nemam namitek. je sice fakt, ze na behani, rvani a krvaceni nikdo nemusi 5 let ztracet cas v divadle, ale zadna dreva tady nehledejte. a vubec, na vecerni decentni straseni je to idealni film.

The Temptations (1998) (TV film)

i kdyby byla cela stopaz tohoto dilka venovana zaberum do zdi za doprovodu hudby the temptations, bylo by moje hodnoceni kladne. nastesti se rejza chopil tematu s vetsi invenci, takze se jeden muze i lecos dozvedet. dokument je vypraveny z pohledu otise williamse, sefa kapely, jakehosi "andelicka policajta" a takoveho toho tanecnika vzadu. mozna proto, ze jako jediny prezil (moc nepil a pravdepodobe ani nebral drogy) a stihl napsat zivotopis, takze se od jeho filmove maminky dozvime, ze obstal jako muz a bohuzel i smrt jeho syna, na druhou stranu se nedozvime neco ze zivota tech zajimavejsich clenu souboru, hlavne davida ruffina. skoda, ale i tak to stoji za pozornost.

Million Dollar Hotel (2000)

hotel do ktereho se nejezdi na rekreaci. osazenstvo jako vystrizene z pronasledovani a zavrazdeni jeana paula marata predvedene divadelnim souborem blazince v charentonu za rizeni markyze de sade. skvely soundtrack od u2, bonovo cameo trvajici 1s a prijemne prekvapeni v podani mela gibsona. to je the million dollar hotel - dalsi stylovy film wima wenderse, ktery ale kazdemu nemusi sednout. idealni kandidat na pulnocni filmove pokoukani z postele, pokud 2. den nemusite vstavat v 7 rano.

Ach, Carmelo! (1990)

o uloze spanelska v 2. svetove valce se toho moc nevi. my, kteri jsme prosli drezurou spanelskeho gymnazia vime, ze to nebylo zrovna koser a navzdy zustane cernou skvrnou na spanelske historii (prida se tak k desitkam dalsich skvrn). film vynikajiciho spanelskeho rezisera carlose saury ¡ay, carmela! nezasvecenemu hodne napovi a rozhodne zaujme. tragicky pribeh zpevacky carmely se k tomu nejlepsimu, co v evropske kinematografii 90. let vzniklo.

Klub sráčů (2000)

kevin & perry go large si sice tvari jako film, ve skutecnosti to je domaci video chovancu jedlickova ustavu z ozdravneho pobytu na ukrajine, plne nevkusu a obscenich hereckych vykonu. na prelomu milenia bylo v mode jezdit parit na ibizu, takze byli hlasy slintajicich dementu pozdeji predabovany osazenstvem spolku pratel helia a pribeh zasazen na baleary. dj sysel k tomu vsemu za hodinu na sve kourici 386 stvoril nudny trancik, za ktery shovivave udeluji hvezdu. ti z vas, kteri se smeji posmrtnym prdum a konske erekci, si muzou pro klid v dusi pridat jeste jednu.

Batman začíná (2005)

pred sledovanim batman begins zapomente, ze existuje nejaky tim burton a ze tenhle tim burton natocil 2 excelentni a nenapodobitelne batmany. zapomente, ze batmana hral (exceletne a nenapodobitelne) michael "buryska" keaton a zapomente na temnou gotickou atmosferu gothamu. zapomente, ze chistopher nolan natocil (excelentni a nenapodobitelne) memento, protoze nic takoveho uz asi nenatoci. uvedomte si co je za rok a uvedomte si, jake se ted toci comicsove adaptace. batman begins je "jen" nadprumerna akce. misto temne atmosfery tvurci vsadili na hvezdne obsazeni, kde si kazdy najde sve oblibence (minimalne 3) a ktere se da vytknout jen priserny uvod (s opravdu znacne "vyseptalym" liamem neesonem) a nevyrazny zaver. zbytek ok. chistian bale jako batman je ok, michael caine kupodivu tolik nevadi stejne jako katie holmes a vylozene potesi morgan freeman, gary oldman a rutger hauer. bohuzel se ponekud "nepovedl" casting pro role zaporaku, (murphyho crane je sice vyborny, ale falcone ma charisma moderatorky az kvizu. o neesonovy byla rec vyse...). nakonec se ale budete docela dobre bavit. asi tak stejne, jako pri 135 shlednuti slunce, seno, jahody.

Americký ninja (1985)

taky radi vzpominate na paradni videohry last ninja II a first samurai? tak hadejte, kde tahle manie po vychodnich bojovych umenich, tolik typicka pro osmdesata leta, vznikla...pauza...ano spravne, filmu sice muzeme vytknout prakticky vsechno, od stokrat omleteho pribehu, pres prumerne bitky, ale zejmena angazma mozna toho vubec nejhorsiho predstavitele akcnich hrdinu, michaela dudikoffa. i kdyz je fakt, ze mu to scenariste moc neulehcili, protoze postava zamlkleho americkeho mistra ninjutsu joe armstronga je sympaticka asi jako radne nabrouseny nacisticky oficir . jediny zpusob, jak si zajistit prijemne zazitky pri televizi je vypnout mozek (a to zejmena jeho kriticko - deduktivni cast) a nasavat eighties atmosku, ktera ale neznamena michal david a silonky, ale giorgio moroder a atari. enjoy...