Dobrý časy (2017)

Tento snímek je docela terno novodobé kinematografie a můžeme vidět, že bratři Safdiovi to zase zvládli. Tím myslím, že dokázali nesmírně zajímavě a přitažlivě zachytit tento stresující příběh utopený v klaustrofobii, který však stále působí lidsky a stravitelně. Willise za kamerou naprosto uctívám a jím tvořená atmosféra se zde dát krájet + všemi oblíbené špinavé lenses jsou zde prostě třešničkou na dortu. Jsem si jist, že Robert Pattinson jako hlavní postava má problémy se zády, protože tento výkon rozhodně krásně zandal a bez něho by to nebylo ono, samozřejmě je tady velký sympaťák, i když mu rozhodně budete chtít vrazit. A doufám, že k 80s synth soundtracku není, co třeba dodat. Celkově prostě velmi dobrý čas 5/5.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Konečně jsme se dočkali pořádné Marvel kino zábavy, tentokrát v podobě akčně nabušeného Shang-Chi. Poslední blockbuster tohoto studia mi zanechal v ústech lehkou pachuť průměrnosti, což je tady do jisté míry také přítomna, protože přece jenom jde tu o klasickou cestu hrdiny, avšak v trochu pestřejším kabátku. Shang-Chi je opravdu naprostá, pokud jste schopni při filmu vypnout mozek, komiksová pecka, která je plná velmi zábavných bojových scén stylizovaných do starých Hong-Kong filmů okořeněných o dobře provedené vizuální efekty grandiózních měřítek, a k tomu vám zde naservírují, dovolím si říct, i pár příjemných hereckých výkonů a vtípků. Jediným menším problémem je tempo filmu, které hodí docela bombu někdy na konci prvního aktu, a tak trochu si musíte prosedět pár desítek minut, bez žádné zajímavější pasáže, ale jinak celkově rozhodně jeden z nejlepších debutů Marvel hrdiny 4/5.

Honey Boy (2019)

Honey Boy funguje spíše jako terapeutické rozuzlení traumatických zkušeností z mládí internetového miláčka Shia LaBeouf. Vyobrazuje důležité momenty z dětství již zmíněného sympaťáka a ukazuje nám jejich dopad na jeho psychiku v dospělosti, což je rozhodně zajímavé sledovat, ale ne na dlouho. Stopáž sotva dosahuje hodiny a půl a kvůli roztroušenému tempu i u toho jsem se začal docela nudit, jediné, co mne u filmu drželo byly hezky nasvícené scény a vtipně vypadající paruka na Shiaovi. Celkově hezký film, ale pokud vyloženě nemáte rádi hlavní herce, tak vás to rozhodně neuchvátí. 3/5

Po zavírací době (1985)

Snímek After Hours je Scorsese v jeho nejdivnějším a upřímně si nemohu stěžovat. Tvoří zde velmi záhadné a temné líčení toho, jaké je to být vzhůru ve 3 ráno, které buje útržkovitými dialogy s lehkých nádechem komediálních prvků a s vágním podáním, které nevím, jestli jsou produktem stáří snímku a nebo jestli byly záměrem. Přidejte k tomu ještě extrémně naivní a stupidní hlavní postavu, pro kterou ztratíte jakoukoliv sympatii velmi brzo a máte v rukou neotřelý zážitek, který se jen tak neomrzí. 5/5

Space Jam (1996)

Věřím, že film Space Jam není nejlepší ukázkou, jak mohou snímky s basketbalovou tématikou vypadat, ale přesto je to poměrně zábavná a velmi stupidní jízda. Zase, co jiného můžete čekat od projektu, kde hraje věčně v záběrech nepřítomný Michael Jordan, který jak už si můžete vyvodit, není zrovna nejschopnější herec, ale svojí práci zde vyková a odejde navždy z filmového světa se svým tučným šekem. Ale abych nekritizoval pouze hlavní hvězdu, snímek se zdá, že ignoruje poměrně hodně nějakých základů psaní scénáře a za výsledek je naprostý nepořádek, který je však docela okouzlující a slouží jako známka s všema klišé této doby. Snímek je poté příjemnou cestou za vzpomínkami, která si na nehraje na to, co není a má se sebou tunu zábavy, a to se musí ocenit 3/5

Whiplash (2014)

Film Whiplash je dle mého jeden z nejlepších snímků minulého desetiletí a to hned z několika důvodů. Tento snímek popisuje cestu mladého hudebníka za respektem, a že je to cesta náročná. Stopáž filmu dosahuje příjemných 107 minut, což je na snímek tohoto režiséra lehce pod průměr, ale i přesto je schopný zde předvést vše, co je třeba. Nejen, že film má velmi nadupané tempo průběhem celé cesty, tudíž nudit se rozhodně nebudete, ale ví, kdy zpomalit a dát vám čas si oddechnout. K tomu si přiřaďte krásnou kameru, která vás vtáhne do tohoto klaustrofobického a stres vyvolávajícího světa jazzové hudby. A jako třešnička na tomto skvostné dortu tady máme jeden z nejlepších výkonů J.K. Simmonse, který je prostě sympaťák, i když mu chcete většinu filmu jednu vrazit. Celkově jeden z nejpovedenějších snímků, co jsem za dlouhou dobu viděl a vy byste rozhodně měli taky 5/5

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Po deseti letech se opět shledáváme s touto sérií, tentokrát v podobě Zombieland: Double tap. První díl byl poměrně zábavnou a příjemnou oddechovou komedií s prvky hororu a romantiky, která vynikala v době začátku celé zombie éry na začátku 2010s svým tématem a chemii mezi hvězdným obsazením. Obě tyto kvality jsou jakžtakž přítomny i v tomto těžce opožděném druhém díle, avšak mnohem horší než předtím. Téma zombie je tu stále, avšak není zde nijak okořeněno, tvůrci jsou stejně jsou stále zaseklý v roce 2009, jak to stránce humoru, který je pro mě osobně tak 50/50, tak po stránce vizuálních efektů. Celý cast je stále velmi talentovaný a zábavný sledovat na stříbrném plátně, avšak od tak all-star obsazení bych si žádal možná i více, je to spíše problém režiséra, který je velmi nemastný neslavný, v tomto díle speciálně nedává hercům dostatečný prostor a za výsledek poté máme průměrný výkon jinak výtečných a vtipných herců. Celý snímek poté působí jako snaha zachytit stejnou jiskru jako před deseti lety, avšak tentokrát s negativními výsledky 2/5

Americké psycho (2000)

Americké psycho je jedna z nejzajímavějších podívaných, které jsem kdy zažil. Je to film, na který rozhodně jen tak nezapomenu, tedy obzvlášť na těch prvních 20 minut, které se hýbou tak neuvěřitelně hbitě, že jsem ani neměl ponětí o čase a v tuto chvíli snímek dosahuje svého maxima, bit s kvalitou vizitky je příliš zábavný, na to aby byl zapomenut. Avšak od této chvíle tempo padá dolů rychleji než ceny dogecoinu, jde to velmi rychle poznat, protože  po chvíli se začnete nudit. Avšak naprostý závazek Christiana Bale to zachraňuje a nenechá vaše oči odlepit od obrazovky ani na vteřinu a samozřejmě nemohu vynechat ten nejvíce neuspokojující konec, co jsem viděl za poslední dobu. Kromě toho, že vás čeká extrémně vlažný konec, který nemá žádný dopad na hlavní postavu, či jeho prostředí, tak samotná hlavní postava, je brutálně nezničitelná, tudíž dávám 5/5

The Mandalorian - Season 1 (2019) (série)

Season 1 The Mandalorian je za mě přesně to, co chci od Star Wars, tedy pohodové někdy až akční dobrodružství, které mi ukáže nové zrůdy, nové planety a prohloubí už tak obrovský universe jako je tento. První sezóna to podle mého zvládá výtečně a jedním z velkých plus je i to, že každou epizodu si můžete představit jako samostatný Star Wars short, jelikož na sebe tolik nenavazují. Samozřejmě seriál by nebyl tak příjemný bez sympatického obsazení, v hlavní roli si velmi dobře zahraje Perdo Pascal už několikátou postavu otce v řadě a ten fakt, že jeho obličej zde vidíte tak dohromady 3 vteřiny je ještě více impozantní, dále je tu baby Yoda, který ukradne každou scénu, ve které se objeví pro sebe, zbytek je jemně nevýrazný, ale na shledání s nimi v 2. sezóně se rozhodně stále těším. Vizuální efekty jsou samozřejmě na vysoké úrovni, jak už jsme u Disney zvyklí a soundtrack je naprosto jiné úrovni a za mě je velmi podceněný. Celkově je to velmi zábavná oddechovka od Skywalker ságy 5/5

Malcolm a Marie (2021)

Malcolm a Marie je ve své podstatě jenom 106 minut řvaní natočeno na jednom místě v černobílém, takže v podstatě vše, co byste si přáli od experimentálního snímku. Jeden osobnější problém, který mám s tímto filmem, je, že černobílý formát je zde vybrán jenom z toho důvodu, že je to rádobyumělecké. Co se týče tématu, tak to vypadá, že si režisér skrze herce vylévá svojí frustraci s médii. Pokud vás velmi baví se dívat, jak na sebe řvou známí herci v snímku, co nemá ani 2 hodiny, ale zdá se při koukání, že je dlouhý alespoň 4, tak je to určitě něco pro vás. Za mne docela průměrný "oscarový" film 2/5