• Fantasy

Šarlatán (2020)

Naprosto výborně zpracované drama, jak herecky, kamerou i scénářem, které se ale totálně odklonilo od pravdy a zahodilo obrovský potenciál postav. Z filmu jsem se nedozvěděla nic, jen mám spoustu nových otázek. Místo, abych měla jasno o životě Jana Mikoláška, všechny informace jsem si musela dohledat a ověřit a to mě teda štve. Tohle byla krádež jména, o jehož nositeli teď budu mít úplně jinou představu, než bych mít měla. Tak tam alespoň nepište životopisný! To je lež! Vůbec nevím, jaká byla postava ve skutečnosti, filmaři si s jeho charakterem měli více vyhrát. Tohle je plýtvání.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Pane Ebene, váš humor i herecký výkon jsou skvělé a jen kvůli vám jsem byla ochotna pohádku dokoukat. Nápad na příběh byl výborný, na začátku jsem si říkala - jé hezká pohádka! Ale pak se tento pocit někam vytratil a já si říkala, jaká je škoda, že potenciál a originalita byly vyčerpány. Nebylo to úplně špatné, ale rozhodně žádný zázrak. A Ruml se mi na prince tedy rozhodně nehodí.

Korunní princ (2015) (TV film)

Tuhle pohádku miluju. Je naprosto výborně zahraná. Smekám. Vtipná k tomu, s naprosto bezvadným scénářem. Úchvatná reklama na českou přírodu. Barevná, originální a neuvěřitelně zabřichosepopadatnutící přehlídka skvělých, mnohdy neokoukaných herců. A ta hudba, konečně si dal někdo do nové pohádky práci s hudbou, kamerou i postavením příběhu. Dějová linka se taktéž neustále překvapivě mění a já, přestože zde vidím několik chyb, nemohu dát méně než 5.

Hodinářův učeň (2019)

Film jsem zatím nedokoukala, takže nebudu hodnotit. Zatím sem jen napíšu, jak na mě působila ta část, kterou jsem dosud zhlédla. Špatně. Herci absolutně neumí hrát. Začnu u Plodkové, která mě vyděsila hned na začátku, kdy jsem se málem pozvracela a s obrovským strachem vyčkávala další příšerný výkon této pani. Hrůza. Paní Bandor se rozhodně nehodí do role manželky a matky, ani vzhledem a už vůbec ne projevem a tím afektovaným výstupem, který mi totálně rozbořil představu, kterou jsem si o hospodyni vytvořila, totiž jako někoho, kdo celou pohádku bude stát a blbě, naprosto neodpovídavě koukat a třeštit očima. A co naše hrdličky? Mám tě rád, ale jestli mě nechceš, tak si tě nevezmu. Naprosto mdlé, nevěrohodné, nedynamické výkony. A scénář ten byl taky příšerný. Kam se poděli dobří herci? Ani ten Preis už to nevytáhl. Asi si byl vědom s kým to spolupracuje. No nic. Třeba se to v průběhu pohádky ještě zázračně změní a napíšu sem, že je úžasná. Ale to se musím nejdřív odhodlat ji shlédnout. Uf.

Sedmero krkavců (2015)

Mám tu pohádku ráda. Jediné, co mi opravdu hodně vadí je ta královna, jejíž herecký výkon mi tak úplně nesedí. Oba princové, především Neužil a pak samozřejmě Johanka předvedli solidní výkon. Spolu s úchvatnou přírodou i zajímavou zápletkou můžu říct, že se na pohádku dá dost dobře dívat a to i opakovaně. Dokonce se i zasmějete...

Bláznivá střela (1988)

Neuvěřitelně vtipná komedie, která mi trochu připomíná Růžového pantera, myslím však, že je ještě o něco lepší a, jak jinak než vtipnější.

Psí poslání (2017)

Milé, originální a velice překvapivé dílo o lidech a psech, jejich vztazích, důvěře a životě.

Veterán (2020) (TV film)

Upřímě, nebylo to úplně špatné, ale spíš špatně ztvárněné, nedokončené a zvláštně zahrané, až bych řekla, že tam herce dosadili jen kvůli typologii a nepřemýšleli už nad tím, jestli umí hrát.

Nejvyšší nabídka (2013)

Neuvěřitelná a skvělá zápletka a vynikající zpracování jsou nejsilnější stránkou filmu, který mi i celkově padl do noty. Škoda, že tenhle komentář píšu tak pozdě, jelikož už si nepamatuju, co všechno jsem sem chtěla napsat. Stručně - chválím zápletku, herecké obsazení i výkony, nápady i zpracování. Málem bych zapomněla na tu tajuplnost a napětí, které z filmu dělají opravdu povedený kousek.

Bio Ráj (1988)

V první řadě - úchvatná hudba. Také se není čemu divit, když jejím autorem je sám Morriccone. Za druhé - italské filmy mi vadí v tom, jak moc herci přehrávají a křičí. Nemohu ale popřít, že většina opravdu umí hrát. Snímek mi padl do noty, byl velice rozporuplný, ale krásně mile ztvárněný. Nápad se mi také velice zamlouval a romantické i neromantické prvky obsažené ve filmu chytily u srdce. Pěkná podívaná a poslyšená.