Extraktoři (2023) (seriál)

Jinak ambiciózní projekt brutálně sráží několik věcí. Ohání se dost zavádějícím způsobem inspirací skutečným příběhem a námětem podle Jaroslava Kmenty, páč to prodává. Dejme tomu, že námět spojuje dvě známé kauzy: Katarský princ a unesené Češky. Jenomže obě "skutečné události" jsou zpracovány asi tak, jako ve své době film Kajínek. A divák mnohdy nepochopí, že jde o čistou fikci. Voyo zřejmě cílí i v tomto případě na pitomce. Tvůrci kloužou po povrchu, s jakoukoliv odborností si nelámou hlavu, akční krimi klišé působí vyloženě trapně. Musím však ocenit spád, chvílemi kameru, vybrané zahraniční exteriéry a překvapivě i herecký výkon ústřední trojice. Téma by bylo táák poutavé, kdyby se děj nezasekával na totálních nesmyslech. Mrzí mě zkrátka nevyužitý potenciál. Doporučuji raději Vidíš měsíc, Danieli.

Příběhy civilizací (2023) (seriál)

V zásadě se jedná o dokument Civilizace, jen rozsekaný na kompaktní epizody a upgradován o pár chytrých hlav. Konečně to má hlavu i patu a to globální buditelství není tolik naléhavé.

Velké nic (2023)

Je těžký zachytit náladu těch dvou turbulentních let, ale tady se to víceméně provedlo. Většina zásadních momentů je zde tak, jak jsem je v té době vnímal. Prostor pro vyjádření dostali experti, obyčejný lid i dezoláti zcela vyváženě a obrázek si každý udělá sám. Několikrát jsem se upřímně zasmál, vážně zamyslel i zatlačil slzu. Všechno tam bylo.

Extraktoři - Únos (2023) (epizoda)

Lenka Szántó v rozhovoru jasně řekla, že to nemá se skutečnou událostí vůbec nic společného. Přesto si tvůrci neodpustí v úvodu větu, že je to inspirováno skutečným příběhem. A průměrný divák tomu tak může uvěřit. Skutečný příběh by si totiž zasloužil větší péči. Nevyhnu se srovnání s Vidíš měsíc, Danieli, který je po všech stránkách úplně jinde. Na druhou stranu je fajn, že lokace vybírali aspoň v zahraničí a ne třeba někde na výsypce u Sokolova. Herecky zatím průměrné, ale soudím čistě po první epizodě. Ale dejme tomu, že zvědavost mi nedovolí přestat koukat dál. Třeba se to někam posune, šanci tomu dám.

OnlyFans: Láska na prodej (2023) (TV film)

Časy jsou zlé, Kamile. Budíme se hrůzou, na co po nocích čumí náš syn a co natáčí dcera. Teď vážně. Chtěl bych vidět toho zoufalce, kterej je ochoten za tyhle krávy platit. Nutí mě to k zamyšlení a obávám se, že je skutečně naše civilizace na svém konci.

Strašidelný dům (2023)

Strašidelný je, že někdo dobrovolně kouká na Owena Wilsona.

Medvěd - Série 1 (2022) (série)

Jednotlivé epizody nejsou úplně nejlepší, postavy a jejich vágusácké dialogy diváka dokonale serou, ale na konci řady se to krásně spojí a začne to dávat smysl. Takovej seriál mi chyběl.