OnlyFans: Láska na prodej

(TV film)
všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2023, 26 min

Placená webová platforma OnlyFans přináší novou verzi obchodování s nahotou, pornem i přízní. Vidinou snadného přivýdělku zejména tvorbou erotického obsahu přitahuje také mnoho mladých, často ještě teenagerů. Jak nahlíží na fenomén odborníci a jak samotní uživatelé? ... Placená platforma, založená původně jako fanouškovská pro umělce či fitness trenéry, je podle globálních průzkumů nyní většinově erotická či dokonce pornografická. Díky možnostem výdělku strmě roste počet tvůrců, díky možnostem osobní online interakce s tvůrci roste výrazně i počet předplatitelů. Na obou stranách úměrně stoupá také míra rizika spojená s užíváním platformy, na druhou stranu je takový způsob výdělku pro tvůrce v mnohém emancipovanější než účast v tradičním porno průmyslu. Dokument nahlíží na fenomén prostřednictvím několika linek. Sleduje influencerku a jednu z nejúspěšnějších českých OnlyFans modelek Kafuu, striptérku Majkelinu Cat, kterou na portál, stejně jako mnohé pracovnice erotických služeb, dovedla covidová situace, neúspěšného, sotva zletilého, modela i modelku, která na portálu po tlaku svých sledujících raději skončila. Dokument získal i výpověď fanouška OnlyFans. Nad fenoménem a jeho riziky se zamýšlejí též odborníci: specialistka na marketing Veronika Tázlerová, psycholožka Lenka Mynaříková, lékař Martin Jan Stránský a specialista na rizikové chování Martin Kožíšek. Jaké riziko přináší pornografická digitální stopa, jaké parametry má vztah modelky a fanouška na OnlyFans a dá se v tomto případě vůbec mluvit o vztahu? Co OnlyFans vypovídá o společnosti a jak velkým rizikem je pro nezletilé? (Česká televize)

Crocuta

Klasické vytváření biče z exkrementu. Autoři si vybrali k pranýřování a strašení rozličnými hrozbami, které případným konzumentům potenciálně hrozí, právě titulní platformu patrně proto, že jsou zde aktivní mediálně známé tváře - viz jistě po všech stránkách atraktivní Kafuu. Ale příležitostí pro monetizaci (či bezplatnou prezentaci) vlastní sexuality je v prostředí virtuální reality nepřeberné množství, počínaje Amatéry, přes explicitní chatovací platformy typu Chaturbate, po fetišistická fóra na hranici legality. Moralizování a zdvihání prstů ze strany nejrůznějších expertů je ztráta času a boj s větrnými mlýny. ()

Arsenal83

Ja to krásna doba, keď kurvy sú považované za celebrity, neznáme, ale inak veľké ludry zarábajú 4 až 10 000 eur mesačne len ukazovaním všetkých útrob tela od hrtanu až po tenké črevo na internete, a úchylákom sa dáva priestor, aby sa ukájali, koľko len chceli, pritom spoločensky výhodnejšia by bola jednoznačne kastrácia. Pobavili však výroky a definície. Napríklad: OnlyFans je platforma, ktorá umožňuje monetizovať vlastnú tvorbu. Ty kokos, takže brdlenie klitorisu to je po novom TVORBA 😂 Potom tam blonďavá handra hovorí, že aký mala ťažký život, lebo mala tri práce, aby sa uživila. Akú prácu mala táto kefa, keď tri ju neuživili, čo pri českej minimálke robí minimálne 1700 eur mesačne? Nič nemala, mala možno tri práce, ale boli to brigády ako hulenie brka, lízanie gúľ a lechtanie rektálnej koncovky, lenže pre minimálny dopyt a veľk=u konkurenciu v Česku prešla radšej do sveta virtuálneho. Ďalšia, výrazne vyžitá jak chlpy z mopu, sa zase ospravedlňuje, že ona to ani veľmi nechcela až tak zdieľať ale fanúšikovia to chceli tak, čo mala robiť? Tak zamasturbovala pred kamerou. Chuderka, oni ju prinútili! 🫢 A po tomto prinútení dospela k názoru, ktorý prezentovala tak, že moralisti, ktorí OnlyFans kritizujú majú predpotopné názory 😆 Pritom skutočne vizáž taká, ako keby tú potopu sama zažila. ()

William_

Mohlo to dostat větší péči. Obavám se že toto téma by šlo zpracovat na minimálně 50 minut. Obzvláště by šlo více rozpitvat jakou stopu tohle všechno zanechá na sexuálním životě mladých. ()

M.i.k.e

mini dokument pro ty kteří objevili internet včera. Ať už si o platformě Onlyfans myslíme cokoliv, jde rozhodně o zajímavé téma a určitě by se dalo zpracovat víc do hloubky a výstup by nemusel být jen obligátní moralizování o tom jak tam můžou být naše děti atd...40% ()

Garson

Striptérka Majkelina Cat,Kafuu nebo Xholakys jsou nejznámější tváře z OnlyFans,z tohoto uměle vytvořeného světa bez morálních pravidel,ale které jsou známé i díky bulvárním časopisům nebo i z jiných internetových žroutů času.OnlyFans jsem nikdy nenavštívil a ani to nemám v plánu a snad právě proto se mi moc líbilo internetové video od Marka "Marcuse" Kalety ve kterém během 84 vteřin přesně vystihnul celou podstatu této placené platformy a také co si myslí o předvádějících i o těch platících.Televizní dokument OnlyFans:Láska na prodej neřekne divákům nic důležitého jen v něm zazní už miliónkrát ohraná písnička,že si profil založí každý jen s vidinou rychle vydělaných peněz a přitom se dají peníze vydělat i normálním způsobem.Obdivuji ženy co dokáží čelit těmto "moderním" vymoženostem a s klidem se podívat rodině i přátelům do očí bez osobního studu. ()

Johnny.ARN

Xholakys asi nechcela hovoriř na kameru, tak to zostalo na Kafuu, ktorá tým rozbila svoj image. Snáď sa to dostane k čo najviac rodičom, lebo tak nejak cítim, že to bolo zamerané práve na túto staršiu generáciu. 3 z 5 ()

Sany33

Príbeh: Platforma Onlyfans očami jej najväčších hviezd ako aj psychológov a odoberateľov. Prevedenie: Platforma na rýchlu sexuálnu zábavu je v mojich očiach iba pre úchylákov a nevidím v nej nič zdravé. Nie je to ani moc vierohodný pohľad nakoľko sa jedná iba o český trh na tejto platforme a jej zákutiaha sa tiahnu naprieč svetovým porno priemyslom. Ale povedzme si úprimne najväčší boom nastav vďaka Corone a obmedzeniam v rámci nočných podnikov. Inak by išlo o prepadák. Dokument je veľmi osekaný a vlastne sa nám snaží povedať, že byť na tejto platforme je zlé a nedá sa na nej tak ľahko zarobiť ako by sme si mysleli. 25% ()

blackkocour

Ou jes, pyčo. Česká televize jde s dobou, kdy se více tvoří sexuální obsah, neboli “backstage” do světa porna, intimity a zakázaného ovoce. Onlyfans jako nástroj na mužskou impotenci, protože dnes je pasé seznamovat se a šukat opravdové holky, protože může existovat osobnost jako Kafuu, a platit imaginární obsah kdy si s tou modelkou můžem ovládat jak chceme. Holt, co nesplní porno ani hottube dots streamerky, a ještě k tomu vaše stará? Haha. Hele, když jsem nakousl Kafuu, neměl jsem čest jí poznat, ale čirou náhodou jsem měl možnost otevřeně o tom pokecat s její matkou, což je insane, chápeme se. Kámoš bude mít aspoň koho obsadit do svého porna. Přesné dataily tu rozepsat nebudu, protože to sem nepatří. Dokument k ničemu, podobná práce kterou bych čekal od Novy, nebo jiné komerčně bulvární slátanině, ale ne kurva od České televize, to Sipo si strčte do řitě! Ty vole, už fakt by se měl do téhle neprozkoumané problematiky pustit a natočit skvělý czeský bliják. Po tomhle nebudu slintat jako pes ()

Vajonek

Pro mě jako člověka, který dosud akorát tak slyšel, že nějaké OnlyFans existuje, ale vůbec netušil, jak funguje, dobrá osvěta o jistě významném fenoménu dnešních dnů. Byť by to jistě mohlo být obsáhlejší, mohl by být dán prostor více tvůrcům či uživatelům, mohly by se více rozebrat některé další souvislosti (dopad do rodinného života aktérů, právní přesahy atd.). Ale tak to třeba někdy příště. 65 %. ()

Adramelech

Takových stránek je na webu víc, např. onehdy mi jedna moje známá poslala odkaz na své erotické fotky na libimseti.cz. Největším přínosem tohoto dokumentárního filmu pro mne bylo to, že jsem se dozvěděl o Kafuu, jejíž existence mi doposud unikala. Následně jsem si ji vygooglil a natrefil jsem na její videoklip Hafo. Ta holka má styl, smysl pro humor a vůbec není hloupá. ()

mira007

Český dokument na zajímavé, aktuální téma, akorát tak nějak ve vyznění jen info, že existuje nějaké onlyfans a že se tam lidi svlíkají za peníze. Několik interpretů, "fanoušků" a pár rozumných hlav, ale bohužel nic do hloubky (krom hlášky, že ti nejlepší české hvězdy vydělávají měsíčně až 200.000), žádná analýza, žádný závěr. Tak za tři hvězdy. ()

sykyntosh

Velice silné a plodné téma. Ovšem výsledný dokumentární film působí jako zhotovený hodně narychlo, díky čemuž se tak nestihne do hloubky probádat ta opravdová podstata této platformy. Síla jejího vlivu nejen na pozorovatele, ale i na "tvůrce", jejich okolí a prakticky na celou společnost je ohromná a reálně se vůbec o tom nemluví. Je toho opravdu mnoho, co by se dalo říct, proto si myslím, že je tento film trochu promarněný potenciál. Takto silné téma by si zasloužilo výrazně propracovanější zpracování. ()

Likan7

Pro mě žádná nová informace. Seznámení s OF, jak to funguje, jak to vidí "tvůrce" a jak to vidí ten, který si to koupí. Pro rodiče by tohle ale měl být film povinný. Upřímně jsem rád, že nemám v týhle době děti...a jsem rád, že jsem v týhle době už dospělý. ()

gemi

Zajímavý dokument o fenoménu OnlyFans, u jehož sledování jsem si uvědomil, že to je vlastně nástupce erotických chatů, které fungovaly počátkem nultých let. Na jednu stranu to pro tvůrce (hlavně teda tvůrkyně) může představovat rychlý (ale ne až tak snadný) výdělek, na stranu druhou za to ale platí budoucí kariérou, protože co se jednou dá na net, to tam bude už navždy. A to by každá slečna měla mít neustále na paměti. ()

ostravak30

To je pořád dokola. Chce se mi říct: to zas někdo objevil Ameriku. Pravda, OnlyFans je nejspíš hlavně pro mladé, ale svého času v době, kdy ještě nevládly mobilům aplikace, na internetu běžely dost podobné webové stránky typu třeba: zakulisi.cz a amateri.cz. Takže tvrdit, že tato platforma je něco nového je nesmysl. Je to pouze obrození toho, co už tu bylo před řadou let. Je samozřejmě otázkou, zda mají rodiče vůbec šanci zjistit, co jejich potomci na internetu a mobilu dělají a zabránit tomu. Protože na jedu stranu se neustále mluví o dětských a pubertálních právech, mezi něž soukromí patří a rodiče by jej měli respektovat. Na druhou se volá po tom, aby rodiče víc kontrolovali své syny a dcery, aby měli alespoň nějaké povědomí o tom, co na netu dělají. Co se týče dospělých, tak ti musí mít dostatečný rozum sami, aby věděli co dělat mají a chtějí a co dělat nechtějí a nemají. Když je někdo idi.t a posílá nějaké internetové šlap.e prachy, tak to je každého věc... ()

RigorMortis

Pri fakte, že je Česko pornoveľmoc s najväčším počtom pornoherečiek na obyvateľa existencia nejakých českých OF tvorcov až tak neprekvapí. Je ale zaujímavé vidieť, že z webu pôvodne určeného pre umelcov sa vykľula zásobáreň softcore porna plná sliziakov na ktorej si nadanejšia a aktívnejšia "herečka" kľudne zarobí mesačne aj štvrť milióna. Fakt, že mnohí zákazníci si na OF chodia aspoň po tú trošku kontaktu a / alebo im simuluje reálne vzťahy, pretože v skutočnom živote sú stratení, je smutný. Škoda, že dokument nebol dlhší a viac prepracovaný. ()