• Thriller

P.S. Miluji Tě (2007)

Hodně slabé, hodně americké. Postrádala jsem tam hodnověrnost citů mezi manželi, v H. Swank vidím kus chlapa. A její sebehledání nešlo z ní samotné. Pouze odehrála to nejnutnější, co k této roli patří.

Katapult (1983)

Bylo to koukatelné. Komunistické králíkárny byly děsivé, chování lidí neautonomní, podpultovky jely ve velkém. Jirka Bartoška byl skvělý, jak se pokoušel utéct ze stereotypu, až po jednom návratu domů z něj nečekaně vypadl. Ženské představitelky byly různého věku a měly různá přání a představy o životě. Bára Štěpánová mě dráždila skotačícím poprsím a puberťáckým poskakováním.

Bathory (2008)

Povědomí o Čachtické paní jsem měla jiné. Přišlo mi to celé vyloženě jako Jakubiskova vize. Co tam dělal Polívka s Mádlem, to vážně nechápu. A co na to Jan Tleskač?:-) Nejlépe na tom film byl vizuálně, ale zbytečně stavěl na tolika známých hercích.

Ženy v pokušení (2010)

Oddechová komedie, ale propletená, to dnešek přímo žádá. Generační klubko, co se rozmotává na všechny strany. I ženy dokážou být ješitné. Chlapi zde byli opravdu jen na okrasu a jako nezbytný článek ženských hovorů. Z herců nijak zvlášť nikdo neperlil.

Hlídač č. 47 (2008)

Hodně pod má očekávání a jakoby žádné překvapení. Renč si utrhl velké sousto. Více bych film obohatila o válečná fakta. Celé se to zaseklo na jednom a tom samém. Trpící Roden, frustrovaná Siposová a nadržený hrobník. A aby to nebylo tak jednotvárné, do milostného trojúhelníku přibude čtvrtý. A kdo vyhraje? Nikdo.

Maléna (2000)

Pro mě celkem zklamání. M. Belluci ve filmu prošla snad celou Itálií, nadnesené byly ty všudypřítomné pohledy mužů všech věkových a vzhledových kategorií. Na to, jakou tam měla hrát mladici, tak ve skutečnosti jsem viděla ženu těsně na prahu stárnutí. Láska mladého hošíka byla roztomilá a upřímná, stejně tak trable s ní spojené. Celkový dojem z filmu "nic moc".

Gympl (2007)

Čekala jsem, že to bude větší škvár. Tomáš Vorel mě víc než mile potěšil nejen tématicky, ale i volbou herců. Myslím, že realita je daleko horší, ale i tohle nechává rozum stát. Dnešní generace osmnáctiletých a mladších prochází těžkou krizí odcizení se rodině jako instituci, o škole nemluvě. Pokus o výpověď se zdařil.

Neznámá (2006)

Tak to bylo hodně zajímavé, mrazivé a tajemné. Sice mě samotné rozuzlení zklamalo, ale film jako takový měl silný náboj a autenticitu (kombinace flashbacků). Hlavní hrdinka byla výtečně ztvárněná, její život připomínal jedno velké neštěstí. Trýznivý byl moment, kdy našla tělo svého milého zasypaného v odpadcích. Ovšem Michele Placido jako pasák byl jako holohlavý odporný.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Zbytečně dlouhé a sentimentální. Pravda, takový život těžko kdy může ubíhat rychleji. Ale v něčem se to zaseklo a děj byl celkem předvídatelný. Z herců zaujaly téměř všechny známé tváře. Na J. Lewis si nikdy nezvyknu, kazí dojem každého filmu.

Takoví normální zabijáci (1994)

Nelíbilo se mi ztvárnění ani děj. Jednalo se spíše o recesi a narážku na ozbrojené americké občany, na stupiditu massmédií. Občas vtipné, ale jinak hrozně kýčovité. T. L. Jones hrál dobrého pošuka.