Ajťáci (2006) (seriál)

Vlastně si oproti TBBT udržel tu nejvyšší laťku stále. Oproti TBBT se nejedná o elementární příklad života matfyzáků, ale o elementární příklad matfyzáků, kterým dají na starost chod počítačů ve velké firmě. 5*

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Mimochodem skvělý český dabing. A pro mě ještě o něco lepší než předchůdce. 5*

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Mona Líza :D. něco je možná na 3, ale zbytek tak na 8*.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Tak trošku nám ta kvalitka upadá, že jo... Autoři se zřejmě snaží udržet sledovanost na úkor geekovosti. Jenže mám za to, že to čím dál intenzivnější gossip girlování v konečném důsledku odláká tu hlavní diváckou sílu. Skutečně máme více seriálů, které se zabývají "normálním" vztahem mladých žen a mužů. Ale co už, první tři série jasně sto procent. Uvidíme, kam to odpadne postupem času.

Mary a Max (2009)

Poněkud Klimtovsko-Pospíšilovská animace, trochu lízlá Mrtvou nevěstou. Jeden z nejsmutnějších filmem zachycených příběhů. Silný moment s vytrženým kladívkem písmene M. 5 *

Světla velkoměsta (1931)

Pro mě nejlepší Chaplin. Není to čistých 5, ale v rámci jeho tvorby rozhodně. 5*

Top Gear (1978) (pořad)

Inovativní seriál, který dokáže prezentovaný automobil vychválit i strhat. A to dost bizarním způsobem. Skvělé.

Bio Ráj (1988)

Viděli jste Amélii? Tohle je ještě o něco silnější příběh, ale zas ne tak poetický - spíš tragicko-poetický. Zřejmě dílo filmového kánonu. 5*

Psí odpoledne (1975)

Rozhodně to není špatný film. Jen je to ale takový lepší průměr... na imdb bych tomu dal 7, tady, dejme tomu, 3,5*. Jak už bylo několikrát napsáno - možná mohl být o půl hodiny kratší - pak by to bylo na plné hodnocení. 4*