• Rodinný

Na pytlácké stezce (1979)

Tohle asi nepotřebuje komentář. Krásná, pohodová rodinná trilogie, jen více takových filmů. Škoda ne zcela využitého potenciálu Tomáše Holého, který odešel příliš brzy.

Za trnkovým keřem (1980)

Pod Jezevčí skálou (1978)

Vzkříšení démona (2015)

Nebylo to vůbec tak špatné, jak to podprůměrně vypadá dle procent hodnocení. Solidní námět, mysteriózně hororové zpracování, snad jen mohlo být více propracovanějších lekaček. U mě lehký nadprůměr. 3 a 1/2 hvězdy.

Focus (2015)

To je asi poprvé, co hodnotím film, který jsem nedokoukal, jinak než odpadem. Možná za to může velmi roztomilá Margot Robbie, nebo spíš únava než nuda při sledování filmu, nevím. Ale každopádně mě ten film moc nechytl, komedie můžu, ale tohle nebyl až zas tak šálek mé kávy. Snad budu mít příště šťastnější ruku při volbě filmu.

Bella a Sebastián (2013)

Velká nostalgie a paráda. Původní černobílý seriál převedený do celovečerního rodinného dobrodružného filmu bez přehnaných akčních scén, kde prim hraje úžasná alpská příroda, přátelství člověka a psa, jen více takových filmů. Bez rozmýšlení za plný počet. Škoda, že dle hodnocení tento milý film nevidělo moc diváků. Navíc i se sympatickými hereckými výkony, kromě dětského hrdiny známý francouzský herec tureckého původu, Tchéky Karyo a půvabná Margaux Chatelier.

Gangster Ka (2015)

Vynikající české krimidrama, spolu s Příběhem kmotra top české kriminálky. Výborná režie, kamera, hudba a hlavně herecké výkony v čele s Hynkem Čermákem, krásná neokoukaná (další ze zástupů) slovenská herečka Vlastina Svátková. Ve vedlejších rolích příjemně překvapil Jarda Hanzlík, mírně opomíjený, a to neprávem, nekompromisní a stvořený pro gangsterku je i srbský herec Predrag Bjelac. Takhle kvalitní podívaná si zasloužila větší reklamu a sledovanost, vždyť na csfd.cz je za týden pouze 426x hodnocen. Nejhorší na tom všem je, že je velká většina z filmu dle skutečnosti, z řady událostí v polistopadovém vývoji ČR je na zvracení. Jsem rád, že se i ve filmu potvrzuje, jaký šmejd byl (a asi je) bývalý premiér Topolánek. Kvalitní podívaná, která ani na minutu neztrácela tempo, již se těším na pokračování, které přijde již za 2 měsíce...

Příběh kmotra (2013)

Výborné české krimidrama s dobrý hereckým obsazením, jeden z nejlepších svého druhu z české tvorby. A bohužel dle skutečných událostí, takže další střípek kapitalistického Česka...

Dokonalý svědek s.r.o. (2015)

Dalo se z toho dostat víc. Víc humoru, méně přehnaných scén, osciluje to někde (pro mě) mezi dvěmi až třemi hvězdami, ale hodnotím třemi, protože pro komedii přece jen trochu přimhouřím oko. Ústřední mužské duo nenudí, hlavně černošský herec jakoby vypadl z oka Ediemu Murphymu, jak jeho mladší bratr :-)

Babovřesky 3 (2015) odpad!

Jednoznacne nejslabsi dil, tohle se vazne nepovedlo, vrchol trapnosti. Po slabsi jednicce a vcelku podarene a vtipne dvojce pad na same dno. Nedokoukano - odpad.