• Thriller

Slunečné reggae na Ibize (1983)

Leto, krasne ženy, prostredie a k tomu vynikajuci humor  v 80 rokoch celkom slušná komédia 3*

Osudová žena (1994)

Skvelá kriminálka na večer ako vyšitá 3* Hodnotenie mohla mať aj vyššie

Sestry (1987)

Thriller 80 rokov, ktorý sa premietal aj u nas za socíku ale celkom dobrý filmik 3*

Domů na svátky (1995)

Dej filmu mi pripomenul Dánsky film Svátky klidu a míru v americkom prevedení 3*

K zemi hleď! (2021)

Veľká reklama ale film  slabý ako čaj, ani herecké obsadenie tomu nedopomohlo, Zbytočne zdĺhavá minutáž, celý čas len veľa kecania a žiadna poriadna akcia ani nič podobné, zjavenie sa kométy na oblohe a nič Viac,  Prehnané hodnotenie , za mňa 2* len kvôli hercom

Minuta věčnosti (2021)

Kardiochirurg, operácia srdca dcéry,výlet do hôr a spomienky ,Film, ktorý je trošku zvláštny svojím dejom. ktorý sa dá pozrieť ale netreba od neho veľa očakávať 2*

Poslední souboj (2021)

Historický film o napadnutej a zneuctenej  žene pripomínajúci mierne film Rob Roy , kde sa muž ide následne pomstiť za svoju ženu a jej  zneuctenie Da sa to pozrieť, film ma malo bojových scen  3* ale Ridleyho Gladiátor je oveľa lepší

Resident Evil: Raccoon City (2021)

Film ma dobré akčné sceny ako aj efekty ale samotný dej je už o úplne niečom inom ako boli časti s Millou Jovovich 2*

Matrix Resurrections (2021)

Slušná akcia , efekty aj zaujímavý dej, dlhá stopáž filmu ale na nereálny svet Matrixu si asi nikdy nezvyknem , je príliš nereálny a miestami až prehnaný Za mňa 3*

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Asi prvý český film z pohľadu Najlepšieho štvornoheho priateľa človeka-psa vhodný nielen pre celú rodinu ale aj milovníkov psov  Príjemný príbeh -oddychovka, ktorý poteší 3*