• Válečný

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Typicky britský humor v americkém prostředí. I když z jiného novinářského prostředí, je film podobný snímku "Ďábel nosí pradu", ovšem, a to je dobře, tak nějak po anglicku. Pro mě 70%.

RocknRolla (2008)

Typický, leč lehce vyčpělý Guy Ritchie, představuje rádoby mix Pulp Fiction, Podfucku či Sbal prachy a vypadni. I přes slabší a předvídatelný scénář je herecky vše odvedeno na 100%, kamera typicky britsky bez chyby, hudba stylová a Karel Roden ve své stálé formě. Pro mě poctivých 70%.

Stmívání (2008)

Tak trochu s obavami, tak trochu s očekávním jsem si zapnul tento fantasy snímek a musím uznat, že se jedná o skvěle odvedenou práci jak režiséra, kamery a z větší části také scénáře. Je faktem, že je příběh vyprávěn v permanetně neuvěřitelném spěchu, ovšem kdyby tomu tak nebylo, byla by to, s ohledem na jednoduchost příběhu, velká nuda, takto si nelze stěžovat na pořádný spád děje. I když tento druh filmů není můj šálek kávy, mohu ho vřele doporučit všem milovníkům moderního pojetí fantasy filmů pro něž se možná tento film časem stane kultovní záležitostí. Nebýt někdy až příliš velkého přehrávání herců v hlavních rolích bylo by to 70%, takto "jen" 60%. Hudba 90% - velmi povedený výběr! P.S. Robert Pattinson mile překvapil.

Vražda na Nilu (1978)

Ze všech vzniknuvších verzí knižní předlohy je jí tato nejblíže.Pro mě 90%.

Hodiny (2002)

Balada!100%

Až tak moc tě nežere (2009)

Prvních 90minut jsem se neuvěřitelně nudil, "úžasně" spackaná režie, suchý scénář. Nebýt dobrého obsazení nedalo by se na to vůbec dívat. Posledních 30minut jako bych se díval na úplně jiný film, plný nasazení, mělo to grády, vtip a skvělou atmosféru. Zkrátit na polovinu, přidat pár nápaditých scén do úvodu a dostali bychom krásnou melodramatickou či romantickou komedii. Takhle upachtěných 50% /pro Bena tři hvězdy/.

Televizní noviny (1994) (pořad)

Televizní noviny na TV Nova můžete odsuzovat stejně jako já, můžete nesouhlasit jako já, můžete se na ně z 99% nedívat jako já, ale to je tak vše co s tím, že se jedná o nejsledovanější večerní TV zpravodajství, můžete dělat. Pro mě 20% za vcelku objektivní zprávy z domova i ze světa což bývá cca 5% z těch 30minut relace.

Mučedníci (2008)

Pro mne revoluční pojetí thrilleru, bylo v tom kus nového nevykalkulovaného nápadu, který, i když mi až tak moc nesedl, nedovolil mi zvednout se z pohovky celých 90minut. U mě poctivých 70%.

Gran Torino (2008)

Nejlepší režiserský počin Clinta Eastwooda. Díky ty "polskej parchante".....

Černé ovce (1992) (pořad)

Skvělý pořad pro běžného občana ČR, objektivně podaná ta zlá realita všedního života běžného člověka. Navrch testy, rady a zkušenosti. U mě 80%.