• Válečný

Polda (2016) (seriál)

24.1.17 dávám 35%, po dalších dílech beze změny, spíše nudnější krimi komediální záležitost. Matásek nic moc, jako Kendy v Básnících hrál lépe! //// Zatím bez hodnocení. Spíše než krimi seriál je to komediální záležitost. Obsazení dobré, situace vtipné, s policejní prací to nemá moc společného, zatím. Ale nenudil jsem se, zatím 50%, dva, tři další díly a uvidí se.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Perfektní detektivní seriál. Čermák je v roli Kuneše úžasný, ostatní víc nežli zdatně sekundují. Díky ČT za takto kvalitní tvorbu.

Mordparta (2016) (seriál)

S ohledem na probíhajícího RAPLA a předchozí ČT TV krimi žánrovky počínaje Bukowskim konče Případy 1.oddělení, musím kriticky zhodnotit jako nejslabší z toho dobrého co na poli krimi TV seriálů v Česku za poslední léta vzniklo. Za mne 40%.

Rapl (2016) (seriál)

Příjemný svěží vánek v tom našem chabém českém seriálovém / krimi TV rybníku. Za mne fakt dobrý, případy uvěřitelné, zahráno přesvědčivě, vedlejší dějová linie citlivě doplňuje jednotlivé případy a postupně odhaluje karty kdo je kdo. Kuneš je rapl, tak akorát, uvěřitelný a fakt dobře zahraný. Díky za tenhle počin ČT.

Ohnivý kuře (2016) (seriál)

Mám slabost pro Dolanského a "kluky" Prachařovic, scénář netolik klaunoidní jako jiné CZ TV seriály, občas vtipné, občas něco z reálného života. Dal bych "jen" 2* ale za Babčákovou point navíc, jí tu roli vážně uvěříte!

Marťan (2015)

Dobrá žánrovka. Dobré drama. Dobrě Ridley.

Everest (2015)

Ups. Tak takový výsledek jsem nečekal. Od začatku do konce nedotažené, některé postavy tam vůbec nemusely být/hrát i když ve skutečnosti hráli důležitou roli. Za mne zklamání. Příběh měl na víc. Za mne slabších 50%.

Varšavské povstání (2014)

Záběry a obrázky z r.1944 skvěle zapadly do příběhu stvořenému v roce 2014. Díky Museum Var.povstání! Díky. // 95%

Lidice (2011)

Charaktorově nedotažený, ale nadmíru vypovídající film o jedné z mnoha tragických událostí průběhu druhé světové války na území Protektorátu / Československa . Respekt dobrým lidem té doby! P.S. Roden o5 táhne.

Kick-Ass (2010)

Občas jsem se od srdce smál, chvílemi napětím nehnul brvou, jednou zavřel oči před stříkající krví.... parádně uvařená směs akčnosti, komediálnosti s nádechem dramatické romance okořeněné napětím. Good job Mr. Vaughn.