Tionois

Tionois

<< předchozí 1 2
    • 27.1.2015  22:54
    Interstellar (2014)

Plný počet po odchodu z kina. Ať už po vizuální stránce (planeta s vlnou) nebo po vypravěčské stránce (inspirace všech průkopníků dr. Mann), Interstellar na mě zapůsobil. Postupné umírání Země je také něco, co vidíte málokdy, většinou se blíží rychlá smrt nebo se snaží hrdina hrozu odvrátit. Murphy, zvídavá dcerka, ze které se stává vědec. Velice dobrý film a 100% dobrý pocit po shlédnutí. Rozhodně jsem vděčná, že trval víc než těch obvyklých 110 minut.

• 18.6.2014  08:43

Asi jsem se příliš vžila do role Nani, takže z mého pohledu to byl spíš horror. Jsem ráda, že tam čas od času byl nějaký mimozemšťan, takže jsem si mohla oddechnout. Postavy výborně vymyšlené, animace skvělá a vtáhlo mě plně do děje, takže plný počet.

• 4.6.2014  00:20

Velice hezky vizuálně zpracovaná záležitost, kdy celou dobu Maleficent chápete a těšíte se z její přítomnosti; dokonce i princezna Aurora je opravdu sympatická, což jsem se až sama divila. Angelině nemám co vytknout, byla celou dobu šarmantní až roztomilá, ať už zrovna byla hodná nebo zlá. Na můj vkus místy až příliš dramatické a "něco" mi tam chybělo, ale rozhodně to nebyl špatný film.

• 16.12.2013  20:36
    Gravitace (2013)

Tímto filmem se Alfonso Cuarón dostává mezi mé absolutně nejmilejší režiséry. Jeho schopnost vytvářet atmosféru místa je neuvěřitelná a je vidět, že když se dobrý člověk skutečně nechá řídit vlastní projekt, výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Jeden bod dolů kvůli hlavní postavě - nedokázala jsem se do ní vcítit. Přesto jsem celou dobu seděla na okraji sedadla. Jsem moc ráda, že jsem tohle viděla v kině.

• 23.9.2013  09:22

Slušně odvedená práce. Nebylo nic, co by mi přišlo přehnané. Ale na druhou stranu jsem se ani nevyděsila tak, jak jsem čekala. Atmosféra opuštěného domu je výborná, stejně tak prostředí vesnice a nápad se zaplavovanou cestou. Daniel Radcliff myslím odvedl dobrou práci, i když místy mi přišel bez emocí. Takové 3 a 1/2 hvězdy. Uvidím, jestli se k filmu ještě někdy vrátím.

• 29.8.2011  03:40

Pokud vyžadujete jakékoli jiné kvality než mužský harém, tento seriál není pro vás. Jedná se o pokus napodobit Ouran High School Host Club, až na to, že naše hrdinka vstoupila do školy pro budoucí popové idoly. Kdo přežije první díl a touží po dalších, může bez obav pokračovat, horší už to nebude... ale ani nijak závratně lepší. Po osmi dílech: Začala jsem se dívat z recese a kupodivu mě to stále baví. Kdybych byla objektivní, dám **. Sečteno a podtrženo: Princova píseň světu nic nepřináší, jak už je každému jasno ze samotného názvu. Hledáte-li hudební zážitek, spousta seriálů má lepší soundtrack spojený i s nějakým tím dějem.

• 14.3.2011  14:22
    Mahó šódžo Madoka Magika (TV seriál) (2011)

Doporučuji nejprve se podívat na první tři díly, než se rozhodnete, jestli vám Madoka vyhovuje nebo ne. Ano, všechny počáteční komponenty ukazují na typickou oddechovku pro holčičky. Máme hlavní hrdinku, která v ničem nijak zvlášť nevyniká. Kamarádku bezhlavě zamilovanou do hocha, jehož od dětství obdivuje. Tajemnou cizinku, která čas od času utrousí nějakou ještě tajemnější předzvěst. A roztomilého kouzelného maskota - ten jeho heboučký ocásek a krásná růžovoučká ouška... Pak se ovšem všechno zkomplikuje a počáteční idylka je pryč. Rozkošný maskot Kjúbe bude před vašima očima nabývat netušených rozměrů a vy se budete těšit, co nového vypluje na povrch přes ten jeho nesmazatelný úsměv. I kdyby nakonec nešlo o váš šálek čaje, krásná vizuální stránka a hudba vám ztracený čas vynahradí.

• 13.7.2010  00:39
    The Guild (TV seriál) (2007)

"Já teď lžu už i vlastní webkameře!" Znají se už věky, tráví spolu víc času než s kýmkoli z vlastní rodiny, ale když se mají setkat mimo svět MMORPG her, věci se dají teprve do pohybu! Každá z hlavních postav má nějakou tu "zvláštnůstku", dohromady však tvoří téměř smrtelnou kombinaci. Zamilovala jsem si Vorka a jeho přímočarý a úsporný přístup k věci ("Na stupnici od jedné do deseti - jak moc mi závidíte můj penis?") a jak jsem dřív nemohla Claře přijít na chuť, teď už se nemůžu dočkat, s jakým novým trikem se vytasí, aby mohla zanedbávat děti i manžela.

• 10.7.2010  16:23

Krásná pohádka pro dospělé, kterou si zatím zamilovali všichni, kterým jsem ji pustila nebo doporučila. Zde se prolíná romantika, zákeřné vraždění uchazečů o trůn, hodně černý humor a kouzelný svět, který o nás nestojí. Z technického hlediska skvělá režie a střih kombinovaná se skvělou hudbou. A třešničkou na dortu je Robert De Niro v jedné ze svých nejlepších rolí.

• 10.7.2010  15:58
    Šukufuku no Campanella (TV seriál) (2010)

Po prvním dílu: Seriál hodnotit nemůžu a ani nebudu, neboť mě nic na světě nedonutí pustit si druhý nebo, budiž mi nebe milostivo, třetí díl. Skoro se mi chce začít podnikat v produkci anime, lepší počin než tohle zvládne každý.

• 5.7.2010  22:59

Cítím se jako zločinec, že tady Code Geass snižuju průměr, ale ještě díl před koncem jsem v duchu zvažovala, jestli náhodou nedat ***, takže je to asi na místě. Je vidět, že oproti první sérii má série druhá o dost větší rozpočet a tudíž lepší vzhled, dramatická gesta Zera, která mi tak vadila v první sérii, byla zmírněna a i sám Lelouch se místy řídil rozumem. Do plného hodnocení mi chybí trošku víc té logiky a soudržnosti; nechápu, odkud se braly ty armády obrněných bojovníků, když jich Lancelot (nebo jakýkoli jiný nově nasazený stroj) kosil desítky jednou ranou. Trochu ubrat na dramatických odhalení by asi taky neškodilo, zhruba v půlce jsem čekala zlověstnou hudbu i po oznámení "Musím na záchod." Celkově je Code Geass pěkný, dobře provedený seriál s důstojným a zakončením.

• 1.7.2010  11:34
    Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

Yagami Light byl natolik skvělý hlavní "hrdina", že jsem se celou dobu těšila, až umře. Jeho válka důvtipu s L skýtala vzrušení a jiskru, nemohla jsem se dočkat, o co se Yagami pokusí a jak L odpoví (a naopak). Jednu hvězdičku jsem strhla za konec, který mě přestal bavit, nové postavy mě nezajímaly, takže jsem se koncentrovala jen na kresbu a animaci místo na příběh (po grafické stránce je Death Note klenot).

• 29.6.2010  18:50
    Code Geass: Hangjaku no Lelouch (TV seriál) (2006)

Škoda, že Lelouch většinu času nejednal aspoň trošku pod vlivem zdravého rozumu. Celou první polovinu jsem se chytala za hlavu. Pak se sice seriál odlepil od země, ale zmatený konec ho znovu sráží dolů. Nehodnotím vysoko, ale druhá polovina mě přesvědčila, abych dala šanci druhé sezóně. Uvidíme.

• 23.6.2010  13:09
    Working!! (TV seriál) (2010)

Teď napíšu něco, o čem se mi při prvních několika dílech ani nesnilo. Working! je opravdu zábavný seriál, to je zpráva dobrá. Zpráva špatná ovšem je, že prvních pár dílů nestojí za nic, což je při celkovém počtu 13 celkem ostuda. Moje doporučení - nechte si první dva díly od někoho převyprávět, nebo si jen přečtěte základní charakteristiku postav a začněte sledovat tak od pátého/šestého dílu... a nebude to čas marně strávený. Nehledejte žádnou hlubokou myšlenku, napínavý děj ani srdcervoucí vášně. Tady jde jen o interakce vykreslených postav. Hlavní hrdina Takanaši, ktreý má slabost pro všechno malé (ale díky Bohu není pedofil, jak se na začátku zdálo). Roztomilá a drobná Poplar (bez ní bych se obešla) chce vyrůst, šéfová nadělá víc škody než užitku a proto v restauraci spíše jí než obsluhuje, Yachiyo se zamilovala do šéfové, flegmatický kuchař miluje nešťastnou láskou pro změnu Yachiyo, Inami nemůže vystát muže, vyděračský Jun myslí jen na vlastní pobavení a to všechno v jedné restauraci za provozu. Akorát ***

• 19.6.2010  15:12
    B gata H kei (TV seriál) (2010)

Už hodně dlouho jsem se u anime tak nezasmála jako při sledování Yamadiných pokusů o zdolání Kosudy. Seriál pěkně postupuje, z nevýrazného Kosudy se překvapivě vyklube kurážný, upřímný hoch schopný vyjádřit své city lépe než hlavní hrdinka. Celkově se nedá než doporučit, pokud nečekáte příliš hluboké myšlenky, ale zato se chcete pobavit.

• 14.6.2010  02:58
    Roboti (2005)

Vzhledem k tomu, že jsem Roboty nedokázala shlédnout do konce, nemám právo hodnotit. Roboti jsou film pro děti, což z mého pohledu nemusí být urážka. Dětem se líbí (testováno). Já s ním měla ovšem dva problém, a to klasické škatulkování postav - upřímný kluk, jeho kamarádka, roztomilý mazlíček... no znáte to a určitě jste to viděli už víckrát. Na druhou stranu, svět, ve kterém se kdykoli můžete "rozsypat", potřebujete updaty a výměna končetiny nebo i hlavy je pro vás rutina... celou dobu jsem si říkala, že tady někdo promarnil naprosto úžasný námět na sci-fi horror.

• 11.6.2010  12:05

Originální, vtipné, veselé a bez kritiky. Dostat se tenhle materiál do rukou nikoho jiného, mohl by natočit tragédii o čtyřech dějství, jaký měla hlavní hrdinka smutný život, svazována kulturními rozdíly bez možnosti nikam patřit. O to lepší konečný výsledek je. Byl u nás na návštěvě děda s babičkou a vzhledem k tomu, že Tlustá řecká svadba je příjemná komedie, která nemůže naprosto nikoho urazit, rozhodli jsme se kouknout se na ní s nimi. Dědova slova po úvodní půlhodině: "Jediný normální je tam ten tatínek." Což asi prozrazuje o mém dědečkovi víc než dost (ne, není Řek, ale rád by).

• 29.5.2010  16:48
    Saraija gojó (TV seriál) (2010)

Anime zatím dospělo zhruba do své poloviny a nezdá se, že by se něco mohlo pokazit, takže s lehkým optimistismem hodnotím předem. Sarai-ya goyou je anime nepodobné ostatním. Plyne velice pomalu, hlavním hrdinou je neschopný zasmušilý samurai, který se věčně tváří jako nakopnuté štěňátko. K nádherné kresbě, originálnímu designu a charakteristice postav přidejte zajímavý a spletitý děj a výsledkem bude skvěle strávený čas, ze kterého si užíváte každou minutu. Po skončení: Není co vytknout. Všechno se vyjasnilo a konečně mám přehled, kdo je kdo.

• 13.5.2010  10:06
    Firefly (TV seriál) (2002)

Seriál bez jediné chyby.

• 3.5.2010  13:15

Na úvod řeknu, že nepatřím mezi extrémní fanoušky Beathles ani neměla jsem před zhlédnutím filmu přehnaná očekávání. Spíš než s Moulin Rouge jsem v duchu Across the Universe srovnávala s muzikálem Mamma Mia! a nutno přiznat že z tohoto srovnání vychází Across the Universe vítězně. Nejen že většině písniček lichotí a podává je originálním, ale zároveň zůstává věrný duchu doby a i když bylo jasné od začátku, že zazní Hey Jude, Julii Taymor se podařilo, že píseň nepůsobila nuceně ani nevzbuzovala pocit, že je tam jen z povinnosti. Z počátku vlažná tmosféra mě vtáhla a při závěrečném koncertě na střeše jsem už jásala. **** za dvě nebo tři přebytečné scény/písně ale celkový dojem velice dobrý.

• 23.4.2010  15:53
    Čú Bra!! (TV seriál) (2010)

Nápad to není špatný a na přibližně první dva díly se Chu Bra!! zábavnou podívanou, nicméně dál už není, co by seriál nabídl. Vtipy se ohrají, hlavní mylšenka "za spodní prádlo by se člověk neměl stydět, koneckonců ho nosí každý" už byla předána a zůstává jen pocit, že seriálu něco chybí. Po dalších několika dílech mi došlo, že to něco je DĚJ. Kdyby tvůrci zvolili jiný postup a nepředstírali, že seriál nějaký děj má, možná by se s materiál mohl upravit do lepší formy. Možná.

• 5.12.2009  00:32

Originální a koukatelné.

• 25.11.2009  13:59
    Princess Tutu (TV seriál) (2002)

Krásné výtvarné zpracování, nádherná klasická hudba a originálně pojatý děj. Co z počátku vypadá jako klasická "magical girl", se promění v úchvatný příběh, který dokazuje, že vývoj postav se může vztahovat i na naivní hlavní hrdinku, v našem případě kachnu. Nejde si všechny zúčastněné neoblíbit, hlavně Ahiru a Fakira. Hned po skončení jsem chtěla dát ****, ale rozleželo se mi to v hlavě, hlavně když srovnám s ostatními anime nebo seriály obecně. Princess Tutu má neobyčejnou vnitřní soudržnost a duši, díky kterým si svých pět hvězd zaslouží. Rozhodně se dostala do mého TOP 5 anime.

• 25.11.2009  13:13
    Trigun (TV seriál) (1998)

Prvních pár dílů na mě působilo neslaně nemastně, ale dala jsem seriálu šanci a i když jsem dokoukala, do mých oblíbenců se Trigun nezařadí. Trigun má skvělého hlavního hrdinu, který dokáže střídat okamžiky čisté debility s naprostou vážností, rozpláče se při každé příležitosti a navíc má dobrý účes. Celý děj se navíc odehrává ve světě, který vzbuzuje zvědavost - kde to jsou? jak se tam dostali? jak to celé funguje? A teď zápory. Celá série je napsaná nějakým podivným způsobem, který střídá vcelku dobré epizody s okamžiky, kdy jsem zírala na obrazovku a nevěděla, jestli mám věřit vlastním očím. Zajímavé prostředím, ve kterém se vše odehrává, není pořádně využito. Řekla bych, že zhostit se materiálu někdo jiný, mohlo to celé dopadnout jinak, ale takhle pro mě z průměru vystupují tak dva tři díly a zbytek s klidným srdcem zapomenu.

• 24.11.2009  01:10
    Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál) (2008)

Prvně jsem nevěděla, co si s doktorem počít, ale jakmile nastoupil na scénu "klaďas" kapitán Kladivo, tak jsem se jako malé dítě těšila na každou další písničku. Dostalo mě, že Bad Horse je opravdu kůň. Každopádně, skvělý nápad, skvělí herci, skvělé písničky, jen škoda, že toho nebylo víc.

• 18.1.2009  03:05
    Kovboj Bebop: Lovec odměn (TV seriál) (1998)

Kam na to ti Japonci chodí? Další ze seriálů, které mě na 100% dostaly, ale když přijde na to o nich něco napsat, nic mě nenapadá. Snad až rozdýchám ten závěr.

• 16.9.2008  15:07

Film, který kromě nového setkání s Edem a Alem nic nepřináší. Jako by to ani nebyl Fullmetal Alchemist, ale prostě nějaká anime. Necítila jsem s postavami, bylo mi naprosto jedno, co se s nimi děje... jediný opravdu živý a reálný mi připadal židovský režisér v podobě Führera. DODATEK: Po vychladnutí nutno přiznat, že jsem se s prvním hodnocením unáhlila... Jedna nebo dvě scény se povedly, ale celkově nic nového Shambala nic nového nepřinesla. Škoda.

• 2.9.2008  00:32

Jak mám Sailor Moon ráda, Super S sérii nemohu hodnotit kladně. Celý příběh se zaměřuje na Chibi-Usu, které je podle mého odhadu tak maximálně 10 let, a podle toho bych tipovala i věk ideálního diváka. Jednotlivé útoky i přeměňování se prodloužily až k neúnosnosti a místo, aby se na závěr děj rozvinul, nic se vlastně nestane. Ztráta času.

• 23.8.2008  21:26

Po shlédnutí posledních dvou dílu seriálu jsem byla zmatená. Jenže, ouha, film sice dost věcí objasnil, ale v celkovém obrazem na seriál ztrácí. Několikrát jsem měla pocit, že tohle už jsem někde viděla, tohle jsem vidět ani nepotřebovala a, po pravdě řečeno, on ten film vlastně nic nepřináší. Dobré na dívání, pokud chcete vidět souboje s anděly, řvoucí piloty a pasivního Shinjiho.

• 9.8.2008  20:53
    Haibane renmei (TV seriál) (2002)

Anime, ktreré si mě získalo už úvodní scénou, kdy Rakka padá z nebe. Nádherná anime, ještě lepší hudba a všechno to dohromady pojí myšlenka, že nikdo by neměl zůstat sám.

<< předchozí 1 2