Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Na zaciatku som si myslel, ze som urobil velikansku chybu ked som zacal pozerat "FMA-Brotherhood" bezprostredne po tom, co som dopozeral "FMA" (2003). A to hlavne preto lebo, tak ako sa prvy FMA drzal mangy cca. prvych desat epizod, tak je novy FMA natoceny komplet podla mangy. A teda ten zaciatok mi pripadal uplne to iste, ba co horsie, pripadal mi nevyraznejsi a slabsi a to hlavne preto, ze som mal v pamati zaryte to co som zhliadol prve a to sa pre mna stalo aj zakladom. No z odstupom casu mi doslo, ze som urobil dobre ked som bez prerusenia presiel na "FMA-Brotherhood" lebo sa mi naskytla jedinecna oznost priameho porovnavania, i ked nie uplne objektivneho (teda zaciatok serie). Ked som prekusol tych prvych 13 az 16 casti, tak sa mi otvorilo nieco neuveritelne, co som vobec necakal. Celkom novy pribeh, celkom nova pointa, celkom novy zazitok. Jednoducho ma to pohltilo, trufam si povedat, viac ako "FMA" z roku 2003. Zrazu to co mi vadilo na zaciatku sa vyparilo a vela veci co som kritizoval na zaklade toho co som mal v pamati z povodnej serie, mi odrazu davalo zmysel a logiku. Momentalne som na 41 casti a myslim, ze hodnotenie nepoklesne. Jednoznacne sa neviem dockat ako sa co vyvinie. Vyhodou Brotherhood-u je, ze dokaze oslovit aj tych co oslovil povodny serial, ale aj tych co povodny serial oslovil slabsie. ;)

Ali (2001)

Mam rad zivotopisne filmy a pribeh Muhammada Ali ma obrovsky potencial a silu. No tento film nedokazal vytazit z pribehu to co sa z neho dalo vytazit. Pre mna osobne asi najslabsie natoceny zivotopisny film aky som kedy videl. Obrovske sklamanie. Najvacsi podiel na mojom nizkom hodnoteni ma reziser a kameraman.

Neslušný návrh (1993)

Prvy film, v ktorom Robert Radford hra takpovediac zaporaka. Teda nie je skutocnym zaporakom (co sa hlavne na koci ukaze), ale v ociach divaka je jednoznacne zlo voci Woodymu Harrelsonovi. Radford vo filme podal na neho priemerny vykon resp. neviem, mozno mu nebol ponuknuty dostatocny priestor. No a Demi a Woody sa perfektne hodili do svojich postav.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Uprimne nemam co vytknut. Ano...na konci som bol sklamany, ze Inman zomrel...kto by nebol...ale to iba pridava realnosti celeho filmu.

Mafiáni (1990)

Pre mna osobne lepsie natocene ako Casino . Predovsetkym mal dej cely cas moju plnu pozornost.

Walk the Line (2005)

Zatial to najlepsie co som v podani Reese Witherspoon videl. Rola jej perfektne sadla, no a Joaquin Phoenix sa s vyzvou pobil ako sa patri. Neviem si predstavit cloveka co by po tomto filme nemal chut si pustit Johnyho Casha.

Skrytá identita (2006)

Scorsese ma prekvapil vyvrazdovackou na konci. Ta bola skor ako od bratov Coenovcov. Vyborne som sa bavil pri tomto fime, no uz dlho sa chystam na Volavku a po tom ako vela ludi odkazuje tento film ako na US remake Volavk zacinam lutovat, ze som si ju nepozrel este predtym. PS: No poumyval som riad a v tom mi napadlo co mi na filme nesedelo! Film ma jednu jedinu logicku chybu. To, ze DiCapriova postava sa na konci bala o svoju identitu a to, ze Damonova postava vymazala jeho identitu z pocitaca bolo uplne, ze odveci pretoze cely cas vedel o DiCapriovej postave este druhy zasvateny policajt. PS2: Herecky ma najviac tesil DiCaprio a Wahlberg.