Ondine (2009)

Velmi prijemna oddychovka vhodna na nedelny vecer. Herecky dobre obsadene, jedine co urcite mnohych sklamalo bol nekompromisne urcity koniec. Myslim, ze by bolo krajsie keby koniec zostal trocha otvoreny, aby divakova fantazia bezala aj po titulkoch.

Miami Vice (2006)

V Mannovom pripade velke sklamanie. Film ako tak drzi nad vodou Li Gong, zvuk a niektore vydarene zabery. Pribeh je jedna velka nuda. - 50%

Výstřel (1981)

Vydareny thriler, ktoremu vobec nechyba napatie a taktiez vydarene herecke obsadenie. Rozhodne tomu Travolta dost dopomohol.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

T2 je jeden z mala (ak nie jedine) pokracovanie uspesnej jednicky, kde mozme povedat, ze dvojka je este lepsia ako jednicka. Ma to vsetko co poriadny film ma mat. A neodpustim si, ale Arnold Schwazenegger a Robert Patrick boli dokonaly vo svojich postavach.

Stav obležení (1998)

Velmi tazke sa rozhodnut ako hodnotit tento film. Pretoze z kinematografickeho hladiska, z toho ako bol fim natoceny, ake hlasky tam padali, z toho ako plytko a klisovite casto vyznieval, tak mam chut dat "odpad". Avsak ked si uvedomime, ze fim bol natoceny 3 roky pred 9/11 a predtym ako USA zacali vojnu v Iraku, tak je neuveritelne ako sa svojim sposobom film snazi uz vtedy varovat, ze co americanom hrozi. Takztiez je citit silnu kritiku ich vlastnej politiky, co je uzasne vidiet vo filme, ktory ma daleko od nejakeho nezavisleho pocinu, lebo ide o ciste hollywoodsku vec. Postava Danzela Washingtona prednesie zopar na jednu stranu klisovitych, ale na druhu stranu silnych monologov, ktore vyslovit by nebolo pre kazdeho americana lahke. A z tohto hladiska by som dal aj 5 hviezdiciek...cize ked to cele zosumarizujem, tak mi vychadza ten zlaty stred.

Babel (2006)

4 smutne, zdanlivo navzajom nesuviace pribehy.

Agora (2009)

Film zobrazuje hon krestanov na vsetko okolo (cloveka, zeny, zidov, pohanov, filozofiu...) no realne je samotny film honom na krestanstvo. Chce sa tvarit ako iny, nezainteresovany a hlavne realny pohlad na udalosti a pritom je plny nepresnosti. Clovek by povedal, ze film utoci na nasu vieru, no namiesto toho utoci na nasu hlupost. Rozhodne nepopieram to, ze niektore (pravdepodobne vacsina) z tych veci sa naozaj odohrali a to za podobnych okolnosti, ale ak by som niekoho vynil za veci ci sa udiali, tak by to bol samotny clovek...a nie vierovyznanie.

Fenomén (2010) (pořad)

Chvalim STV, ze sama nieco vyrobila, ze relacia je niecim originalna a zaujimava...no vyssie hodnotenie nedam, lebo som sa taj nebavil...napad by sa dal zrealizovat ovela lepsie....a otazky trocha sklamali....ludia co tam boli su prudko inteligentny (aspon podla toho IQ co im tam zverejnuju), ale ja so svojim priemernym IQ som tam nezaregistroval vyslovene tazke otazky, ktore ocakavam na riesenie od ludi co maju take vysoke IQ.