Projekt X (2012)

Nič hlboké tu naozaj nečakajte, ale tento film má taký spád a "príťažlivosť", že koniec! Čistá Amerika:)

Špioni a biják (2007)

Niekedy sa asi ozaj neoplatí pustiť si film "len" kvôli obľúbeným hercom (Liu, Murphy) a odľahčenému nádychu.

Temný rytíř povstal (2012)

Neviem, jednoducho musím dať 5*. Síce sú pre mňa sci-fi prvky niekedy až smiešne, ale toto fungovalo ako celok a krajší koniec sme si priať snáď ani len nemohli. Pre dobro a zlo sa vhodnejší herci vybrať asi nedali. Môj pocit. Neskutočný zážitok.

J. Edgar (2011)

Nemastné, neslané. Aj keď som sa o J.E. Hooverovi dozvedela kopec informácií, mám pocit, ako by to aj tak všetko len kĺzalo po povrchu a o jeho osobnosti som sa dozvedela len veľmi máličko, resp. nič podstatné, vďaka čomu by som si vedela vytvoriť sympatie či antipatie.

Služební román (1977)

Veľmi podarená komédia, ktorá ma odzbrojila svojou jendoduchosťou a iskrou. Alisa Frejndlich mi v dobrom pripomenula moju učiteľku fyziky na gympli:) Neupravená, no neskutočne rozhľadená a inteligentná žena s pevnou rukou a svojským humorm, ktorá však za tým svojim čiernym humorom skrývala dobré srdce a ochotu pomôcť. Presne týmto mi ju pripomenula postava riaditeľky Kaluginovej, ktorá však svojim (spočiatku) odmeraným chovaním a bežným výzorom, vôbec nevysielala signály o svojej skutočnej osobnosti. Veľkým plusom bola tiež humorná zložka filmu, ktorá fungovala perfektne. Pri niektoých scénach som sa nemohla ubrániť výbuchom smiechu. Škoda, že nemáme možnosť pozrieť si takýto film v televízii, viem si úplne predstaviť, ako by som si ho pozrela v pohodový nedeľný večer v TV... (namiesto neuveriteľne náročného zháňania filmu).

Poslední tajemství Titaniku (2008) (TV film)

Napriek totálne mylnému názvu dokumentu, ktorý teda naozaj nemá s Titanicom veľa spoločné a rôznym (občas až konšpiračným) teóriám o potopených ponorkách, to bolo zaujímavé sledovanie. No nabudúce by mali tvorcovia či distribučné spoločnosti zvážiť samotný názov a nezavádzať diváka.

Dokonalý smysl (2011)

Po dopozeraní vo mne ostal akýsi čudný prázdny pocit, až znepokojivý... To je asi znamenie, že film fungoval a zasiahol ma.

Černobylské srdce (2003)

Iba ťažko hľadám slová po tomto neskutočne silnom a srdcervúcom dokumente...

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Vidím, že nie som jediná, ktorá čakala od Sherlocka viac. A ani si neviete predstaviť, ako som sa na tento film tešila! Ale ono to tak býva... Toto spadá do kategórie, ktorá uspokojí úplne nenáročného diváka. Škoda, že tvorcovia stavili na digitálne triky v takom veľkom množsve (nielen tie exteriéry boli skutočne o ničom a človek by si myslel, že technika ide vpred...), pokusy o humor (necítila som žiadnu chémiu medzi hlavnými predstaviteľmi), akciu (ktorá bola hodná skôr Terminátora než anglických legiend) a ovládanie bojových (?!) umení (David Carradine v novom šate?). Očakávala som to najjednoduchšie - krimi dej a dôvtip, a toho sa mi nedostalo.

Kupec benátský (2004)

Obsadenie parádne, to sa musí uznať. Myslím, že Al Pacino bol maximálne presvedčivý a neviem si predstaviť iného herca v tejto úlohe. Napriek tomu ma film až tak veľmi neuchvátil a občas som mala pocit, že mi tam niečo nesedí, ale predsa som "vytiahla" hodnotenie na 4*...Čo sa mi však skutočne páčilo a nemohla som od toho odtrhnúť oči, bola výprava a kostýmy - prekrásne.