Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

tenhle film už je na míle vzdálenej prvnímu dílu..akce je pramálo..všude kam se člověk podívá je cejtit nízkej rozpočet, režisérova bolest hlavy a chabý herecký výkony až na Casper Van Diena, kterej byl jedinym lákadlem.. ale už to taky není on..a jakmile se do akčního filmu, keterej mimochodem vůbec není akční začne míchat otázka víry, tak je jasný, že to nemůže dopadnout dobře..a upřímně doufám, že někoho nenapadne vymyslet ještě další "nadřazenější" mozek a natočit 4., protože jak je vidět tak tohle se moc nepovedlo..

Hvězdné války podle Turka (1982) odpad!

to snad nikdo nemůže myslet vážně tohle?"Pomohl si lidem a proto budeš potrestán"-ale proč trestaj i mě?

Hvězdný prach (2007)

..uřčitě bylo složitý takovej děj smrsknout do 2 hodin ale právě to co mi tam chybí je propracovanější začátek, kde bychom se toho o světě, v němž se má vše odehrávat, mohli dozvědět mnohem více..bohužel sem neměl možnost číst knižní předlohu, takže těžko soudit, jestli to byl úmysl či ne..každopádně je to právě to, co tomuto filmu ubralo poslední *

Chamtivost (1924)

Navzdory všemu co tenhle film učinilo zapamátováníhodným jsou jeho kvality spíš lokální..jejich význam nijak nepopírám, ale jako celek je to zkrátka nuda a ty puzzle vysoký hodnoty do sebe zapadaj jenom, když je tam jako dítě narvete.možná je ta nesourodost daná zkrácenou stopáží, dějem, kterej se odvijí jako housenka nebo postavama, jejichž profil už mi z paměti nikdo jen tak nevymaže..možná je to horší logická návaznost jednotlivých scén, částečně taky nespisovná angličtina v titulcích..a co to věnování matce?

Che Guevara (2008)

dokumentu dávám 4*, ale jako drama to neni žádná sláva..na úvod je ještě třeba říct, že film je evidentně točen spíše pro publikum, které o historii této revoluce něco ví a nezasvěcený člověk se může lehce ztratit..potřeba infiltrovat snímek akčíma scénama v zájmu uspokojení divákovi potřeby je patrná hlavně ke konci a svým způsobem ji chápu(taky jak jinak kompenzovat tu tunu nudy, která je servírována už od počátku), ale k dokreslení celkovýho koloritu není vůbec potřeba, ba co víc její místo mohlo být vyplněno prohloubením Che Guevarovi postavy ( protože pokud vim, tak o tu tady šlo především)..co bylo před revolucí?co vůbec vedlo Che k tomu, aby se stal revolucionářem?..celkem zásadní otázky, na který jsem nedostal jasný odpovědi, krom pár slov o lásce ke svý zemi..a to je další věc, která se týká absence hlubších myšlenek na pozadí netransparentního politickýho boje, který se prolíná s bojem reálným proti Batistovým vojákům, kterým už se stejně do boje moc nechce..z filmu jsem měl pocit, jako by šlo víceméně vše bez problému..revoluce, při který sice zařve pár lidí, ale která se obejde bez větších ztrát, i přesto, že většina moc dobře ví, jak to bylo ve skutečnosti..a jak nad tim přemejšlim, tak ani jako dokument to neobstálo nejlíp .., přesto si nechávám v hodnocení prostor pro druhou část, která snad splní alespoň roli dokumentu a zodpoví pár zmíněných otázek...

Che Guevara: Partyzánská válka (2008)

k hodnocení nutno přidat, že podrobnějším způsobem nejsem obeznámenej s Che Guevarovým životem, ne snad proto, že by mi přišel nějak nudnej..to rozhodně ne, ale spíše proto, že mě jeho osobnost nějak minula..pro mě je to hodně kontroverzní postava a sem se asi nesluší psát delsí komentář k jeho ne vždy sympatickým činům..každopádně právě proto, že jeho život byl bohatý na události bych čekal, že film bude oslavou nejenom pestrého děje,ale především, což jsem vytýkal i první části, Che Guevarovy filosofie..pravda..něco z filmu vyplynulo, ale zkrátka tak zajímavá postava, ať už hrála v dějinách jakoukoliv roli, by si zasloužila i zajímavej film..podle mě to Steven Soderbergh moc nezvládnul a němel to do rukou dostat člověk, kterej toho ví o revolucích asi tolik, jako běžnej člověk o tom, co se děje za zdmi McDonaldu(možná nejlíp by mohl o revolucionáři natočit film revolucionář:-)))

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Říkal jsem si, mafiánskej filmům už přeci dávno odzvonilo..natož nějakýmu seriálu a hle-něco mě zezadu pořádně nakoplo do zadku..kouknu se a tam Buscemi, kterej si následně nechává svoje dost drahý botky čistit od několika patolízalů, kterejm při tom klepe na hlavu popel ze svýho doutníku..prej musim vypít celou bednu jeho na černo pálený kořalky, abych zjistil, že si s nim nemám zahrávat..po několika doušcích zjišťuju, že kopanců bych za svou prostořekost zasloužil daleko víc..prosim ho u nohou o odpuštění, ale ten bastard prostě nemá slitování..jsem obětí krátkozraký prohibice a abstinence.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

ve srovnání s lovcema pokladů 2 je indy mnohem víc zábavnější, bohatší o akční scény, mnohem míň scén, kde hlavní hrdina dojde pomocí všemožnejch indícijí k cíly (a to je velký plus)..no proč to vlastně srovnávám, když to ani srovnat nejde ..N.Cage prostě H.Fordvi nesehá ani po kolena (teda určitě ne co se týče tohoto filmu).měl sem sice trochu strach z toho, že po plátně bude běhat děda, kterýmu by spíš slušela hůl, o kterou by se mohl opřít, ale vůbec se tak nestalo..za celej film jsem si uvědomil jen párkrát, že indymu už trochu zešedly vlasy a navíc je dobře, že toho Spielberg občas využil k jeho zesměšnění...hodnocení asi ještě trochu upravim až to uvidim podruhý.

Iron Man (2008)

páč mám slabost pro sci-fi, tak musim říct, že po dlouhý době zas slušná pecka..možná by neuškodilo krapet víc akce, prt sám námět si o to vyloženě říká, ale na druhou stranu se nad míru povedl výběr hereckýho obsazení, díky kterýmu se to dá prominout..mimo to- rozhodně je lepší bejt hrdinou díky vysoký inteligenci a kreativitě, než záhadně spadnout do nějaký břečky a jako na potvoru být obdařen superschopnostmi (to už je out)..závěrečnej fight trochu připoměl transformers, těšim se na pokračování..

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

mohlo to dopadnout o dost líp, kdyby se v půlce všechno zaměrně neotočilo a Simon Pegg by nezačal všem lizt do zadku, aby pak ke konci mohlo dojít k dalšímu "zvratu", (jestli se to tak dá vůbec nazvat, když víte, že to přijde)a všichni si najednou uvědomili, že chtějí něco, co bylo evidentní už od samého počátku..spíš jsem čekal, že se to dál poveze na vlně, kterou Weide vytvořil hned v úvodu, která byla opravdu výtečná, vtipná, tak, jak to dokáže jen britskej humor, ale bohužel se tak nestalo a surfaři odcházejí zklamaně domů..a tak je z toho jen další lehce nadprůměrná komedie a je to škoda, protože námět vypadal opravdu slibně..75%