Odsouzení (2010)

Mám rád filmy/dramata s vězeňskou tématikou (Shawshank, Zločinec, ...). Mám rád Sama Rockwella. Na druhou stranu jsem nevěděl co od tohoto filmu čekat a tak jsem se na to díval ze začátku lehce skepticky. Přiznám se, že jsem čekal americkou klasiku, prostě deku a kafe na konci. Ale musím říct, že mě to nakonec vůbec nezklamalo. Celý film není tak černobílý, jak to ze začátku vypadá. Pocit "udělal to? nebo neudělal?" ve mě hlodal skoro až do konce, tak vlastně ani nevim, jestli tomu jeho osvobození fandit, nebo ho za to nenávidět. :-) Každopádně skvělé obsazení a špičkové výkony, vyzdvihnout musím trio Rockwell, Swanková a především Lewisová!!! Kdo si tuhle pani pamatuje z takovýho Gilberta Grapea bude zaručeně zírat :-)))

Světová invaze (2011)

Nečekal jsem od toho až takovou popcornovku. Vzhledem k tomu, že už na konci chyběla jenom deka a kafe, tak *** aneb 60%. Akční scény už mi dneska v tomhle stylu připadají jako standard. Neuškodilo by tomu trochu nadsázky. Dovedu si na tenhle film za čas představit skvělou parodii. Takový Cloverfield mi připadal mnohem zajímavější. Každopádně v žánru akční scifi to je určitě lehký nadprůměr. :-)

Zelený sršeň (2011)

Hodnotil bych za 3, ale hvězdičku navíc za super hlavního záporáka :-)

Mlha (2007)

Jeden z nejlépe zfilmovaných kingů co jsem viděl. Je znát, že pan Darabont ho prostě umí. Užasný až lovecraftovský příšerky na konci, ale nejni to o nich. Ty jsou tam víceméně jako křoví. Krásně je tam vykreslený vývoj strachu z neznámého. A ten konec? Absolutní beznaděj. Nedoporučuji dívat se na to v sebemenší depresi :-) Pár nelogických nebo nesmyslně rychle navazujících scén (rychlý závěr) se dá odpustit. Slušel by tomu i seriál...

Černá labuť (2010)

S panem Aronofskym mám problém. Zdá se, že jeho filmy prostě a jednoduše nechápu a často se ztrácim v tom co je ještě realita a co halucinace/sen. Nebo, že by to byl záměr? Každopádně i tak mě tenhle film vcelku nenudil a vydržel jsem neusnout až do konce :-)