Bullet Train (2022)

Příjemný snímek, zábava a akce v jednom + skvělý Brad Pitt, as always ;). Na začátku jsem tomu moc nevěřil, ale pak se to rozjelo a nakonec to dopadlo docela dobře. Pěkný film! Hrana 4*/5*, zanechám ale i tu pátou navíc. 85 %!

Spalující touha (1999)

Stanley Kubrick si dokáže připravit vždy něčí speciálního. Velmi zajímavě a neobvykle natočený film, počínaje tajemnou, avšak jednoduchou hudbou, až po herecké, někdy až přehrané přeherecké výkony. Atmosféra skvělá, příběh a myšlenky taktéž, krásné slečny, krásný film. Poprvé mám navíc po přečtení horních 3 recenzí pocit, že se se vším shoduji. Zřejmě je to opravdu dobré! 5*!

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Další film z cyklu "Pojď synu, tohle se ti bude líbit, je ostuda, že jsi to ještě neviděl, je to naprosto geniální." Stejně jako u filmu Adéla ještě nevečeřela, ani tady jsem asi duševně nechytil ten pravý význam, kouzlo té doby a dokonalost hereckého obsazení. Zkrátka pro mě film nemá takovou hodnotu, protože jsem už úplně jiná generace. V každém případě ale musím ocenit film z hlediska dokonalého provedení - barvy, herci, záběry, parodický scénář... prostě přehlídka umění! Nicméně i když je to poměrně krátký snímek, trval pro mě hrozně dlouho a ač se tatínek vedle chvílemi válel smíchy, já jsem jen přemýšlel, jestli je se mnou něco v nepořádku :). Chvílemi nuda, ale některé hlášky.. sympatické, Pan Kopecký například dokonale elegantní ve své roli a tak dále, a tak dále... je to krásné, jako národ máme být na co pyšní, ale podruhé to vidět nějakou dobu nepotřebuji. 4*, na pátou to dnes nedá... třeba až budu starší...

Dannyho parťáci 3 (2007)

Společně s první dílem špička svého žánru! Dokonalé obsazení, skvělý a elegantní příběh, úžasná zábava na 6 hodin života (ač druhý díl je o něco slabší). Druhé místo v trilogii naprosto oprávněné. 5*!

Dannyho parťáci 2 (2004)

Jednoznačně trochu slabší než jednička, ale stále má co nabídnout. Herecky stále hvězdné, příběh občas pokulhává, ale překvapí i po letech při druhém zhlédnutí. Poctivé 4*!

Ďábelská hra (1999)

Někteří píšou, že se občas zasmáli... no... já teda ani jednou... herecky nic moc, příběhem taky ne, i tato kraťoučká délka na mě byla moc dlouhá. Film působí trapně, někdy předvídatelně a je obecně tak nějak o ničem... ale dokoukat se to dá. Aspoň že slečny jsou tam občas docela hezké a jako oddychovka se to dá zvládnout. 46 % přibližně odpovídá...

Mrtvý muž přichází (1995)

Málokterý film mě dokáže rozplakat a tento se mezi ně sice nezařadí, ale zařadí se mezi ty, kterým se to téměř povedlo. Silný příběh, zajímavé myšlenky a ponaučení nejen pro postavy, ale i pro diváka. Herecky úžasně zvládnuté, ocenění naprosto zasloužená. 95 %!

Naostro (1979)

Podobnost s filmem "8 mm", který byl později natočen jistě nemusím znovu rozpitvávat, zjevně je to zajímavé a vděčné téma. Herecky velmi příjemné, délka akorát, je to zase trochu něco odlišného. Možná kdyby se ale přecejen stopáž společně s příběhem trochu rozšířila, že by to bylo ještě lepší. Lepší 4*!

The Batman (1943)

Jak tohle ohodnotit..? Je tam hodně chyb, dnes to působí dost komicky a každý díl kromě posledního je o tomtéž. Batman ožije, Daka má nějaký plán, Batman se o tom dozví, jede tam, padne pár pěsti, zlobiváci utečou a a Batman zemře... 14x za sebou než je konečně vypátrána skrýš. Na druhou stranu oceňuji počátky filmu vůbec, snahu a i když nedokonalé, tak zajímavé provedení a nápady. Navíc serial alespoň chvílemi vytrhával diváky 15 týdnů z reality 2. světové války, přičemž národnost hlavní záporné postavy jistě nebyla vybraná náhodně :). I na takto starý film/seriál, kde hodnocení vždy mírním, mi to ale vychází na 3*, možná odřené 4*, ale 3* mi přijdou zaslouženější. Přecejen to zas tak moc zábavné nebylo. 60 % naprosto spravedlivých!