Máma má raka (2016) (amatérský film)

Já tomu asi nerozumím :). Nemám nic třeba proti Svatbě Jiřího Káry, ta je alespoň vtipná a ač je to jiný žánr, myslím, že se tyhle snímky dají srovnávat. Tady mohu jednou hvězdičkou ohodnotit možná tak nápad, nějakou jakž takž dějovou linku a kreativitu. Ale to je tak vše, nezasmál jsem se, "herecké" dno, úplně zbytečných 40 minut mého života. Doufám, že se alespoň aktéři u natáčení pobavili a že ti, kteří dávají vysoké hodnocení, jsou kulturně vyspělejší než já a pobavili se taktéž. Jen se divím, že např. kolega verbal, u kterého jsem snad nikdy 5* neviděl, najednou zrovna tady pětihvězdičkovou parádu uděluje. Asi jiný vesmír. 1*

The Boondocks (2005) (seriál)

Po zhlédnutí první série nadšení, konečně zase něco, co je nekorektní a vtipný. Nemusím tenhle japonský styl, ale Strejda Ruckus je špičková postava včetně českého dabingu a všechno to vynahrazuje, snad nedostanu po zhlédnutí dalších sérii revitiligo:). Díl má ideální délku třeba k večeři, takže parádní... do televize ale dnes už asi nepoužitelné, škoda... :( Edit po druhé a třetí série: stále nadšení a stále stejné nekorektní nadšení, paráda!

Městečko prokletých (1995)

Původní filmy jsem neviděl, takže zatím nemohu srovnávat, nicméně příběh s dětmi, kterým svítí oči, je poměrně známý, takže jsem věděl, co očekávat. Třeba po zhlédnutí původní verze hvězdičky uberu, ale nepřišlo mi to tak špatné, aby to muselo mít 51 %... délka akorát, herecky v pohodě... na druhou stranu mi vadilo občasné přeskočení v časové linii, někdy mi tak jako kolísala velikost dětí a některé záběry byly dělané hodně nerealisticky (např. skok z žebříku na auto... tam to na první pohled i v té vteřině člověk nebyl... takový cca hororový průměr... 70%!

Čarodějův učeň (1977)

No je to animovaná špička československého filmu, ne že ne... nedokážu si představit kolik práce za tímto dílem stojí. Ať už se do toho člověku nechce z jakéhokoli důvodu, tak mohu zhlédnutí jedině doporučit, aspoň jednou v životě! A mlýn zase mele! ;) 5*

Poslední císař (1987)

Jednoznačně monstrózní velkofilm, jenž je jako dějepisné okénko jistě velmi užitečný a pro zaujatého diváka zajímavý. Velikost příběhu i výpravy se samozřejmě odráží na délce filmu, ale jistě to šlo udělat daleko delší. Na druhou stranu jsou ale i filmy, které se stopáží 3 hodiny utíkají daleko rychleji. Vysoká kvalita tak tedy z mého pohledu šla mírně na úkor zábavy a velkoleposti výsledného dojmu. To je ale asi jediná věc, kterou mohu vytknout. Všichni odvedli na filmu skvělou práci, nejen herci, ale i veškerá organizace ohledně natáčení a scénáře. Já sám jsem dnes oslavil velký úspěch - ve filmu jsem nalezl scénu, kterou hledám od svého dětství, jelikož jsem ji zahlédl v televizi jako malý kluk a dodnes mi utkvěla v paměti - od te doby močím výhradně na bok mísy a ne doprostřed :). 85 % a těsně utíká pátá hvězda!

Den nezávislosti (1996)

Když se řekne "typicky americký film", od dnešního dne se mi vybaví Den nezávislosti. Nemohu si pomoct, ale podobnost se Star wars, pouze s rozdílem, že se dej odehrává na Zemi, je až podezřele velká. Už začátek jistě odkazuje na IV. epizodu, konec v tom pokračuje a úplný závěr už je pro změnu VI. epizoda. Nakonec ale není to nic proti ničemu. Baví to celou dobu, je to jednoduché, má to svou linku, herecky v pohodě - včetně dvojnika Michaela Douglase:) a v rámci žánru to nic nepostrádá. 5*, nemám důvod jít níže!

28 dní poté (2002)

První půlka skvělá, ale jakmile dorazili k vojákům, nějak se to v mých očích pokazilo. Až pak zase závěr solidní. Celkově nápad zajímavý, ač nezcela originální, herecky v pohodě, délka cca akorát, možná lehce delší než by musela být. 4* zcela spravedlivé!

Nebezpečné pokušení (2015)

Jak to na mě působí? Někde za nitky tahala nějaká zámožná feministka, která měla crush a zároveň páku na Keanu Reevese, tak tu roli musel vzít :). Snímek má hodně plusů i mínusů, tak to hodnocení dnes vezmu trochu chaoticky: myšlenka asi jasná a jednoduchá, takže film nic moc nedá ani nevezme... žádný vyložený obrat se nekoná a celý příběh je na jedné, poměrně slabé a nehoupavé vlně... Občas opravdu působí trochu komicky a nerealisticky, avšak ten pocit bezmoci je cítit na hony daleko - o napětí v tomto "hororu" opravdu nemůže být řeč, je to spíše postavené na tom pocitu bezmoci a chaosu, který přinesou dva svůdné rušivé elementy do krásně srovnaného poklidného života. Podtrženo sečteno, hezký pohled na slečny, Keanu tomu dodá tvář a důvod, proč si film vůbec v konkurenci asi poprvé pustit, ale jinak nevidím důvod, proč si ho pustit znova. Do hlavních rolí se slečny hodí dokonale, ale kombinace Evan a John Wick opravdu nejde dohromady. Ne, že by neuměl zahrát cokoli (nebo se o to alespoň pokusit)... ale zůstaňte u Johna a tohle nechejte, pane Reevesi, někomu jinému! :) Je to takový slabší průměr, 60 %!

Vocasy na tripu (2023)

Není to úplně můj styl, ale myslím, že v rámci žánru velmi dobrá záležitost. Ve správné náladě a správném věku se člověk docela zasměje, některé hlášky jsou opravdu chytré. Příběh jednoduchý, ale tak to má být, animace, resp. herecké výkony psů poměrně blízké dokonalosti, délka akorát. 80 % zasloužených!

Chlast (2020)

Poctivé drama se zajímavou myšlenkou a skvělými herci. Ideální délka, takhle by ti mělo v rámci žánru vypadat! 5*!