Na mušce - Are You from Pinner? (2020) (epizoda)

Jeden z nejlepších dílů. Atmosféra v Rusku vystižená skvěle, díl není tak humorný, ale dává tomu jiný, hlubší, rozměr.

Perry Mason - První kapitola (2020) (epizoda)

Je to dobrý, atmosféru to má. Jenom se to nemuselo jmenovat Perry Mason, ale třeba Přemysl Oráč, s tím má hlavní hrdina možná společného víc. Ale jako noir detektivka dobrý.

A na konci je začátek (1981) (TV film)

Milena Dvorská zde byla neuvěřitelně krásná. Jinak to byl takový průměr, ze socialistických inscenací spíš lepší.

Karhanova parta (1950)

Poslední záběr filmu na ceduli Český ráj možná dává celému filmu podvratný smysl a činí z něj něco jiného. Pokud by to bylo záměrem režiséra, tak klobouk dolů. :)

Podfukářky (2019)

Solidní oddechová komedie, která mě pobavila a ničím neurazila. Je plusem, že nijak nemoralizuje, pointa s falešným "Zuckerbergem" je originální a vtipná. Rebel Wilson sice hraje ve všech filmech tu stejnou postavu, její humor je občas lacinější a hrubozrnější, nadaná komička to ovšem je. Anne Hathaway nejde nikdy pod čáru, za mě dobrý film. :)

Utíkej (2020) (seriál)

Místy tam byl náběh k něčemu zajímavému, ale bohužel jen náběh. Nakonec to mělo banální konec bez pointy. Vůbec nechápu smysl tohoto dílka. Jako komedie slabé. Phoebe Waller-Bridge tam byla zcela nevyužitá, její postavu mohl hrát kdokoli jiný. Podle mě zbytečná a nepodařená záležitost.

Bazén (1969)

Nic moc se tam nestalo, ale režisér dokázal udržet napjatou atmosféru po celý film. Viděl jsem to nyní po dlouhé době asi potřetí, ale velice mě to bavilo. Tak přirozeně hezcí lidé se už dnes nevidí. Skvělé herectví zejména Romy Schneider, i Delonovi role slabocha sedla a na sexy mladičkou Jane Birkin se dobře dívá. Šedesátá léta byla podle mě vrcholem západní civilizace a od té doby to jde dolů. Ani ty ženy už dnes nejsou tak krásné a oduševnělé......

Anatomie zrady (2020) (TV film)

Na jednu stranu je dobré Českou televizi pochválit za záslužný projekt a připomenutí zajímavé historické postavy. Na druhou stranu mám mnoho výhrad. Herec hrající Heydricha vypadal téměř jako dvojník i K.H. Frank dobře vybraný. Naproti tomu vybrat Milana Kňažka ve skvělé kondici do role senilního a vetchého Háchy je nepochopitelné. Ani pan Labuda ml. mi do hlavní role moc neseděl, na vojáka Moravce je příliš tlustý, hodil by se spíš do role účetního Fantozziho. Jolana Emmerová byla zřejmě mnohem vypočítavější a jednodušší, ve filmu je podle mého názoru zobrazena příliš pozitivně. Jinak to ale bylo mnohem lepší než jiné projekty ČT. Na závěr si dovolím dvě možná provokativní otázky. Musel se náš poválečný režim mstít i na Moravcových dětech? Vždyť to nedělali ani Němci u dětí nacistických prominentů. A za druhé nebyl vlastně Moravec mnohem prozíravější než Beneš a Jan Masaryk s varováním před nástupem bolševismu?

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Jsem jediný, komu to přijde strašně vyspekulované a nepravděpodobné?? Teta Polly mě irituje, je to vyložená kráva, navíc mi přijde, že Helen McCrory strašně přehrává. Jsem docela zklamán, hudba je ale famózní a Cillian Muphy hraje dobře, ale asi to nedokoukám....

Stockholmský syndrom (2018)

Nebylo to špatný, ale rozpačitý konec šel úplně do ztracena.