Ratchedová (2020) (seriál)

Na seriál jsem se jako fanoušek Formanova filmu, ale hlavně Keseyho knihy, docela těšil. Zatím jsem to neviděl celé, tak hodnotit nebudu. Dívat se na to dá, Sarah Paulson je skvělá herečka a role jí sedí. Seriál mi připadá jako mix seriálů Perry Mason, You a Hannibal. Z toho posledního má asi nejvíc, panoptikum zvrhlosti a úchylnosti, zde ovšem ne pojaté esteticky a požitkářsky. Perryho Masona připomíná odlišným pojetím kultovní postavy, Perry byl spíše Phil Marlowe, který se ze zanedbaného, ošuntělého, pouličního detektiva stane plzeňskou cestou za dva týdny obhájcem. Mildred Ratched je zde pojatá jako monstrum zvenku i zevnitř a s tím mám trochu problém. V knize i filmu ja Ratched monstrem pouze zevnitř, zvenku je to tzv. slušný, obyčejný člověk, který dodržuje všechny pravidla systému a navenek není nijak úchylný, naopak těmi jsou její pacienti. Zde je to naopak. Na lidech jako je původní Velká sestra stojí totalitní systémy. O tom by ale byl jiný seriál, ne tak divácky atraktivní. U tohoto uvidím dál, ale špatné to zatím není.....Upravuji po shlédnutí celého seriálu, bylo to špatné a velmi.

Případ Collini (2019)

Turek vystudoval za nacistický penIze, tajně čmuchal v domě svého dobrodince a neměl s tím morální problém.

Jsme, jací jsme - Right Here, Right Now #1 (2020) (epizoda)

Po prvním dílu to vypadá výborně. Po té megasračce Lovecraftova země jsem si spravil oko. Jsou tam všechny ty nyní požadované politicky korektní věci - homosexuální pár, rasová pestrost, ale zde mi to vůbec nevadilo, bylo to přirozené, ne násilně naroubováno. Uvidíme dál.....

Lovecraftova země - Whitey's on the Moon (2020) (epizoda)

Taková motanice Lovecrafta, Petra Bezruče a hnutí Černých panterů. Kupodivu mě to zatím docela baví, možná i díky tomu, že jsem nečetl knihu a mám rád úlety a bizarnosti. :)

Dobrý večer (1982) (pořad)

Kupodivu docela slušné. Tehdy ještě tenhle žánr uměli natočit.

Jett - Rosalie (2019) (epizoda)

Tento díl vytáhla Lucy Walters na jinou dimenzi. :)