Allen vs. Farrow - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Takové praní soukromého, špinavého prádla na veřejnosti. Trochu mi to připomíná dokumenty o Epsteinovi, nebo Jacksonovi, ale to s případem Woodyho Allena přece srovnávat nelze. Možná se dál podívám jen ze zvědavosti, kam až to zajde. Soudit nemohu, ale něco mi na tom nesedí.

Jako v bavlnce (2020)

Z toho, co jsem kdy viděl na Netflixu, mě tenhle film bavil asi nejvíc. Nadsazené, bez jediné postavy, se kterou by se dalo sympatizovat, film je velmi vtipný a po celou dobu udrží napětí. Perfektní obsazení, kterému kraluje božská Růžena Piková.

Pepina Rejholcová (1932)

Docela půvabné, ale šlo z toho vytěžit víc. Možná z toho mohl být podobný kult jako ze Švejka. Slávka Doležalová - Kulhavá vynikající, trefila tu polohu, ve své době byl film zřejmě velmi populární. Viděl jsem kdysi reklamu se Slávkou Doležalovou a Fandou Mrázkem na mýdlo a písničku Černá čára na zdi zpíval děda. :) https://www.youtube.com/watch?v=dXio62w2jUc

Hlava Medúzy - Vykročení do života (2021) (epizoda)

Docela by mě zajímaly statistiky, kolik znásilněných se šlo bezprostředně po znásilnění osprchovat do domu rodičů násilníka, kde si předtím s jeho matkou popovídaly u kávy. Bude jich jistě velmi mnoho. Postava Karla Heřmánka ml. ( dobře zahraná ) zase jakoby vypadla z pokračování Batmana nebo z filmu Joker a psychiatrické léčebny Arkham. Detektivky z Brna vždy zaujmou.

Noc na zámku (1981) (TV film)

Naprostá pitomost, ale zasmál jsem se. Dana Vlková bývala velmi půvabná a duet s Luďkem Sobotou výtečný.

Mank (2020)

Solidní film, ale nějak mě nestrhl. Iritovala mě teatrální a nepravděpodobná scéna s monologem hlavního hrdiny na večeři u Hearsta. To bylo jak z Národního divadla Brno. Poté ovšem následovala geniální historka o flašinetářově opičce, což mě zase nadchlo. Mankiewicz svoji genialitu už nikdy nepotvrdil, zatímco Welles mnohokrát ano, těžko říct, kdo měl na scénáři větší podíl. Kdyby nebyl tak skvěle zpracovaný, zřejmě by zapadl......

Hodinářův učeň (2019)

Mně se to líbilo víc než štědrovečerní pohádka O vánoční hvězdě. Pohádkový příběh o lásce a osudu, nepodbízející se vkusu dnešních dětí. Nejvíc jsem ocenil to, že se do příběhu necpaly, a to ani podprahově, žádná dnes módní témata ( homosexualita, menšiny, feminismus, ekologie, politická korektnost a aktuální politická podobenství ), což se nyní dává do všeho. Já jsem byl spokojen a dávám 4 hvězdy.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Pěkně natočené i zahrané, ale chyba byla, tedy podle mě, v poněkud zmateném a slabém scénáři. I tak to ale patřilo k těm lepším televizním pohádkám posledních let. Tak na 3 a půl hvězdy, lehký nadprůměr, ale 4 dát nemohu, takže za 3.

Ratchedová - Série 1 (2020) (série)

Pastelová kokotina, těžící pouze ze jména slavné literární postavy, kterou zcela bez důvodu předělává po svém. Jako by někdo ze Švejka udělal zcela samoúčelně homosexuála, který měl sestru, masovou vražedkyni. Žádný smysl taková změna nemá. Neříkám, že to nebylo místy zábavné, ale nedalo mi to zhola nic, jako estráda na Nově......

Ratchedová (2020) (seriál)

Na seriál jsem se jako fanoušek Formanova filmu, ale hlavně Keseyho knihy, docela těšil. Zatím jsem to neviděl celé, tak hodnotit nebudu. Dívat se na to dá, Sarah Paulson je skvělá herečka a role jí sedí. Seriál mi připadá jako mix seriálů Perry Mason, You a Hannibal. Z toho posledního má asi nejvíc, panoptikum zvrhlosti a úchylnosti, zde ovšem ne pojaté esteticky a požitkářsky. Perryho Masona připomíná odlišným pojetím kultovní postavy, Perry byl spíše Phil Marlowe, který se ze zanedbaného, ošuntělého, pouličního detektiva stane plzeňskou cestou za dva týdny obhájcem. Mildred Ratched je zde pojatá jako monstrum zvenku i zevnitř a s tím mám trochu problém. V knize i filmu ja Ratched monstrem pouze zevnitř, zvenku je to tzv. slušný, obyčejný člověk, který dodržuje všechny pravidla systému a navenek není nijak úchylný, naopak těmi jsou její pacienti. Zde je to naopak. Na lidech jako je původní Velká sestra stojí totalitní systémy. O tom by ale byl jiný seriál, ne tak divácky atraktivní. U tohoto uvidím dál, ale špatné to zatím není.....Upravuji po shlédnutí celého seriálu, bylo to špatné a velmi.