Transformers (2007)

Co vznikne, když dáte malému dítěti, které ze všeho nejraději demoluje malá autíčka, 150 milionů dolarů? Ano, správně! Michael Bay si očividně splnil dětský sen, když natočil tento monstrózní destrukční film, kde postupně vybouchne a rozletí se na tisíce součástek téměř všechno. A kdo se snad opováží použít mozek a klást hloupé otázky bude nemilosrdně zašpapán do země stotunovým Optimem Primem, který se i přes svých 15 metrů nebo kolik, bez problémů schová za strom :-D Ale komu to sakra vadí??? Dechberoucí efekty, skvělá hudba, povedené vtípky, nadhled a překvapivě i dobří herci.. co víc si přát?

Mlha (2007)

Na Hustou mlhu jsem se těšil dlouho dopředu a podle zdejších ohlasů jsem očekával trochu víc, než čeho se mi nakonec dostalo. Podobné filmy, které jsou od začátku strhující a ještě vás překvapivým koncem zarazí do křesla, jako například Vesnice, Pokání nebo Dokonalý trik mám obzvláště rád, ale Hustá mlha těchto kvalit bohužel ještě nedosahuje. Téměř celým filmem se sice nese mrazivá atmosféra, ale tu vždy spolehlivě utne náboženská fanatička, která mě svými fantasmagorickými výstupy vyloženě štvala a podle mě by byl film mnohem lepší bez ní. Místo toho se mohlo víc prostoru dát Davidovu sousedu Nortonovi, který se filmem jenom tak mihl, ale jeho postava byla zajímavá a zasloužila si více místa na place. Jinak všichni herci hrají docela obstojně, i když někdy krapet přehrávají, práce kamery je sice taková zvláštní, ale vtáhne vás do děje, snad jen digitální příšery mohly být trochu propracovanější. A co říct k tolik zmiňovanému závěru? Něco takového jsem čekal, ale to mu na působivosti nijak neubírá. Takže.. jako celek tento noý Darabontův počin působí sympatickým a svěžím dojmem, ale přesto má několik much a mušek, které trochu kazí jinak skvělý film.

Jumper (2008)

Tak jak tady čtu komentáře, tak nikomu nad 18 let by se tenhle film neměl líbit... No ale mě ještě 18 není, takže mě se to líbit může a taky líbilo. U filmu bych se měl bavit a to se Jumperovi povedlo. Koho zajímá, že je tady spousta nelogičností, když je to sranda a ještě k tomu pojatá ve velkolepém stylu. Digitální triky jsou perfektní a některé scény fakt lahůdkové, jako třeba ta s autobusem v poušti. A navíc je stopáž filmu tak akorát, aby nepřestal nudit. Co se týče hereckého obsazení, tak Hayden Christensen nehrál nijak zvlášť špatně, spíš si ho ještě všichni pamatují ze Star Wars 1,2, kde doopravdy příliš neexceloval. No, co naplat, je to takových 70% a docela se těším na druhý díl.

Slunce, seno, erotika (1991) odpad!

Tak. A je to tady. Finální akt Troškového armagedonu. Něco jako biblický Konec světa. Totální zkáza. Devastace všeho živého. Troška mi tímto dílem odpověděl na všechny otázky ohledně jeho inteligence a tak už zbývá jen záhada, jak přišel k tam rozsáhlému poškození mozku. Naštěstí mě se nějaká mozková příhoda vyhla a to zejména díky tomu, že z filmu jsem viděl cca 20 minut. Ale ještě dva týdny poté mi nepříjemně cukalo v oku.

Slunce, seno a pár facek (1989) odpad!

Zdeněk Troška to dokázal! Druhý díl Slunce seno... je ještě o něco horší než ten předchozí. Bravo! Zdenda se prostě neumí opakovat, pokaždé dá filmu něco nového, originálního, čímž se film stává ještě mnohem horší než ten minulý. A toho si na Troškovi vážím :-D

Kameňák 3 (2005) odpad!

Ano, Zdeněk Troška tímto veledílem dokončil svou úchvatnou trilogii. Osobně jsem za ni velice rád, jelikož je to můj doposavad jediný, jak já mu říkám, Zlatý hattrick. Tohoto zvláštního vyznamenání se dočkají pouze ty filmové trilogie, kde každý další díl je ještě o něco horší než ten předchozí, přičemž už první díl znamenal absolutní dno. Z tohoto tak můžeme usuzovat, že Zdenál nezklamal a opět posunul kinematografické dno žumpy opět o něco níže a pro případné další uchazeče o Zlatý hattrick bude jeho dosažení opravdu nadlidský výkon. Ale teď něcok samotnému "filmu". Díky jeho obsahu a zpracování jsem si konečně ujasnil jednu věc, Troška jako debil nejenže vypadá, on jím doopravdy je! V debilitě mu zdatně sekunduje Václav Vydra, který umí na tváři vykouzlit pouze dva výrazy. Ještě debilnější a nejdebilnější. Ale u něho je to možná způsobeno tou záplavou skvělých, originálních vtipů, které na nás Zdenál opět vysypal. Opravdu, skvělá zábava a děkuji Mistrovi za tento klenot, ba dokonce celé klenotnictví, českého filmu.

Blafuj jako Beckham (2002)

Tomuhle filmu jsme se dlouho vyhýbal velkým obloukem přímo úměrným mým antisympatiím k Beckhamovi. Ale když to dneska dávali v televizi, a to dokonce ne na super stanici nově, ale na dvojce... A ještě tam hraje má oblíbená Keira, no, prostě sem neodolal. Čekal sem nějakou slátaninu a ejhle, fakt to slátanina byla . Už jenom ten popisek tady na csfd... Komedie-drama-sportovní-romantický. Ale kupodivu se to tvůrcům podařilo nějak skloubit dohromady a vzešl z toho svěží odpočinkový film, který ani chvílemi nenudil a co je nejlepší, nebyly v něm žádné scény trapností do očí bijící, jak je u podobných filmů zvykem. Jediná slabší místa snad byla sportovní utkání, jejiž sestřih bych tedy neoznačoval zrovna za povedený. Ale suma sumárum, fajn.

Oněgin (1999)

Uvedené čtyřihvězdičky jsou pouze orientační. Oněgina jsem viděl po kouskách, ve škole, na malé televizi zavěšené kdesi na stropě, a to mi trochu kazilo výsledný dojem...

Spalovač mrtvol (1968)

Není to úplně čistých pět hvězdiček, protože mi film tak nějak nepřirostl k srdci, ale tenhle film si je bezesporu zaslouží.