Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Libové postavičky, z nichž překvapivě nejméně zajímavá je ta Victorova. Ať si, Burtonova svérázná pocta klasice hororovému žánru je mísena s poctou (ne)klasice (rukodělné filmečky Eda Wooda) a specifické klasice (japonské monster movies) a chutná to tak, jak jen guláš chutnat může. 80%

Vyměřený čas (2011)

Premisa výborná, takže na první pohled jde fakt o dobrý dystopický nápad v intencích story o BONNIE A CLYDEovi, v detailech to ale chtělo trochu víc pořešit a popohnat. Ústřední obsazení dost na cypa. 50%

Bůh masakru (2011)

Pojďme si nadat do pičí, ale udělejme to kultivovaně. Výsledek ať namaluje Kokoška, pokud se uráčí vstát z hrobu. Nakonec, co by člověk neudělal kvůli divadlu. 80%

Nepřítel pod ochranou (2012)

Stylová kopírka mladšího ze Scottů, když je ale teď mistr mrtev, ještě přijde k duhu. Obsazení je v pohodě (u Scotta by Washington asi taky nechyběl :-), u režie jsou vlivy jasné i slepému, jen to chtělo trochu vylepšit příběh. 65%

Hitchcock (2012)

Ne, ne, Gervasi to nedal. Hopkinse nikdo nekrotí, takže někdy je jeho výkon celkem parodie, scénář cosi mechanicky kupí na sebe a potenciálně zajímavé situace vítá jako bohatá babka nad hrobem své hladové příbuzné. A ten filmový odér... Říkal tu někdo Hallmark? Body nahoru za mé oblíbené kikiny (Bielová, Johanssonová) a v poslední době krutě nedoceněného Michaela Wincotta... Ehm, také jste si všimli v roli scénáristy PSYCHA Ralpha "KARATE KID" Macchio? 50%

V cizí kůži (2011)

Co se týče fekálního humoru, mám to jako šmoula Mrzout - nemám ho rád!! Tady jsem ale na vážkách (bzzz) - dětské výkaly v ksichtě, nechutná realita rodiče nebo prvoplánový humor? Krásná ženská (leč ty kozy Leslie Mannové jsou fake) popustí uzdu svému svěrači, nechutná realita partnerského soužití nebo prvoplánový humor? Děcka serou jako ptáci, kde to na nich zrovna přijde. Ženy serou taky, i když to chlapi neradi (ta zdravá většina z nás) promítají do svých úvah a někdy prostě partnerský zvyk přeroste v "něco víc"... Jak říkám, jsem na vážkách (bzzz), je tohle jenom prvoplánově fekální shit nebo je to (samozřejmě až na tu kouzelnou výměnu identit) celkem ze života? 60%

Lincoln (2012)

Se ctí zfilmovaná dějepisná kapitola. Spielberg našel svého Lincolna (a Day-Lewis se našel v něm) a přiblížil jej tak věrně, jak dokázal. Asi se musel hodně krotit, aby patosem jeho dílo jen nepřetékalo (Spielberg patos miluje), ale nakonec to šlo i bez rekonstrukce atentátu nebo divokých válečných atrakcí. 80%

Ghost Rider 2 (2011)

Guilty pleasure jak prase. Jednička GR byla blábolivou, romanticko-komediální (nechtěně) sračkou, kterou od propadliště nad latrínou brzdí jen scénky s motorkářským pekelníkem (tedy jen CGI složka, takže gratulace jejím tvůrcům), zato numero due, to je panečku pošušňání. Cage bez legáčkovské paruky, vypsyšený do mrtě, Ghost Rider schopný osedlat i autíčko třepotající se za vhozenou minci u kasy v obchoďáku a dvojka režisérských šílenců, které od bujarých nápadů všeho druhu musí prlet mozek přes páteř až u prdele. Chvályhodný počin :-) 80%

Konečná (2013)

"NECHTĚL STŘÍBRNÝ, DOSTANE OLOVO." Přímočará "švajcikovka" v odlehčeném módu. Vynechal bych Guzmána i Knoxvillea (trapné figurky), přidal trochu Stormarea a Alexanderovou (jí bych přidal, ale rovnou i někde ubral ;-) a docela by to už štymovalo. Big Arnie je sice hodně zaduchněný, to něco málo, co si z herecké práce kdysi osvojil, z něj politika spolehlivě vysála, poslouchat ho ale trousit ty suché, sebeironické hlášky a sledovat ho dřevácky "hrát" je prostě nostalgicky dobré. Smutné je, že o premiérovém dni jsem byl v sále v podstatě sám. 70%

Pieta (2012)

"UŽ ZASE KŘUPKY?" Kimovi to pořád jde, i po osmnácté ze sebe dokázal vydolovat skvělou filmařinu, i když se poněkud zasekl v motivech. Osobně mi to nevadí, zločin a trest na korejský způsob má pro mě pořád své kouzlo, PIETA má ale tak trochu pietně odfláklý příběh - všechno je strašně rychle hrnuto dopředu a celá synopse pak působí dost přitažená za vlasy. 65%